Question Jak schłodzić pomieszczenie do uprawy?

Bluegum

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 31, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Mam szczelny pokój, który nie miał żadnych problemów od ponad 3 lat. Wysokie drożdże bez większych problemów. W ciągu ostatnich 6 miesięcy nie schłodzi się poniżej 30c.

Dodałem klimatyzację, drugi wlot, używam 2 filtrów wylotowych charcol i obecnie zmniejszam siłę światła w ciągu dnia. Światła są włączone na noc i wyłączone w ciągu dnia. Pogoda na zewnątrz jest chłodniejsza niż w poprzednich latach.

Obecnie jestem w fazie wegetacji, więc rośliny sobie radzą, ale w zeszłym roku ugotowały się w nic podczas kwitnienia i nie chcę, aby to się powtórzyło.

Nie wiem, co może być tego przyczyną. Wygląda na to, że coś się zmieniło w ciągu ostatnich 12 miesięcy i nie wiem co.

Jakieś pomysły, co może to powodować? Proszę o radę.
 

spanara

scammer
Joined
Dec 21, 2022
Messages
33
Reaction score
15
Points
18
Deals
9
Powinieneś kupić chłodzony wodą klimatyzator o nazwie opticlimate.
 

spanara

scammer
Joined
Dec 21, 2022
Messages
33
Reaction score
15
Points
18
Deals
9
Lepiej też uzyskać szczegółowe informacje na stronach poświęconych uprawie konopi.
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
Rozwiązanie spanara będzie działać, jednak nie naprawi to pierwotnego problemu. Może któryś ze sprzętów jest uszkodzony i się przegrzewa? Łatwiejszym sposobem na sprawdzenie, skąd może pochodzić, byłoby posiadanie kamery termowizyjnej, ale jest to kosztowne, jeśli nie znasz nikogo, kto już ją ma.
Czy sprawdziłeś, czy gniazdka elektryczne nie są przeciążone? Może to spowodować ich przegrzanie
 

spanara

scammer
Joined
Dec 21, 2022
Messages
33
Reaction score
15
Points
18
Deals
9
Masz również rację archeologu.
moje doświadczenie jest takie, że jeśli uprawiam gdzieś z powodzeniem przez ponad 3 lata. zmieniłbym wiele urządzeń, takich jak żarówki lub diody LED.
kupiłbym nowe wentylatory. jeśli uprawiasz przez ponad 3 lata, prawdopodobnie zrobiłbym kompletny remont pokoju.
 

Bluegum

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 31, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Dzięki! Niestety, żarówki, wentylatory i filtry powinny być regularnie wymieniane, dlatego jest to takie dziwne.

Jakieś sugestie co do stron? Próbowałem szukać konkretów, ale znalazłem tylko to forum
 

spanara

scammer
Joined
Dec 21, 2022
Messages
33
Reaction score
15
Points
18
Deals
9
 
Top