Mcat synthesis issues #2

MasoN

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2024
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
Witam ponownie ekspertów, przyjaciół i wszystkich chemików
Opublikowałem groźbę o moim problemie z wydajnością, która nie była większa niż mój czubek palca, a kilku miłych facetów dało mi kilka rad i wskazówek, które rozważyłem.
Tak więc ten młody chemik powtórzył syntezę ze złamaną ręką :) i doszedł do tego samego problemu, ale z przyjemnością podzielił się z wami większą ilością szczegółów, mając nadzieję na rozwiązanie zagadki:)
.
.
Moja skala wynosiła

-25g propiofenonu

8nEA6CWws2

-50 ml rozcieńczonego Hbr (przygotowałem go z 20 g KBr w około 70-80 ml wody destylowanej, dodając kroplami 15 ml H2SO4, zamroziłem roztwór, aby rozdzielić produkty uboczne, następnie podgrzałem do odparowania, a następnie otrzymałem destylowany roztwór zawierający Hbr).
-15ml H2O2 35%
-75ml DCM
-12g Na2CO3 w 250ml DW (woda destylowana)
-35 ml 40% wodnego roztworu metyloaminy
-25ml HCl 14% roztwór (otrzymałem to z rozcieńczenia 10ml HCl 38% w 15ml DW)
-kolejne 10 ml DCM i 20 ml wody zawiera 0,5 ml HCl.

Teraz proces:
1. Dodanie propio do kolby, dodanie roztworu Hbr, a następnie dodanie H2O2 kroplami w ciągu około 40 minut, podczas gdy roztwór był mieszany w temperaturze pokojowej.
MIqWleFcjG

2,3. Dodanie DCM i przemycie do neutralizacji (w celu przemycia przenoszę mieszaninę reakcyjną do dekantera, po czym wlewam ją z powrotem do kolby).
VtYRETpL8z
R6mPvlEpcq

4. Dodanie roztworu Na2CO3 podzielonego na 2 porcje (2x125ml), a następnie przemycie do neutralizacji.
Nyk0ziC92F

5. Dodaję całą metyloaminę na raz, umieszczam chłodnicę zwrotną i mieszam przez 1,5 godziny w temperaturze pokojowej.
IPX32cftvs
XCv25gIreA

5.5 Przemyłem go 3-4 razy około 75 ml DW, był wtedy nadal alkaliczny.

6. Dodałem roztwór Hcl (zrobiłem to zbyt szybko, więc w kolbie pojawiło się dużo mgły, następnym razem sobie z tym poradzę), mieszałem przez 1 godzinę w temperaturze pokojowej.

HMkgNbyvVr
4UluZsmOAJ

7. Wyjmuję warstwę dcm, przemywam ją zakwaszonym DW, o którym mówiłem wcześniej. Następnie zmieszałem pierwszą i tę wodną warstwę i przemyłem je 10 ml DCM.
1N0maSPiWc

8Wlałem roztwór do zlewki i podgrzałem do krystalizacji.
Loy6s35k1Y

9. Ostatecznie otrzymałem następujący wynik😑
FKMaenOQW5
LfXG7U65io
RhFMSeT6by

___________________
Muszę zrozumieć mój błąd
O czym zapomniałem?
Gdzie się pomyliłem?
Proszę o informację!
.
Pozdrowienia dla wszystkich...
 
  • Like
Reactions: $!$

HeavenChem

Don't buy from me
Resident
Joined
May 5, 2022
Messages
11
Reaction score
7
Points
3
Twój proces bromowania nie jest dla mnie jasny
W jakiej temperaturze utrzymywana była reakcja?
Jak utrzymywano ciepło, tylko na gorącej płycie, czy najpierw podgrzano i podtrzymywano ciepło tylko przez dodanie H2O2?
 
Top