Kā pagatavot metilamīna šķīdumu?

Methylamine

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 30, 2022
Messages
21
Reaction score
18
Points
3
Sveiki visiem Es esmu iesācējs, kurš vēlas apgūt ķīmiju.
Es gribu veikt kādu sintēzes projektu
Un man tam ir nepieciešams metilamīna šķīdums 40 % ūdenī.
Es varu dabūt tikai metilamīna hcl .
Tāpēc es domāju, ka varbūt es varu pats pagatavot šķīdumu.
Es nevaru atrast recepti tiešsaistē, tāpēc jautāju šeit.
 

Methylamine

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 30, 2022
Messages
21
Reaction score
18
Points
3
Sveiki, paldies par atbildi.
Es joprojām nesaprotu visu
Joprojām meklēju tīmeklī recepti
Es ceru, ka kāds var uzrakstīt 1 litra metilamīna 40% aq šķīduma recepti no metilamīna HCL.
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
Reaģē metilamīna hcl ar naoh un iegūst metilamīna gāzi, tad reaģē gāzi ar H2O un pārbauda tilpumu
 

mejdubulok

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 21, 2022
Messages
23
Reaction score
25
Points
3
Maksimāli tīra 40% metilamīna šķīduma pagatavošanu no metilamīna hidrohlorīda var veikt šādi:
Materiāli:
- Metilamīna hidrohlorīds (apmēram 160 g).
- Destilēts ūdens (apmēram 240 ml)
- Stikla kolba ar tilpumu apmēram 500 ml
- Magnētiskais maisītājs
- Termometrs
- Izkraušanas celtnis
- Stikla pipete
Pasākumi:
1. Sagatavojiet 240 ml destilēta ūdens stikla kolbā, kuras tilpums ir aptuveni 500 ml.
2. Ielej metilamīna hidrohlorīdu kolbā ar ūdeni.
3. Kolbu uzliek uz magnētiskā maisītāja un sāk maisīt.
4. Uzkarsē maisījumu līdz 50-60 °C temperatūrai, izmantojot termometru temperatūras kontrolei.
5. Turpināt karsēšanu un maisīšanu, līdz metilamīna hidrohlorīds pilnībā izšķīst.
6. Šķīduma tilpumu palielina līdz 400 ml, vajadzības gadījumā pievienojot destilētu ūdeni.
7. Turpinot maisījumu maisīt, atdzesēt līdz istabas temperatūrai.
8. Noregulējiet pH vērtību 10-11, izmantojot 10 % NaOH šķīdumu.
9. Pārbaudiet metilamīna koncentrāciju šķīdumā, izmantojot testa strēmelītes vai citu metodi, un, ja nepieciešams, koriģējiet koncentrāciju, pievienojot ūdeni vai metilamīna hidrohlorīdu.
10. Atstājiet maisījumu uz dažām stundām vai uz nakti, lai visi piemaisījumi nosēstos kolbas dibenā.
11. Šķīdumu filtrē caur filtru, lai atdalītu visus atlikušos piemaisījumus.
12. Gatavu metilamīna 40 % šķīdumu var izmantot attiecīgajos lietojumos.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka, lietojot jebkādas ķīmiskās vielas, jāievēro atbilstoši drošības pasākumi, tostarp, bet ne tikai: jāstrādā labi vēdināmā vietā, jālieto aizsargapģērbs un aizsargcimdi.
 

plancklong

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 7, 2022
Messages
36
Reaction score
13
Points
8
Lefetamīna sintēzē šeit, BB, viens no posmiem bija dimetilamīna (DMA) sintēze, apstrādājot DMF (N,N-dimetilformamīdu) ar NaOH. Izgatavoto DMA pa caurulēm transportēja uz MeOH kolbu, kur to ātri izšķīdināja.

Šeit ir šī procedūra, ko ievietojis Patton :
Kolbā ar plakanu dibenu (FBF) ievietoja 10 g dimetilformamīda (DMF) un pievienoja 40 g 30 % NaOH šķīduma, pēc kā šķīdums ieguva dzeltenu krāsu. FBF noslēdza ar gumijas aizbāzni, kurā bija ievietota stikla caurulīte, un no šīs caurulītes plastmasas caurulīte veda uz citu stikla caurulīti, kas bija iegremdēta 90 ml metanola citā FBF. FBF, kurā bija DMF/NaOH maisījums, novietoja uz karstās plātnes un pakāpeniski paaugstināja temperatūru, līdz sākās gāzes veidošanās (bija vajadzīga tikai mērena karsēšana, apmēram 50 °C). Viss dimetilamīns viegli izšķīda metanolā, un tas neradīja nekādas nepatīkamas smakas. Kad gāzes izdalīšanās beidzās, sākotnējā maisījuma dzeltenā krāsa pēkšņi izbalēja un kļuva dzidra. Šajā brīdī DMF sārmainā hidrolīze ir beigusies, tāpēc jāuzmanās no atpakaļsūkšanās, kas var rasties neuzmanības gadījumā! Nosverot dimetilamīnu metanola šķīdumā, tika konstatēts, ka masa ir palielinājusies par 4,75 g (~77 % iznākums jeb aptuveni 0,1 mols, neņemot vērā to, ka gāze nav izžāvēta).

Ekstrapolācijas ceļā to varētu izdarīt ar N-metilformamīdu, aizstājot MeOH uztvērējā ar ūdeni, iegūstot MeNH2 ūdens šķīdumu. Piemēram, lai iegūtu 30 % MeNH2 šķīdumu, sāk ar 70 g DH2O uztvērējkolbā un pārtrauc, kad tīrais svars uztvērējkolbā sasniedz 100 g.
ImX7owW91D
 
Top