Question Potrzebuję pomocy w syntezie metamfetaminy

zxcuseless

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 5, 2022
Messages
8
Reaction score
0
Points
1
Usiadłem więc, pomyślałem i zdecydowałem. Czy możliwe jest użycie fenyloalaniny (c9h11no2) do syntezy mety, próbowałem znaleźć informacje w Internecie, nie znalazłem jak zastąpić grupę nitroksylową przez ch3, jednocześnie usuwając grupę Oxy i grupę hydroksylową, zastępując je grupą nitroksylową ???
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Cóż, nie znam sposobu syntezy i nie znalazłem żadnych informacji o sukcesie. Chętnie poczytam o tym sposobie =)
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Co dokładnie? Czy masz podejście do syntez?
 

zxcuseless

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 5, 2022
Messages
8
Reaction score
0
Points
1
Nie(( myślę o tym za każdym razem, szukaj informacji na temat syntezy(nie wiem, jak i jak zastąpić NH2 (zastępując go C H3) i grupę karboksylową (zastępując go NH2)
 

zxcuseless

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 5, 2022
Messages
8
Reaction score
0
Points
1
Dowiedziałem się, że w ludzkim organizmie l-fenyloalanina jest metabolizowana do fenyloetyloaminy poprzez dekarboksylację, ale w jaki sposób? Jaki kwas / keton / amina ją dekarboksyluje, nie wiem.
 

xile

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2023
Messages
102
Reaction score
51
Points
28
Nie mam pojęcia, ale dekarboksyluję zioło na olej za pomocą ciepła smove. Nie wiem, czy to działa w twoim przypadku. 🤷‍♂️
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Nie wiem dokładnie. Jestem prawie pewien, że nie da się tego powtórzyć z in vitro. W każdym razie można się tego nauczyć surfując po sieci i podzielić się z nami wynikami.
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Chlorek tionylu + d-fenyloalaninol (kosztuje około 300/500 euro na Alibaba), jeśli reaguje gwałtownie, dodaj zimny chlorek tionylu lub użyj DMF jako rozpuszczalnika (DSMO również powinno działać).

Jeśli używasz tylko chlorku tionylu jako reagenta i rozpuszczalnika w tym samym czasie, byłoby idealnie -> wypuść gaz w wodzie z sodą oczyszczoną i / lub ługiem.
Nie powinny wystąpić żadne reakcje uboczne.

Ten d-fenyloalaninol zachowa stereoselektywność, ponieważ grupa hydroksylowa nie znajduje się w centrum chiralnym.

Ten chlorek d-fenyloalaninolu jest najprawdopodobniej cieczą w temperaturze pokojowej, ale jeśli tak nie jest, najprawdopodobniej stanie się tak, gdy spróbujesz zagotować / oddestylować próżniowo chlorek tionylu.

Jeśli zobaczysz, co robi chloro-efedryna z reakcją Emde i platyną z wodorem (aby aktywować katalizator), powinno to odwodornić (ironia) grupę NH2 do NH. Ponieważ NH jest niestabilny, powinieneś mieć metanol i metyloaminę jako rozpuszczalnik (nie używaj metyloaminy do wody, jest bardziej prawdopodobne, że ulegnie hydrolizie).

Możesz chcieć podgrzać go do 90 stopni pod ciśnieniem około 5 barów.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
246
Points
43
Wytwarzanie d-metamfetaminy z fenyloalaniny wygląda tak atrakcyjnie, ale w rzeczywistości jest to mało wydajny bałagan, który wymaga paskudnych i niebezpiecznych chemikaliów. Reakcja Reppe to zdechły koń, nie trać na nią czasu ani pieniędzy.
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Rozumiem, ale mówię o d-fenyloalaninolu, co oznacza, że mam o jedną reakcję mniej niż w przypadku d-fenyloalaniny.

Również dlatego, że najwyraźniej jest to reakcja SN2, nie muszę chronić grupy.

Jeśli Pd/C z wyższymi temperaturami nie może odwodornić, muszę zrobić gotowanie formamidu, ale poza tym jest to faktycznie możliwa reakcja.

W przeciwnym razie mogę wypróbować ten artykuł.
An Efficient Route to Alkyl Chlorides from Alcohols Using the Complex TCT/DM (Wydajna droga do chlorków alkilowych z alkoholi przy użyciu kompleksu TCT/DM).

Choć to paskudne chemikalia, jak chlorek tionylu, to gdybym przeprowadził to na szkle, nie wymagałoby to ode mnie topienia B, oddzielania i tak dalej. Chlorek tionylu można poddać recyklingowi
przez destylację próżniową, więc utrzymywanie wszystkiego w możliwie największym zamknięciu z filtrem plazmowym nie powinno być takie złe. Zakładam, że chlorek tionylu to połączenie HCL i kwasu siarkowego.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
246
Points
43
Próba tego sprawi, że będziesz bardzo nieszczęśliwy, bez względu na to, czy zaczniesz od alaniny czy alanolu.

Ostrzegałem wszystkich, mój obowiązek się skończył, nie mam czasu ani nerwów na dyskusje o beznadziejnych syntezach.
 
Top