Dzeltenais nitrometāns?

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Labi, es esmu gatavojies sākt pavisam jaunu trušu bedri... fenetilamini.

Visgrūtāk man bija atrast nitrometānu manā valstī vai pat ārpus tās, jo bija bažas par transportēšanu.
Vislabākais, ko man izdevās atrast, bija atrast piegādātāju no citas ES valsts, kas piegādā nitrometāna un jebkura mana izvēlētā šķīdinātāja maisījumu, kura masas daļa ir 40 %.
Tāpēc es izvēlējos DCM - tas ir gan noderīgs (pāris reizes destilēts), gan arī neveido azeotropu ar NM. Pareizi?

Mans jautājums ir šāds: kāpēc es nevaru vienkārši uzstādīt mantiļu 45 °C vai kādā citā temperatūrā, kas ir DCM zemākais bp, un gaidīt, kamēr tas pārstāj vārīties un pāriet, tad pārvietot mantiļu līdz 101 °C, lai NM pārietu?
Kāpēc, kad es pirmo reizi destilēju DCM/NM maisījumu, DCM pāriet pāri līdz pat 100 °C? Tad acīmredzot jānomaina savākšanas kolba un tad jāpārdestilē...

Es to saprotu, bet kāpēc tas velk to pāri visos temperatūras intervālos no DCM bp līdz pat NM BP un pēc tam aiz tā?

Tā ir jautājuma pirmā daļa, bet otrā - vai nitrometāns bieži kļūst dzeltens?
Es sarunājos ar GPT, un tur bija teikts, ka NM ir dzeltens, un, ja tam ir dzeltena nokrāsa, tas ir piemaisījums - tagad es zinu, ka tas ne vienmēr ir pareizi attiecībā uz ķīmijas jautājumiem, tomēr pēc tam es uzmeklēju to google un sciencemadness parādījās cilvēki, kas par to runā...

Es, protams, plānoju rīt atkārtoti atšķaidīt NM un tad būtībā ķerties pie pirmās Henrija reakcijas...
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Pēc rakstīšanas man galu galā bija diezgan skaidra NM, kaut nedaudz dzeltena, bet tas nāca no augstākām frakcijām beigās.
Tas droši vien bija dzeltens tikai tad, kad puisis to sagatavoja, jo tur nebija nekas cits kā DCM:NM.
Beigu beigās man bija apmēram 400 ml un maza peļķīte ar būtībā brūnu izejmateriālu šajā brīdī.
Es kaut kā beidzās ar apmēram 750-800 DCM, bet tad es biju ietaupījis dažas lietas, ko es biju atguvis dažas reizes no reakcijas, tāpēc tas droši vien būs nepieciešams pāris destilācijas vēl.
Gribētu, lai man būtu saite uz šo materiālu no Apvienotās Karalistes, jo tas būtībā ir vajadzīgs ļoti daudz lietām, ko es gatavoju!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Vai arī varēja LIETOŠĶI vienkārši izmantot "metanola" šķīdumu, kas nāk pāri un ko cilvēks izmantoja asins tīrīšanai!

Es vakar burtiski veicu Henrija reakciju ar 3,4,5-TMOBA istabas temperatūrā, izmantojot 9 % metanola un NM maisījumu, kas, es pieņemu, ir azeotrops. Kā katalizatoru izmantoju etilēndiamīnu un GAA. Līdz šim es burtiski tikai laiku pa laikam izmantoju šo sūdu stikla trauku tīrīšanai 🙈

Darbojās lieliski! Iv vēl jāsalīdzina iznākums ar NM/amonija acetāta metodi, jo tas bija ledusskapī pa nakti, bet es biju diezgan pārsteigts, ka tas tiešām darbojas!
Vajadzētu def ietaupīt man pienācīgu naudas summu... vai laiku... vai abas lol
 
Top