Question Czy musisz podać adres, aby kupić sudafed?

purple_rain

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 10, 2022
Messages
15
Reaction score
2
Points
3
Wiem, że aby kupić sudafed, trzeba przedstawić dowód tożsamości, co można dość łatwo obejść, używając kilku fałszywych dokumentów tożsamości w różnych aptekach. Ale czy pytają również o prawidłowy adres i sprawdzają, czy osoba, za którą się podajesz, naprawdę tam mieszka? Nie sądzę, by poświęcali na to tyle czasu i wysiłku, biorąc pod uwagę, jak wiele osób kupuje go legalnie, ale słyszałem gdzieś, że aby go kupić, trzeba również podać im swój adres. Czy to prawda?
 

lisadrown202

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 11, 2023
Messages
0
Reaction score
0
Points
3
Deleted

purple_rain

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 10, 2022
Messages
15
Reaction score
2
Points
3
Miałem na myśli w aptece, a nie dostarczone na adres
 
View previous replies…

purple_rain

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 10, 2022
Messages
15
Reaction score
2
Points
3
Czy kupując sudafed (tabletki zawierające pseudoefedrynę) w aptece, proszą również o podanie adresu przy zakupie?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
883
Points
113
Nie. Nie w USA, ale zmuszają cię do tego i okazania dowodu tożsamości. Zgodnie z prawem federalnym osoba może kupić nie więcej niż 3600 MG dziennie i nie więcej niż 9000 mg w ciągu 30 kolejnych dni lub 7500 MG pocztą. Większość stanów ma własne przepisy dotyczące sprzedaży pse, niektóre stany nie zezwalają na zakup bez recepty, a wiele stanów ma niższe kwoty w wytycznych. Widzę, że Indiana zezwala na zakup 6100 mg na 365 dni. Nie trzeba jednak kupować więcej niż ta ilość, aby zostać skontrolowanym. Apteki są zobowiązane do przekazania dokumentacji na podstawie nakazu sądowego LUB wniosku organów ścigania.
 
Top