Question Katynon z fenylopropanolaminy

The Silent Chemist

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2022
Messages
22
Reaction score
12
Points
3
Czy można utlenić PPA do katynonu, tak jak w przypadku efedryny?

Czy można otrzymać katynon zamiast metkatynonu?
 

BrownRiceSyrup

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
52
Reaction score
29
Points
18
To prawda, katynon można uzyskać z PPA. Aby uzyskać metkatynon, należy utlenić efedrynę.

Zrobiłem to za pomocą odczynnika Jonesa, a także metodą nadmanganianu potasu... Muszą być lepsze sposoby: .... To było na mój własny użytek, więc nie przejmowałem się zbytnio wydajnością. Lepszą drogą do uzyskania katynonu z wysoką wydajnością jest rozpoczęcie od dostępnego bez recepty propiofenonu, który można nabyć wszędzie. Będziesz musiał dodać brom, ale może możesz użyć kwasu bromowodorowego i powoli dodawać nadtlenek wodoru, aby uwolnić brom w mieszaninie, abyś nie musiał bawić się bromem pierwiastkowym.... Tego bym spróbował. Następnie dodaj etanol nasycony amoniakiem. To tylko dwa główne kroki. Wyobrażam sobie, że będzie to łatwe do zrobienia

 

The Silent Chemist

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2022
Messages
22
Reaction score
12
Points
3
Dziękuję za odpowiedź, proszę o wyjaśnienie, w jaki sposób utleniłeś efedrynę za pomocą permangante? Przeczytałem ten opis syntezy i brzmi on stosunkowo prosto.
Czy twoja procedura była podobna, a jeśli tak, to co zrobiłeś inaczej. Jakiej wydajności można się spodziewać?

 
Last edited:

BrownRiceSyrup

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
52
Reaction score
29
Points
18
Tak, właśnie tej drogi próbowałem. Ta sama strona z rodem. To było kilka lat temu podczas pandemii, kiedy byłem trochę szalony z powodu całego wolnego czasu w moim laboratorium i brałem jak najwięcej narkotyków, jak na to, że byłem dość daleko, muszę przyznać, że poszło mi całkiem nieźle (teraz nie biorę już żadnych twardych narkotyków)... Ale chodzi mi o to, że nie pamiętam dokładnie, czy były jakieś wariacje, wiem tylko, że to był ten proces, którego iterację wykonałem w moim laboratorium. Wszelkie wprowadzone modyfikacje były po prostu dostosowaniem do sprzętu, którym dysponowałem. Czystość efedryny, którą miałem, była być może wątpliwa, a miałem jej może tylko gram. Problem pojawił się, gdy próbowałem ją oczyścić, a ponieważ jest to katynon i ma karbonyl, jest rozpuszczalna zarówno w wodzie, jak i w rozpuszczalnikach niepolarnych. przy niewielkiej ilości, którą miałem, w zasadzie straciłem wszystko podczas ekstrakcji A/B.... Zanim wymyśliłem, jak wyekstrahować efedrynę z 75% skutecznością, byłem już na metodzie...

Nadmanganian jest dość intensywny, a sposób z odczynnikiem Jonesa był lepszy. Pamiętam, że tak myślałem. Byłem w stanie uzyskać coś z odczynnikiem Jonesa, który był znacznie większy niż nadmanganian... ponieważ MUSISZ oczyścić, każdy pozostały nadmanganian prowadzi do intensywnego uszkodzenia mózgu... i może to było to.

Droga odczynnika Jonesa również nie jest pozbawiona pułapek, w tej metodzie wspomina się o tej białej lub czerwonej "masie tworzącej się, która jest oznaką znacznie zmniejszonej wydajności" .... Nie udało mi się tego uniknąć, ale nadal mam trochę. Jednak znowu robię to w 20 ml probówce z gramem na raz jako ciężki użytkownik narkotyków... więc..... Utlenianie grupy hydroksylowej w pozycji benzylowej (co robimy) jest dość łatwe z tego, co rozumiem (jego redukcja do mety jest notorycznie trudna), więc mogą istnieć bardziej przyjazne łagodniejsze środki utleniające, które nie były dobrze znane w czasach rodu... rzeczy takie jak chlorochromian pirydyni (PCC). ale nie mam pojęcia o żadnej z tych możliwości, aby być uczciwym.....
 
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
PCC naprawdę nie jest trudny do wykonania, ale zaobserwowałem, że powoli traci właściwości utleniające podczas przechowywania, nie szybko, ale raczej nie jest przyjazny dla przechowywania.
 

BrownRiceSyrup

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
52
Reaction score
29
Points
18
Tak, też go wtedy zrobiłem... zbrązowiał w ciągu dnia lub dwóch lol.... Byłem taki smutny. tyle pracy w to włożyłem. Miałem trudności z wysuszeniem go i usunięciem hcl. Nie miałem też filtra próżniowego... więc nie byłem w stanie uzyskać proszku i to prawdopodobnie nie pomogło.....ale to był ładny, jasny pomarańczowy..... przez jeden dzień. Nigdy go nie użyłem...
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Byłem całkowicie zakłopotany złożonością cząsteczek, które zsyntetyzowałem z tym brakiem doświadczenia, jakie wtedy miałem... moja pemolina okazała się sukcesem, mimo że nie było jej dużo i nie ze względu na wydajność, ale dlatego, że po prostu nauczyłem się od profesorów, że zawsze powinienem najpierw próbować rzeczy na małą skalę.
 

BrownRiceSyrup

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
52
Reaction score
29
Points
18
wow pemoline, to wygląda na dość trudną cząsteczkę do zrobienia bez doświadczenia. Dobra robota lol... Nie mogę sobie wyobrazić, że można znaleźć składniki do tego bez recepty. Jak to było?

To dobra rada, zmarnowałem wiele chemikaliów, odkrywając, że powinienem najpierw zrobić małą skalę... W rzeczywistości zauważyłem, że jeśli najpierw zrobię małą skalę, to za każdym razem się zepsuję, ponieważ mogłem użyć więcej chemikaliów, ponieważ działa świetnie lol. Ale jest to świetny kontrast do oszukiwania samego siebie, ponieważ użyłem zbyt wielu chemikaliów i to się nie powiodło.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Pamiętam, że odbywało się to w wielu etapach, ponieważ musiałem sam zsyntetyzować niektóre odczynniki, pamiętam NaOCN, było to długie gotowanie w DMSO wykonywane na zewnątrz i guanidynę z cyjanamidu wapnia.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Przeprowadziłem również utlenianie efedryny za pomocą dichromianu, a wydajność była skromna, ale sukces był kamieniem milowym, ponieważ byłem na samym początku. Mogę zasugerować użycie ppa do aminoreksu (zsyntetyzowałem pemolinę w tamtych czasach, ale zawsze byłem ciekawy aminoreksu, którego nigdy nie wypróbowałem). Pozdrawiam serdecznie!
 
Top