Obrazy publikowane na darkweb.

amphmnamii

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 10, 2022
Messages
47
Reaction score
30
Points
18
Cześć, mam kolejny prosty wątek.
Obrazy, które publikujesz na darkwebie, mogą ci zagrozić, zwłaszcza jeśli jesteś sprzedawcą (sprzedawcą)
Na przykład, robisz zdjęcie swojej błyszczącej rzeczy, ale możesz nie zdawać sobie sprawy, że prawie każdy telefon przechwytuje nawet nie zdjęcie, ale METADANE twojego urządzenia!
....
Szukałem przykładu, który mógłbym ci udowodnić, ale strony internetowe pokazujące metadane nie pokazały tego, co chciałem. Ale tak czy inaczej, policja ma narzędzia kryminalistyczne, które mogą szukać twojego urządzenia, a co gorsza twojej lokalizacji. (jeśli włączyłeś lokalizację podczas robienia zdjęcia), więc ten błąd może kosztować Cię pieniądze na prawników lub wolność.

Nie mówię gówna, kiedy byłem "małym chłopcem" dokładnie w ten sposób zostałem przyłapany. (Po prostu przypomniałem sobie o tym podczas przesyłania zdjęcia, więc postanowiłem podzielić się z wami tym doświadczeniem).

Specjaliści policyjni są zaangażowani w monitorowanie handlu narkotykami w ciemnej sieci i próbują różnych opcji, aby nas złapać. (Mam nadzieję, że nie wiedzą jeszcze o tym forum).
(tę ostatnią rzecz wiem ze źródła, tj. byłem na piwie z policjantem IT lol)
Bądź bezpieczny.
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
Nasze forum automatycznie usuwa metadane po przesłaniu zdjęcia. Można to łatwo sprawdzić. Zrób zdjęcie i sprawdź jego metadane, a następnie prześlij to zdjęcie na forum, pobierz je z powrotem i ponownie sprawdź metadane pobranego obrazu.
 
Top