Question Kézfertőtlenítőből származó etanolt használ?

sideofpills

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 31, 2023
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
A pszeudoefedrin kivonásához a sudafed tablettákból helyettesíthetem-e a fagyállóban található metanolt a kézfertőtlenítőből származó etanollal (75%-os etanol)? Ugyanaz lenne az eredmény?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
883
Points
113
A metanol és az etanol nem ugyanaz. A metanolt valószínűleg a szélvédőmosó folyadékból vagy a hőléggáz fagyállóból vagy féktisztítóból nyerheted ki
 

sideofpills

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 31, 2023
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
Frit Buchner Próbáltam online keresni fagyálló és szélvédőmosó folyadékokat, amelyekben metanol van helyileg, de nem írják, hogy van-e bennük metanol vagy nincs. Ezért kérdeztem a kézfertőtlenítőt, mint alternatívát, köszönöm, hogy rámutatott, hogy én vagyok egy újonc kémikus vagyok, sokat kell tanulnom értékelni. Tudom, hogy a HEET Gas-Line fagyálló működik, de az én országomban már nem árulják.

Amint találok egy terméket metanolos kellene desztillálni ezt a szélvédőmosó folyadékot, hogy elválasszam a metanolt a többi vegyi anyagtól, ugye? Csak duplán ellenőrizni köszönöm szépen még egyszer.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
883
Points
113
Általában igen, akkor kellene desztillálni azt keresem az MSDS, hogy megerősítse, milyen vegyi anyagok vannak valami és a koncentráció. Néha lehet kapni festékhígítót, amely tiszta metanol.
 
Top