Question każdy może doradzić początkującym, którzy chcą rozpocząć produkcję

velukatr13

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 10, 2024
Messages
1
Reaction score
1
Points
1
Cześć wszystkim. Po pierwsze, mieszkam we wschodniej Azji, więc jestem słaby w języku angielskim.
Jestem teraz laską, ale jestem bardzo zdesperowany
Szukałem wielu rzeczy, które mógłbym zrobić w tych czasach, wiedziałem, że ta praca mi odpowiada, biorąc pod uwagę wszystko. ale nie mam żadnej wiedzy....
W moim kraju trudno jest kupić materiały chemiczne, a gdzie zwykle dostajesz trudniejsze do zdobycia materiały? A jeśli po prostu obejrzę wideo i zrobię to, komuś może stać się krzywda, więc czy powinienem najpierw zacząć chemię organiczną?
i każda dobra rada jest mile widziana, dziękuję za przeczytanie przyjaciół
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
365
Reaction score
177
Points
43
Czytaj, czytaj i jeszcze więcej czytaj oraz badaj chemikalia, z którymi pracujesz.

jeśli przeprowadzasz syntezę, noś laboratoryjny sprzęt ochronny i maskę oddechową/rękawice, zapewnij odpowiednią wentylację.

nie rób tego we własnej kuchni 👌
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Założę się, że są pewne podstawowe rzeczy, które absolutnie musisz wiedzieć, zanim zaczniesz wdrażać je w praktyce, a także większość z nich, których nauczysz się w drodze, ale pierwszą rzeczą powinno być samodzielne ustalenie wielu rzeczy, które musisz udokumentować, a następnie zapytać ponownie. najpierw musisz myśleć jak nie-chemik i szukać takich rzeczy jak "nie zakładaj większego zagrożenia pożarowego niż jesteś w stanie ugasić", aby dojść do naturalnego pytania "czy wiem, jak używać gaśnicy?". Myślę, że w ten sposób stawisz czoła większości niebezpieczeństw z przekonaniem, że jesteś w pewnym stopniu przygotowany (co naprawdę nie może być słuszne za każdym razem, gdy zaczynasz, niespodzianki są kolejnym "edukatorem", z którym musisz się oswoić). Dzięki!
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
176
Reaction score
69
Points
28
Deals
7
Jestem pewien, że najlepszym sposobem będzie po prostu nauka chemii, l jeśli to zrobisz, będziesz miał wiedzę, jak samodzielnie wykonać sprzęt, jak używać i jak syntetyzować odczynniki z podstawowych związków.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
505
Reaction score
236
Points
43
Wiele informacji dla początkujących znajduje się na forum (np. pierwsze laboratorium). Wygląda jednak na to, że zdobycie potrzebnych materiałów może być dla ciebie problemem.
 
Top