Alternatīvas un aizstājēji

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Ja kāds ir sekojis man līdzi, jūs jau zināt manu mīlestību un vēlmi improvizēt un strādāt tieši no veikalu plauktiem, cik vien iespējams. Es apzinos, ka šādā veidā daru lietas daudz sarežģītākas un grūtākas, šai pieejai ir dažādi plusi un mīnusi, man ļoti patīk ideja neatstāt papīra pēdas, pasūtot kaut ko konkrētu, un man tas sagādā lielu gandarījumu, strādājot ar visu, kas ir pieejams personīgi.

Man kā ķīmijas iesācējam ir daudz lietu, ko es vienkārši nezinu. Es nezinu, kā noskaidrot to, ko nezinu. Kā atrast risinājumus savām problēmām. Esmu pārliecināts, ka esmu noklausījies daudz informācijas, kas man kādreiz būs vajadzīga, bet es nezinu, ka man būs jāzina noteikta informācija, kamēr problēma nav tieši aktuāla. Piemēram, ja es redzu recepti vai tekstu par zāļu izgatavošanas veidu, es parasti pieņemu, ka vienīgais veids, kā izgatavot šīs zāles, ir, izmantojot receptē minētās ķīmiskās vielas. Es sapratu, ka ir īpašas ķimikālijas, kas nepieciešamas konkrētai sintēzei utt. Tomēr receptē ir iekļauti konkrēti paņēmieni, kas tiek izmantoti daudzās dažādās receptēs, kuras var realizēt vairākos veidos. Piemēram, lai veiktu skābes/bāzes ekstrakciju vai lai pārvērstu brīvbāzi par sāli.

Tātad mēs zinām par dzīvsudraba/skābju reakciju, lai izveidotu alumīnija amalgumu, un šo paņēmienu izmanto daudzās receptēs. Vienīgajās man zināmajās receptēs, kurās minēta vai izmantota šī metode, bija vajadzīgs dzīvsudraba(II) nitrāts vai elementārais dzīvsudrabs un slāpekļskābe utt. Vēl nesen es nezināju, ka alumīnija amalgumu var izveidot, izmantojot dzīvsudraba(II) hlorīdu vai reaģējot dzīvsudrabam ar hloru. Kā mēs visi zinām, atkarībā no atrašanās vietas ir vai nav pieejamas dažādas ķīmiskās vielas un produkti. Cik man zināms, ASV slāpekļskābe nav viegli pieejama veikalā. No otras puses, hlors ir. Man tās ir ļoti noderīgas zināšanas. Dažās receptēs būs iekļauta alternatīva metode vēlamā rezultāta iegūšanai, citās - ne, un tādējādi man rodas pārliecība un ieslodzījums domāšanā, ka vienīgais veids, kā kaut ko izdarīt, ir izmantot to, kas ir receptē. Vēl viens piemērs, kas man šobrīd ir aktuāls, ir amonija nitrāts, kas nepieciešams, lai veiktu kratīšanas un cepšanas procesu. Tā vietā var izmantot amonija sulfātu pareizā proporcijā, lai radītu amonjaku litija šķīdināšanai.

Es saprotu, ka dažas lietas būs nepieciešamas un specifiskas, kā jau teicu, piemēram, droši vien nav iespējams apiet vajadzību pēc noteiktiem prekursoriem, P2p, P2np, MDP2p, lai iegūtu attiecīgo amīnu. Par to, ko es teicu iepriekš, par dzīvsudraba(II) hlorīda izmantošanu dzīvsudraba(II) nitrāta vietā, esmu pārliecināts, ka daudziem cilvēkiem būs interesanti uzzināt un labāk saprast, ko vēl varētu izmantot un kā tas darbojas, kāpēc tas ir nepieciešams utt. Kādas ķīmiskās vielas no kādiem produktiem var iegūt un attīrīt un pēc tam reaģēt ar citām bezrecepšu ķīmiskajām vielām, lai iegūtu visu, kas varētu būt noderīgs tam, ko mēs cenšamies darīt. Ja kāds kaut ko zina vai kam ir kādas idejas, lūdzu, dalieties ar tām. Paldies un veiksmes!
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
50
Points
28
Ja jūs dzīvojat ASV, kā jūs sakāt, jums vajadzētu būt iespējai viegli iegādāties sērskābi. Jūs varat viegli iegūt nātrija nitrātu. Tātad jūs varat viegli iegūt dūmu slāpekļskābi, pievienojot sālim skābi un iestatot vienkāršu destilāciju (aparāts cieši jāsamontē, izmantojot smērvielu, lai samazinātu dūmu izplūšanu), bet neaizveriet vakuuma noņemšanas atveri!
 

ruen

Don't buy from me
Member
Language
🇨🇿
Joined
Jul 23, 2024
Messages
11
Reaction score
6
Points
3
Man jums ir vēl jaunas ziņas: jūs varat izmantot jebkuru amonija sāli kratīšanai un cepšanai.
 
Top