Alternatywy i substytuty

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Jeśli ktoś był ze mną na bieżąco, to zna moje zamiłowanie do improwizacji i pracy prosto ze sklepowych półek. Zdaję sobie sprawę, że w ten sposób komplikuję i utrudniam sobie życie. Takie podejście ma swoje plusy i minusy, ale naprawdę podoba mi się pomysł niepozostawiania śladów na papierze poprzez zamawianie czegoś konkretnego i uważam to za bardzo satysfakcjonujące, pracując z tym, co jest dostępne osobiście.

Jako nowicjusz w dziedzinie chemii, wielu rzeczy po prostu nie wiem. Nie wiem, jak dowiedzieć się, czego nie wiem. Jak znaleźć rozwiązania moich problemów. Jestem pewien, że przekazałem wiele informacji, których będę potrzebował w pewnym momencie, ale nie wiem, że będę musiał znać pewne informacje, dopóki nie pojawi się problem. Na przykład, jeśli widzę przepis lub test na sposób wytwarzania leku, zazwyczaj zakładam, że jedynym sposobem na wyprodukowanie tego leku jest użycie chemikaliów zawartych w przepisie. Zdałem sobie sprawę, że istnieją określone substancje chemiczne, które są niezbędne do określonej syntezy itp. Jednak w przepisie zawarte są pewne techniki, które są używane w wielu różnych przepisach, które można osiągnąć na więcej niż jeden sposób. Na przykład, aby wykonać ekstrakcję kwasowo-zasadową lub zamienić wolną zasadę w sól.

Wiemy więc o reakcji rtęci z kwasem w celu stworzenia amalgamatu aluminium, technice stosowanej w wielu przepisach. Jedyne przepisy, jakie widziałem, które wspominały lub wykorzystywały tę technikę, wymagały azotanu rtęci(II) lub rtęci elementarnej i kwasu azotowego itp. Do niedawna nie zdawałem sobie sprawy, że amalgamat aluminium można wytworzyć przy użyciu chlorku rtęci(II) lub w reakcji rtęci i chloru. Jak wszyscy wiemy, w zależności od lokalizacji, różne chemikalia i produkty będą dostępne lub nie. W USA kwas azotowy nie jest łatwo dostępny w sklepie, o ile mi wiadomo. Z drugiej strony, chlor jest. Dla mnie jest to niezwykle przydatna wiedza. Niektóre przepisy zawierają alternatywną metodę uzyskania pożądanego rezultatu, a inne nie, przez co zaczynam wierzyć i wpadam w pułapkę myślenia, że jedynym sposobem na zrobienie czegoś jest użycie tego, co jest w przepisie. Innym przykładem istotnym dla mnie w tej chwili jest azotan amonu potrzebny do wykonania shake and bake cooks. Zamiast tego można użyć odpowiedniej proporcji siarczanu amonu, aby wytworzyć amoniak do rozpuszczenia litu.

Rozumiem, że pewne rzeczy będą konieczne i specyficzne, tak jak powiedziałem, na przykład prawdopodobnie nie ma sposobu na obejście potrzeby pewnych prekursorów, P2p, P2np, MDP2p w celu uzyskania odpowiedniej aminy. Jeśli chodzi o to, co powiedziałem powyżej, o użyciu chlorku rtęci (II) zamiast azotanu rtęci (II), jestem pewien, że wiele osób będzie zainteresowanych poznaniem i lepszym zrozumieniem tego, co jeszcze można wykorzystać i jak to działa, dlaczego jest to konieczne itp. Jakie chemikalia można wyekstrahować i oczyścić z jakich produktów, a następnie poddać reakcji z innymi chemikaliami OTC, aby uzyskać cokolwiek, co może być przydatne do tego, co próbujemy zrobić. Jeśli ktoś coś wie lub ma jakieś pomysły, prosimy o podzielenie się nimi. Dziękuję i życzę powodzenia!
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
50
Points
28
Jeśli mieszkasz w Stanach Zjednoczonych, powinieneś być w stanie łatwo zdobyć kwas siarkowy. Łatwo dostać azotan sodu. Możesz więc łatwo uzyskać dymiący kwas azotowy, dodając kwas do soli i ustawiając prostą destylację (aparatura powinna być szczelnie zmontowana przy użyciu smaru, aby zminimalizować wydostawanie się oparów), ale nie zamykaj startu próżni!
 

ruen

Don't buy from me
Member
Language
🇨🇿
Joined
Jul 23, 2024
Messages
11
Reaction score
6
Points
3
Mam dla ciebie więcej wiadomości: możesz użyć dowolnej soli amonowej do shake and bake
 
Top