Question Pytanie dotyczące acetylacji FC

loadingST

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇬
Joined
Sep 10, 2023
Messages
98
Reaction score
64
Points
18
Zastanawiam się nad stworzeniem podwójnie podstawionych katynonów i przeprowadzeniem ich testu biologicznego po raz pierwszy w histroii.

Co zamówiłem:

1. 4Chlorotoulene
2. 3Chlorotoulene

Mam nadzieję, że jeden z nich po acetylacji wytworzy 4Chloro3Methylpropiophenone, a drugi 4Methyl4Chloropropiophenone, jeśli ktoś może mi powiedzieć na pewno, będę zadowolony.

Mam kilka kilogramów AlCl3 i litr chlorku propionowego, które wykorzystam w eksperymencie. Nie pamiętam, czy podczas FC chlorek propionowy i AlCl3 tworzą kompleks, do którego po powolnym dodaniu aromatycznego benzenu tworzy się keton, czy się mylę? Będę szczęśliwy, jeśli ktoś z wiedzą odpowie na to pytanie lub będę musiał sam wszystko zbadać, jak zawsze ...

Kiedy nadejdzie zamówienie, udokumentuję syntezę (cel syntezy: 3Chloro4MethylMethcathinone i 4Chloro3MethylMethcathinone.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
282
Points
63
Mówisz o AKYLACJI Friedela-Craftsa, acetylacja obejmuje tylko grupę acetylową do przyłączenia, co nie jest tym, czego chcesz. Produkt acylowania z chlorkiem propioNYL (chlorkiem kwasu propionowego) i chlorowcowanymi toluenami nie jest tak łatwy do przewidzenia, jak w przypadku samego toluenu. Halogeny mają również wpływ na miejsce przyłączenia grupy acylowej do pierścienia benzenowego. Poszukaj więcej informacji i wypróbuj reakcję zawsze na małą skalę.
 

loadingST

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇬
Joined
Sep 10, 2023
Messages
98
Reaction score
64
Points
18
dziękuję za odpowiedź, czy wiesz, że jeśli użyję grignarda do wytworzenia ketonu, otrzymam preferowaną strukturę aromatyczną?
 
Top