Question Zapach 3MMC vs 4MMC?

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
Zacząłem oglądać film dokumentalny na temat 3MMC, a sprzedawca stwierdził, że nie ma on typowego zapachu "kocich sików" 4MMC i że niektórzy ludzie wolą 3MMC z tego powodu.

Czy to prawda? Czy 3 MMC nie ma zapachu lub ma bardzo słaby zapach w porównaniu do 4MMC?

Co powoduje zapach 4MMC? Zakładam, że jest to produkt uboczny powstający podczas syntezy?
 

hotelier

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 19, 2023
Messages
5
Reaction score
5
Points
3
To prawda, że 3-mmc jest znacznie mniej śmierdzący niż 4-mmc aka Mefedron. Poza tym pachną zupełnie inaczej:

Jeśli chodzi o 3-mmc, najbliższą rzeczą, która przychodzi mi do głowy, jest pewien rodzaj gipsu medycznego (niemiecka marka "Leukoplast" ;)).

Jeśli chodzi o zapach "kocich szczyn" 4-mmc:
Używam meph od 2009 roku i mieszkam z kotami jeszcze dłużej i tbh dla mnie kocie szczyny to analogia, której nigdy bym nie wymyślił.... ;)

Oryginalny meph sprzed zakazu (błyszczące białe kryształki przypominające cukier) w największej części miał ten zapach, który mają niektóre bilety kolejowe lub wyciągi bankowe, gdy wychodzą świeżo z drukarki (nie drukarki domowej lub biurowej, mówiąc tutaj o publicznych terminalach bankomatowych / biletowych).
Następnie dodaj lekki powiew chloru (do basenów) i jesteś na miejscu!

...prawdopodobnie jakieś pozostałości prekursorów lub rozpuszczalników re-Xing (których nie potrafię sprecyzować), ponieważ po przeprowadzeniu prawidłowej rekrystalizacji prawie nie ma zapachu.


Jeśli chodzi o wszystkie post-ban meph, które próbowałem od tego czasu, zapach, który opisałem powyżej, przez większość czasu był przyćmiony przez agresywne smrody typu środka do czyszczenia kanalizacji, plus pozostałości jakiegokolwiek rozpuszczalnika użytego w syntezatorze, plus to drażniąco gorzkie/pieprzne bromowe żądło :/.
 

Methylated

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 11, 2023
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
Jak wyżej,
Ale wiele partii Meph, które miałem w przeszłości, miało zapach płytek drukowanych. Spalonych płytek drukowanych, jeśli to ma sens.
 

MMCHAMSTER

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 16, 2023
Messages
8
Reaction score
13
Points
3
w ciągu ostatnich 7 lat wszystkie 4-MMC, które dostałem, miały dobry zapach kocich sików, jak w 2011 roku, ale efekty zniknęły, a 3-mmc nie ma tego zapachu, a jeśli również nie jest dobry moim zdaniem, był czas, który pamiętam w 2012 roku, kiedy ludzie sprzedawali 4-MEC jako zamiennik, to gówno było w porządku przez 30 minut :)
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Wszyscy się mylicie. 3-MMC i 4-MMC pachną tak samo przy 98% czystości+
Każdy brudny metkatynon może pachnieć jak "kocie szczyny" z powodu pozostałości nieprzereagowanego bromocetonu.
Czysty, krystaliczny 4-MMC pachnie farmaceutykami.
 

hotelier

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 19, 2023
Messages
5
Reaction score
5
Points
3
Tak, jak już wspomniałem, po przeprowadzeniu odpowiedniego re-X na 4mmc, nie ma prawie żadnego zapachu / smaku... jednak większość klientów tego nie robi, więc powiedziałbym, że zarówno pytanie, jak i odpowiedzi mają tutaj swoje uzasadnienie...

+Mimo to, nawet najczystsze 4mmc, które otrzymałem w latach 2009/2010, miały ten wyraźny zapach, jak opisano powyżej, który był całkowicie nieobecny nawet w najbrudniejszych tłustych partiach 3-mmc, jakie kiedykolwiek dostałem w swoje ręce (były one po prostu wyjątkowo gorzkie i ogólnie obrzydliwe, ale w ogóle nie miały zapachu kocich sików / płytki drukowanej / drukarki biletów / chloru / środka do czyszczenia kanalizacji).

Może 2b4m vs 2b3m już znacząco różnią się zapachem? Nigdy nie miałem z tym styczności... ;)
 
Top