Question Hol vásárolhatok génmintákat magamon történő teszteléshez?

jvfuyfutfoytf87t

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 6, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Crispr génterápiát szeretnék alkalmazni magamon, de az Odin oldal csak a baktériumokkal való játékhoz való készleteket árul. Hol tudok hasznos géneket vásárolni?
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
A Crispr-módszerek, bár hasznosak és a beavatottak számára nagyon egyszerűen használhatók, mégis nagyon összetettek. Van tapasztalata a szintetikus biológia területén? Ismeri a génben jelen lévő különböző elemeket, amelyek meghatározzák a gén kifejeződésének intenzitását és körülményeit? Mit tud a genetikai kódról, a kodonoptimalizálásról, a primerek tervezéséről, a klónozási és expressziós vektorokról, a CRISPR-Cas9 komplex szerkezetéről? Ezek nem véletlenszerű szavak, ezek mind olyan fogalmak, amelyeket teljes mértékben el kell sajátítania, mielőtt sikeresen transzfektálhatna egy emlőssejtet, nem is beszélve a sajátjáról.

Ahhoz, hogy megkapd a kívánt gént, először is meg kell találnod a szekvenciáját egy génadatbázisban, ami nagyon egyszerű és szabadon elérhető az interneten, valamint egy megfelelő promótert, össze kell illesztened ezt a két elemet, valamint PCR-primereket (restrikciós helyekkel a restrikciós enzimek általi emésztéshez), és ezt el kell küldened egy egyedi DNS-szintézissel foglalkozó cégnek. Van egy csomó ilyen, egyesek sokkal olcsóbbak, mint mások.

Egyébként csak a promóterszálat vásárolhatja meg, és a kívánt gént PCR-rel szerezheti be egy természetes forrásból, vagy közvetlenül megvásárolhatja a gént, ha ez egy közös, mint például a luciferáz rendszer (de miért akarna világítani a sötétben lol).

Ezután ezt beillesztheti egy CRISPR-plazmidba, valamint egy megfelelő vezető szálba, hogy a genom egy adott helyét célozza meg.

Megnézheted a youtube csatornát "the thought emporium", amely egy ilyen kísérletet végzett magán, de KÉRLEK kutatni a projektet legalább néhány évig, mielőtt végigcsinálnád!
 

jvfuyfutfoytf87t

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 6, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Köszönjük a választ. Még nem vagyok hozzáértő, de mostanában sok könyvet kaptam a genetikáról és a Crisprről. Van olyan mély webes fórum, amely ezekre a témákra összpontosít? Ez volt a legközelebbi, amit találtam.
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
Nos, nem tudok róla. Sajnos nem tudok neked nem nyilvános információkat küldeni anélkül, hogy ne doxolnám magam, de ha szándékodban áll megfelelően kutatni, csak rajta, és nyugodtan lőjj rám egy PM-et itt bármikor, ha kérdésed van.
Az ilyen típusú ügyekben valószínűleg a tiszta web a megfelelő hely, biztos vagyok benne, hogy az összes kérdésedre már válaszolt valamilyen módon egy tudós. Még egyszer, ha további kérdéseid vannak, ne habozz, küldj egy PM-et!
 
Top