Súlyos GHB-felülírási probléma! Sárga GHB.

diyguy

Don't buy from me
New Member
Joined
May 5, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Helló elvtársak!

Szükségem van a segítségetekre

Jelenleg egy súlyos nátrium-gamma-hidroxi-butirát (Na-GHB) felhajtási problémával foglalkozom.

Azt hittem, hogy igazi szakács vagyok, de most szembesültem azzal, hogy szart sem tudok.

Van egy módszerem, ami nagyon jól működik kisebb tételekben. De most nagyobb mennyiséget használok MINDEN ghb-m sárgává vagy akár sötétsárgává vagy akár narancssárgává válik.

Amikor 20L-t csinálok 1 tételben minden rendben megy. De amikor 50L vagy 70L-re megyek fel, a dolgok kezdenek rosszabbra fordulni.

Felhasznált anyagok
Rozsdamentes acél főzőedény 100L
Rozsdamentes acél tálalókanál
30L desztillált víz
13,50kg nátrium-hidroxid
30L GBL (gamma-butilakton)


Az én eljárásom

25L desztillált vizet teszek a serpenyőbe.
Hozzáadok 11,25 kg nátrium-hidroxidot.

Keverem a kanállal, hagyom, hogy a reakció végbemenjen, és ráteszem a fedelet a serpenyőre.

Aztán másnap visszajövök. Ellenőrzöm a hőmérsékletet, hideg van, ezért egy másik edényben készítem el:
5 liter desztillált vizet.
2250 gramm nátrium-hidroxidot.
Hagyom, hogy a reakció lejátszódjon. De most nem hagyom kihűlni (túlságosan). Most elkezdem hozzáadni a GBL-t (gamma-butilakton). Ezt addig csinálom, amíg 80 Celsius fok fölé nem melegszik. Ezután hozzáadom ezt a serpenyőt a nagy serpenyőhöz (hogy egy kis hő keletkezzen). A serpenyő most 50 fokos. Most folyamatosan adagolva hozzáadom az összes GBL-t és időnként megkeverem a kanállal. Mindezt úgy, hogy a hőmérsékletet 100 fok alatt tartom. Amikor túl forró lesz, várok egy kicsit, majd amikor a hőmérséklet 60 vagy 70 fokos, akkor adok még hozzá. De amikor a GBL hozzáadás 70-80%-ánál tartok, a tétel enyhén sárgává válik. Ez kicsapódik. Amikor elkészülök, a serpenyő sötét sárgának, majdnem narancssárgának tűnik.

A kérdéseim
Mi történik?
Hogyan tudom megakadályozni, hogy ez megtörténjen?
Meg tudom javítani ezeket a törött tételeket?

Köszönöm az olvasást, várom a meglátásaitokat.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Üdvözlöm! Először is, nem veszel elég NaOH-t. A reakcióegyenlet szerint 15945g-ot kell vennie 30L GBL-hez. Az igazán jó szakácsnak ismernie kell az alapokat =)

Másodszor, van egy feltételezésem, hogy csak túlmelegítetted a reakcióoldatot. Lassan csináld, hogy elkerüld az ilyen magas hőmérsékleteket.
További információ ebben a szabadalomban Újszerű eljárás nátrium-gamma-hidroxibutirát előállítására https://patentimages.storage.googleapis.com/e0/e5/66/d5ef4bdf396bf6/WO2009129350A2.pdf

A nátriumoxibátot kristályos formában készíted? A kissé sárgás szín rendben van ennél az anyagnál.
 

diyguy

Don't buy from me
New Member
Joined
May 5, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
@G.Patton
Alaposan elolvastam és nagyon tetszik, köszönöm. Nagyon érdekes. A lapozáshoz ez a papír érdekes betekintést adott nekem, hogyan kell megközelíteni ezt.

De Im még mindig nem biztos, hogy mi történik.
Mert nekem nem úgy tűnik, hogy ez egy bizonyos hőmérsékleten történik. Talán ez olyan, mintha egy süteményt égetnék... csak a saját korábbi tapasztalataim ellentmondanak ennek. Ez még mindig rejtély számomra.

A cél a NaGHB vizes oldatának elkészítése. Nem szilárd formában.
 

diyguy

Don't buy from me
New Member
Joined
May 5, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Elvégeztem néhány tesztet, és azt tapasztaltam, hogy nagyobb tételeknél a keverés nagyon fontos.

Javasolnám, hogy a GBL-hez (40 fokos) kis adagokban adjunk marónátron (40 fokos).

Minden egyes nátronlúg hozzáadásánál fontos, hogy addig keverjük, amíg már nem emelkedik a hőmérséklet. Tartsa a hőmérsékletet 40 és 60 fok között. Tehát addig adagoljuk a nátronlúgot, amíg 60 Celsius-fokra nem emelkedik, majd hagyjuk 40 Celsius-fokra lehűlni, és utána adjuk hozzá újra. A keverés a legfontosabb a kausztikus szóda hozzáadása során. Amikor már nem emelkedik tovább a hőmérséklet, sőt, elkezd csökkenni, ez a fontos, tehát ha kézzel kevered, akkor ez az a pillanat, amikor elmehetsz és csinálhatsz valami mást, amíg a hőmérséklet le nem esik. Nos, folytassa ezt addig, amíg nincs több marónátron, és kész van.

Jó szórakozást!

És köszönöm @G.Patton a tudás hozzájárulását.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Ez jó. Köztudott, hogy minden kémiai reakciót (a forrásban lévők kivételével) jól meg kell keverni. Szívesen.
 
Top