Question Niebezpieczeństwa związane z przeterminowanymi tabletkami.

bad_coco_melon

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 11, 2023
Messages
44
Solutions
1
Reaction score
24
Points
8
Cześć, cześć!

Zostaliśmy poproszeni o dostarczenie komuś Ritalinu (metylofenidatu), więc zabraliśmy się do pracy, aby znaleźć miejsce, w którym można go kupić.
W naszym kraju są one dostępne tylko na receptę, więc zwróciliśmy się w stronę ciemnego rynku.
Znaleźliśmy Ritalin 10 mg w świetnej cenie, ale tabletki straciły ważność, są klasy aptecznej, ale straciły ważność. Wszystkie inne oferty wydają się również oferować przeterminowane tabletki, większość z nich podaje, że są przeterminowane.

Nasze główne obawy: czy sprzedaż przeterminowanych tabletek jest w porządku? Należy pamiętać, że mówimy o metylofenidacie, który jest dość niebezpieczny, może cię spieprzyć, prawda?

Nasze inne pytanie: zauważyliśmy podczas przeglądania rynków ofert, że większość tabletek jest przeterminowana... widzieliśmy Ritalin, przeterminowany Oxycontin, a nawet Diazepam, w jaki sposób te leki są pozyskiwane, jeśli są przeterminowane? Czy ci sprzedawcy po prostu przekopują się przez śmieci w aptekach? Proszę, wyjaśnij nam to, bo nie możemy tego ogarnąć umysłem.

Dziękuję za przeczytanie, bracie!
 
Solution
Update!

We done did more digging and found out:

1. Pills are okay to be consumed after their expiration date. Why? The expiration date is the maximum time the research company that tested the meds tested it for. (example: Lets say we have a pill and we wanna see when it will expire and so we test it for only 5 years and no longer. We would say the pill expires after 5 years only because we didnt test it for longer even tho the expire date could be maybe 10, we dont know because we didnt test it for 10)

2. We found out that most pharmacies incinerate their expired products, meds and not throw them out like we first thought.

bad_coco_melon

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 11, 2023
Messages
44
Solutions
1
Reaction score
24
Points
8
Aktualizacja!

Zrobiliśmy więcej kopania i dowiedzieliśmy się:

1. Tabletki mogą być spożywane po upływie ich daty ważności. Dlaczego? Data ważności to maksymalny czas, przez jaki firma badawcza testowała leki. (Przykład: Powiedzmy, że mamy pigułkę i chcemy sprawdzić, kiedy wygaśnie, więc testujemy ją tylko przez 5 lat i nie dłużej. Powiedzielibyśmy, że pigułka traci ważność po 5 latach tylko dlatego, że nie testowaliśmy jej dłużej, nawet jeśli data ważności może wynosić 10 lat, nie wiemy, ponieważ nie testowaliśmy jej przez 10 lat).

2. Dowiedzieliśmy się, że większość aptek spala przeterminowane produkty, leki, a nie wyrzuca je, jak początkowo myśleliśmy.
 
Solution

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Tak, i prawdopodobnie ci faceci, którzy są odpowiedzialni za `spalanie` tych przeterminowanych pigułek są sprzedawcami, których znalazłeś... Nie ma nic złego w przeterminowanych pigułkach, mogą one z czasem stracić pewien procent aktywnego składnika, więc mogą być nieco słabsze, powiedzmy o 10%.
 

Pharmacid

Don't buy from me
New Member
Joined
May 30, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Nie zgadzam się, byłem ciężkim uzależnionym od Flunitrazepamu lub streetname Roofies lub marki ROHYPNOL.
Pewnego razu dostałem pudełko Flunitrazepamu, które wygasło 2-3 lata temu w zamian za trochę Chronic Bud i zacząłem odczuwać ból mięśni na całym ciele.
na całym ciele.
Więc pierwszą reakcją było to, że fluni jest benzem, więc może wezmę 2 więcej i złagodzę ból, BŁĄD, wydaje się, że te przeterminowane dachies zmieniły się lub stały się trucizną z czasem...
Moje 2 centy, trzymaj się z dala od przeterminowanych leków, które mogą zmienić się na poziomie molukularnym i stać się rodzajem trucizny. BTW, mogłem spać z powodu bólów mięśni, które pochodziły z przeterminowanych roofies.
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Bezpieczeństwo i skuteczność przyjmowania przeterminowanych leków zależy od warunków ich przechowywania.
Jeśli leki były przechowywane w lodówce, to nawet po 1-2 latach nic poważnego się z nimi nie stanie.

Jeśli okres przydatności do spożycia wynosi ponad 3 lata, to nie przyjmowałbym takich substancji.
 

Medicine

See my products
Seller
Joined
May 28, 2023
Messages
4
Reaction score
2
Points
3
Moje tabletki nie są przeterminowane
Mogę wysłać próbkę, jeśli potrzebujesz
 
Top