Question synteza metkatynonu z propiofenonu

loadingST

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇬
Joined
Sep 10, 2023
Messages
98
Reaction score
64
Points
18
Witam kolegów naukowców,

Zastanawiam się nad rozpoczęciem tego projektu, ale przed jego udokumentowaniem muszę wybrać sposób halogenowania ketonu.
Opcje, które mogę wybrać:


1. I/CuO - ale ponieważ jodobromopropiofenon jest cieczą, mogę mieć trudności z ekstrakcją/oczyszczaniem ketonu, co może prowadzić do źle zabarwionego produktu, myślę, że jeśli przefiltruję osad Cu i przereaguję roztwór z tiosiarczanem sodu, usunie to silny kolor jodu i nie zepsuje mojego cennego atomu jodu.

2. N-bromobursztynoimid/pTSA w GAA lub N-bromobursztynoimid/octan amonu w EtOAc, w drugim przypadku mogę uzyskać bromopropiofenon gotowy w octanie etylu do reakcji Sn2.

3, Br2 w DCM - najłatwiejszy, ale toksyczny sposób i nie mam bromu pod ręką, nie zamierzam go robić, ale nadal muszę dać pieniądze, ale mam doświadczenie tylko z DCM w reakcji Sn2 i nie wiem dokładnie, jak dobrze reagują na przykład z EtOAc jako rozpuszczalnikiem.

Zobaczmy, jaka jest Twoja opinia na temat halogenowania, który sposób preferujesz, dlaczego i którego byś użył, jeśli Twój haloketon jest ciekły.
Dzięki z góry :))
 

sweettooth

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 14, 2023
Messages
21
Reaction score
8
Points
3
spójrz na rod sprawdź co tam stoi dalsze artykuły inne metody których nigdy nie widziałem
 
Top