Question Nieudana synteza meskaliny

David Darling

Don't buy from me
Member
Joined
Mar 14, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Próbowałem zsyntetyzować meskalinę z 3,4,5-trimetoksybenzaldehydu dwiema różnymi drogami. Wszystko wydawało się działać dobrze aż do ostatniego kroku, jednak nie udało się uzyskać pożądanego produktu. Czy ktoś ma pomysł, co mogło pójść nie tak?

Moja trasa była w zasadzie następująca:
1) 3,4,5-trimetoksynitrostyren z 3,4,5-tmba:

10 g 3,4,5-tmba rozpuszczono w mieszaninie 16 ml nitrometanu w 74 ml etanolu. Roztwór schłodzono do temperatury 0°C.
Powoli dodano 8,42 g KOH. Temperaturę utrzymywano poniżej 5°C za pomocą łaźni lodowej. Po 1 godzinie nasycania mieszaniny w temperaturze 0°C dodano 300 ml schłodzonego 10% HCL w wodzie. Temperaturę utrzymywano poniżej 10 °C. Żółte płatki 3,4,5-tmns wypadły z roztworu i zostały odfiltrowane po odczekaniu 1 godziny. 3,4,5-tmns został tylko nieznacznie wysuszony przed użyciem w kolejnych etapach redukcji.

2.1) Metoda redukcji pierwsza: meskalina z 3,4,5-tmns poprzez Al-Amalgam:

Około 10 g 3,4,5-tmns wsypano do dużego słoja wypełnionego 0,5 g HgCl2 rozpuszczonego w 100 ml GAA, 150 ml IPA i 50 ml wody.
Dodano 20 g rozdrobnionej folii aluminiowej i mieszano mieszaninę za pomocą mieszadła magnetycznego. Gwałtowna reakcja zachodziła przez około 10 minut, a następnie mieszaninę pozostawiono na 5 godzin. Po zakończeniu reakcji szary osad wewnątrz słoika potraktowano roztworem 150 g KOH w 400 ml wody. Powstała pomarańczowa warstwa IPA została oddzielona w celu dalszej obróbki. Aby uzyskać sól meskaliny hcl, pomarańczową warstwę IPA zagazowano suchym gazem HCL. Gaz został wytworzony przez podgrzanie mieszaniny soli kuchennej i wodorosiarczanu sodu w probówce wewnątrz pieca. Po wprowadzeniu gazu HCL z roztworu wypadły białe płatki (jak przypuszczałem) meskaliny HCl. Po chwili roztwór zmienił kolor z przezroczystego pomarańczowego na głęboką nieprzezroczystą czerwień. Wkrótce potem opad białych płatków ustał. Płatki zostały przefiltrowane i wielokrotnie przemyte IPA i schłodzonym acetonem. W rezultacie otrzymano około 4 g białej krystalicznej substancji bez zapachu. Substancja została przetestowana przy użyciu odczynnika Liebermanna. Kolor zmienił się na bardzo słaby, ledwo widoczny brąz... Synteza musiała się nie udać. Ale gdzie? Czym jest ta biała substancja?

2.2) Druga metoda redukcji: meskalina z 3,4,5-tmns poprzez Zn/HCL

Około 10 g 3,4,5-tmns dodano do schłodzonego roztworu 300 ml 31% HCL i 200 ml IPA. Roztwór schłodzono za pomocą łaźni lodowej i mieszano za pomocą mieszadła magnetycznego. Zn dodawano z szybkością 1 g na minutę, w sumie dodano 50 g. Temperaturę utrzymywano poniżej 10°C. Po zakończeniu dodawania Zn mieszaninę pozostawiono na 5 godzin. Do mieszaniny powoli dodawano 393 g KOH w 800 ml wody, temperaturę utrzymywano poniżej 30 ° C. Po kolejnych 5 godzinach oddzielono trzy odrębne warstwy: Biała warstwa stała na dnie, lekko żółta warstwa wodna w środku i pomarańczowa warstwa IPA na górze. Pomarańczowa warstwa IPA została oddzielona i potraktowana gazem HCL podobnie jak w punkcie 2.1). Powstałe ciało stałe odfiltrowano. Było białe z lekkim szarym odcieniem i silnym zapachem aminy. Podczas badania odczynnikiem Liebermanna kolor zmienił się na ciemnobrązowy/czarny. Próbka rozmyła się w kontakcie z odczynnikiem. Substancja miała lekko słony smak.
Spożyto 1 mg, 10 mg, 100 mg i 350 mg substancji (z tygodniową przerwą na tolerancję), ale nie zauważono żadnych efektów psychodelicznych. Po spożyciu 350 mg po około 3 godzinach wystąpił przypływ energii, odpowiadający filiżance mocnej kawy. Wygląda na to, że ta synteza również się nie powiodła. Czy coś jest nie tak z badaniami?

Będę wdzięczny za każdą pomoc! Dzięki!
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
882
Points
113
"Gaz został wytworzony przez podgrzanie mieszaniny soli kuchennej i wodorosiarczanu sodu w probówce wewnątrz piekarnika".

Wydaje się to wątpliwe. Na+, Na+, Cl-, HSO4-. Nie widzę, żeby to uwalniało wodór, w Google nie ma nic, co by to sugerowało, i nie ma zasady wodnika ani rozpuszczalnika, w którym mogłyby dysocjować. Wygląda to na 3 uderzenia. Jeśli masz jakieś dowody na to, że to wytwarza wodór. Mógłbyś mnie przekonać, że wytwarza chlorowodór, gdyby miał rozpuszczalnik
 
View previous replies…

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
882
Points
113
Chyba będę musiał przejrzeć Tikal, co prawda nie przepadam za psychodelikami i nie spędziłem czasu na czytaniu żadnych syntezatorów
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
882
Points
113
Po pierwsze, musisz zrobić amalgamat aluminium, a następnie dodać 2,3,4. Dodajesz aluminium do rtęci i pozwalasz jej zareagować. To, co zrobiłeś, nigdy nie utworzyło amalgamatu. To jest jednoetapowa procedura, uwodornienie. Skąd wziąłeś te przepisy? Jeśli spróbujesz ponownie, sugeruję;

  • 15g Pd/C 5%
  • 175g 3,4,5TMBnitrostyrenu
  • 2.5L bezwodnego EtOH
  • 100ml 31,45% HCl
Procedura

  • Dodaj odczynniki do beczki, rozpocznij energiczne mieszanie.
  • Usuń atmosferę i zwiększ ciśnienie do 75 psi za pomocą H2.
  • Reagować przez 8-10 godzin lub do całkowitego zaprzestania wchłaniania H2.
  • Usunąć H2 na zewnątrz, odkurzyć wnętrze naczynia, pozwolić na usunięcie H2, a następnie otworzyć naczynie.
  • Odfiltrować próżniowo Pd/C
  • Ponownie przefiltrować przez celit w celu maksymalnego odzyskania/usunięcia Pd/C.
  • Destylować mieszaninę w dół, aż frakcja etanolu zacznie zanikać.
  • Schłodzić i zebrać to, co pozostało w 2L 3N HCl
  • Przemyć 2x125 ml DCM
  • Zasadź do pH>11 kroplami i mieszając nasyconym roztworem NaOH
  • Ekstrahować 3x125ml DCM
  • Suszyć nad NaSO4 (250 g) przez 15 minut
  • Odfiltrować NaSO4 i bąbelkować DCM bezwodnym HCl(g). Po ustaniu krystalizacji korzystne może być przefiltrowanie i ponowne wysuszenie DCM za pomocą kolejnych 100 g NaSO4, a następnie ponowne dodanie bąbelków.
  • Zebrać kryształy soli HCl przez filtrację
 

David Darling

Don't buy from me
Member
Joined
Mar 14, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Nie byłem pewien co do tej procedury, ponieważ nie znalazłem jej w żadnej literaturze. Teoretycznie powinno to działać analogicznie do tego, jak można wytworzyć kwas azotowy z NaHSO4 i soli azotanowych: 2 NaHSO4+ 2 KNO3 ---> 2 HNO3 + Na2SO4 + K2SO4
W przypadku HCl:NaHSO4 + NaCl ---> Na2SO4+ HCl
Zdecydowanie doszło do produkcji gazu, a opary miały bardzo charakterystyczny zapach HCl. Zdecydowanie wypróbuję inną metodę gazowania w przyszłości, ponieważ wytwarzany gaz jest bardzo gorący, a zatem może w jakiś sposób degradować produkt (?)

Muszę przyznać, że trochę boję się zbiorników ciśnieniowych, ale przyjrzę się twojej metodzie uwodornienia.

Mam tylko niewielkie doświadczenie z AlAmalgamem i nigdy nie zdawałem sobie sprawy, że kolejność dodawania ma znaczenie. Wielkie dzięki za wyjaśnienie!
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
882
Points
113
Sprawdziłem aniony i kationy i z tego co przeczytałem wynika, że kationem NaHSo2 jest HSo2, siarkowodór. Nie jestem pewien, jak można oderwać wodór, ale jeśli można to zrobić, myślę, że wymagałoby to niesamowitej energii (ciepła). Innym sposobem na uzyskanie gazu HCl jest zagotowanie kwasu solnego. Gdy większość wody zniknie, będzie gaz. Szybkowar ze sklepu z używanymi rzeczami z wężem w miejscu, w którym znajduje się ciężar, wydaje się być dobrym rozwiązaniem
 
Top