Question Kiömlött víz kávéfilter metamfetaminnal. Hogyan lehet kivonni?

finch3523

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 11, 2022
Messages
29
Reaction score
4
Points
3
Véletlenül vizet öntöttem egy kávéfilterre, amely néhány g metamfetamint tartalmazott. Most az a kávéfilter lehúzta az összes vizet és a met a kávéfilterben van :-D. Mi lenne a gyors és egyszerű módja annak, hogy kivonjam a nedves kávéfilterből?
 

finch3523

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 11, 2022
Messages
29
Reaction score
4
Points
3
Mármint tudom, hogy fel lehet oldani több vízben és csak elpárologtatni a vizet, de hogy akkor még mindig mindenhol (vagy benne?) lenne a kávéfilterekben. Van valami, amivel el tudom választani a kávéfilterektől?
 

schwabbi

Don't buy from me
Member
Language
🇩🇪
Joined
Dec 22, 2022
Messages
4
Reaction score
4
Points
3
mi mást u akarsz csinálni?csak annyi vizet, hogy minden ki a kofferszűrőből és elpárologtassa a vizet. ha u már elvesztette a "kiömlött" vizet u elveszett met
 

finch3523

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 11, 2022
Messages
29
Reaction score
4
Points
3
Nem vesztettem el semmit a kiömlött vízből. Most egy csomó vizet adtam hozzá, és eltávolítottam a szűrőket. Mi legyen a maximális hőmérséklet a párologtatáshoz?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Jobb, ha vákuumban végezzük. Ellenkező esetben ne melegítsen túl sokat. A levegőnek való kitettség a hőmérséklettel párosulva elronthatja a termék kis részét.
 

finch3523

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 11, 2022
Messages
29
Reaction score
4
Points
3
Valójában nincs vákuumom. Túl sok vizet adtam hozzá, mert azt gondoltam, hogy talán gyorsan el tudom párologtatni a vizet. Eddig csak 30 fokon volt csak, mert nem tudom, hogy mennyi hő lenne oké, de ez valójában rendkívül lassú. Szerintem talán valami izopropanol jobb lett volna.

Mennyi naoh-ra lenne szükségem kb. 2g-hoz, azzal mindent megkapnék?
Nekem itt csak kénsav van. mi lenne egy gyors módszer a szulfát előállítására?

Várható veszteség abban a folyamatban? Ha igen, akkor lehet, hogy csak folyékony formában tartom és úgy használom :-D
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Szia. Az újbóli extrakció esetén biztosan vannak veszteségek. Tulajdonképpen meg lehet inni =) Ez a legegyszerűbb módja.
 
Top