Az adatvédelemre összpontosító mobilkommunikáció ötlete

cederroth

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 1, 2022
Messages
13
Solutions
1
Reaction score
12
Points
3
Üdvözlet!

Szeretnék beszélni mindannyiótoknak ezekről a vitákról, amelyeket az emberek körül látnak, akik arról beszélnek, hogy melyik alkalmazás a legbiztonságosabb használni, és ha már megsértették őket, és így tovább.
Egy szokásos alkalmazás használatával, amely azt állítja, hogy az adatvédelem, mint például a whatsapp, azt mondják, hogy a kommunikáció végponttól végpontig titkosítva van.
Ez lehet, hogy így is van. De a probléma ezekkel az alkalmazásokkal az, hogy nem decentralizáltak,
A kommunikációs adatok átmennek egy szerveren, mielőtt eljutnak a címzetthez.
Tehát ennek ismeretében ismét fel kell tenned magadnak a kérdést, hogy megbízom-e erre a 3. félre az adataimat,
vagy van rá némi esély, hogy egy nap eladják, vagy még rosszabb,
vagy már meg is tették?
Amiben én hiszek, ami most a legjobb megoldás, azok a decentralizált kommunikációs alkalmazások.
És az egyik, amit ajánlani fogok, az a Briar nevű. És meg fogom magyarázni, hogy miért.

A tipikus üzenetküldő szoftverek központi szerverekre támaszkodnak, és kiteszik az üzeneteket és a kapcsolatokat a felügyeletnek.

UbzZGjw0xC

A hagyományos üzenetküldő alkalmazásokkal ellentétben a Briar nem támaszkodik központi szerverre - az üzenetek szinkronizálása közvetlenül a felhasználók eszközei között történik.
Ha az internet nem működik, a Briar Bluetooth-on vagy WI-Fi-n keresztül szinkronizál, így az információk válsághelyzetben is áramlanak.
Ha az internet működik, a Briar a Tor-hálózaton keresztül szinkronizál, így védve a felhasználókat és kapcsolataikat a megfigyeléstől.
Így van, internet nélkül is lehet vele kommunikálni! A Briar hálózatot épít, egy saját privát inter-hálózatot ebben a forgatókönyvben.


A Briar titkosított kapcsolatokat használ a felhasználók között, hogy megakadályozza a megfigyelést és a cenzúrát.

F7W1lItxNH



Lehetőség van csoportos csevegések, privát blogok és fórumok létrehozására is a briar alkalmazásban.
Egyelőre csak androidos eszközökön érhető el. Én már egy ideje használom és elégedett vagyok vele.

Részletesebb információkért és utasításokért látogasson el a honlapjukra.
 
Top