Question Sprzęt laboratoryjny LSD?

kevin_smith_2

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2023
Messages
23
Reaction score
3
Points
3
Witam!
Czy może mi Pan doradzić sprzęt laboratoryjny potrzebny do produkcji LSD?
Chcemy tylko obliczyć cenę założenia laboratorium.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Przyzwoita płyta grzewcza z mieszadłem magnetycznym i dodatkowe mieszadło magnetyczne bez podgrzewania nie są konieczne, ale będą pomocne, wyparka obrotowa i źródło próżni są wysoce wskazane, właściwie próżnia jest koniecznością (istnieje pompa wodna lub aspirator do miękkiej próżni i pompa olejowa do silnej, ale pompa membranowa jest najlepsza dla chemii), atmosfera obojętna jest również dobrym pomysłem, aby być bezpiecznym i uzyskać wyższe plony, szkło to dłuższa lista, ale sugeruję zakup standardowego zestawu i stojaków z zaciskami, które nadal będą wymagały ogólnego szkła kupowanego osobno (zlewki i erlenmeyery).(...) To jest tylko to, co mogę powiedzieć, bez wysiłku skrupulatności w projektowaniu laboratorium. Są też inne rzeczy, takie jak wyciąg oparów, który powinieneś zbudować, jeśli nie chcesz kupować prawdziwego.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Muszę podkreślić, że nie należy próbować tego jako pierwszego projektu chemicznego, ponieważ najprawdopodobniej będzie to frustrująco nieudane, a przede wszystkim marnotrawstwo niektórych materiałów, które należy traktować z szacunkiem. Istnieje nowoczesna metoda syntezy, ale nadal wymaga ona raczej umiarkowanego lub zaawansowanego pojęcia o tym, co robisz. Nie zapominaj o toksyczności, wypadkach, czerwonym świetle i najlepiej wykonanym na zamówienie czerwonym szkle. CHEMIA JEST PRÓBĄ, więc trzeba przejść na wyższy poziom, zaczynając od probówki.
 

kevin_smith_2

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2023
Messages
23
Reaction score
3
Points
3
Jeśli kupimy destylację krótkiej ścieżki, czy możemy pominąć wyparkę obrotową? Jaka jest również specyfika/wydajność sprzętu? Czy nie potrzebujemy również pieca próżniowego? Dziękujemy za szczegółową odpowiedź! Będę bardzo wdzięczny!
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
Piece próżniowe są niezwykle drogie, a potrzebę ich posiadania można łatwo obejść, istnieją inne sposoby na zastosowanie próżni podczas ogrzewania, choć mniej wygodne.
Jeśli chodzi o wyparki obrotowe, są one bardzo przydatne przy pracy z dużymi ilościami rozpuszczalników, które wymagają szybkiego odparowania, ale tak samo jak w przypadku pieców próżniowych: można się bez nich obejść. Najpierw stworzyłbym podstawowe laboratorium, w którym można przeprowadzać reakcje w argonie lub azocie, a dopiero po usprawnieniu procesu można zwiększyć skalę za pomocą droższego sprzętu.
 
Top