Pregabalin Hogyan tudom szintetizálni

lamer

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Jul 19, 2024
Messages
11
Reaction score
0
Points
1
Pregabalin Hogyan lehet szintetizálni
Nem találtam semmilyen forrást, tudna segíteni?
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
474
Reaction score
246
Points
43
Deals
1
A kábítószerpiac @rosechem eladja a kg-on
 

lamer

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Jul 19, 2024
Messages
11
Reaction score
0
Points
1
Szintézist keresek
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
474
Reaction score
246
Points
43
Deals
1
Olcsóbb megvenni, mint ténylegesen elkészíteni
 

lamer

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Jul 19, 2024
Messages
11
Reaction score
0
Points
1
Találtam egy ilyen forrást, de nem vagyok benne biztos, hogy pontos, és nem rendelkezem a szükséges mérésekkel.















  1. A pregabalin, más néven β-izobutil-γ-aminovajsav vagy Lyrica, epilepszia, neuropátiás fájdalom, szorongásos zavarok és fibromyalgia kezelésére használt gyógyszer.


  2. A pregabalin szintézise a 4-metil-2-pentanonból kiindulva több lépést foglal magában. Íme egy rövid áttekintés a szintézis folyamatáról:


  3. A 4-metil-2-pentanon átalakítása 4-metilvalerofenonná: Ebben a lépésben a 4-metil-2-pentanont etilmagnézium-bromiddal kezelik, így 4-metilvalerofenont kapnak.
  4. Enamin képződése: A 4-metilvalerofenont bázis jelenlétében ciklohexanonnal reagáltatjuk, hogy egy enamin intermedier keletkezzen.
  5. Alkilezés: Az enamin köztiterméket bázis jelenlétében brómacetsavval alkilezzük, hogy a kulcsfontosságú köztitermék, a 3-(2-bromacetil)-4-metilvalerofenon keletkezzen.
  6. Ciklizálás: A kulcsfontosságú köztiterméket ammóniával ciklizáljuk 3-(aminometil)-5-metil-hexánsavvá, amelyet aztán az aminocsoportok védelmet és védővédelmet tartalmazó további lépésekkel pregabalinná alakítunk.

  7. A teljes szintézisreakció a következőképpen ábrázolható:


  8. lépés: 4-metil-2-pentanon + etil-magnézium-bromid → 4-metilvalerofenon


  9. lépés: 4-metilvalerofenon + ciklohexanon + bázis → enamin intermedier


  10. lépés: Enamin intermedier + brómaecetsav + bázis → kulcsfontosságú intermedier (3-(2-bromacetil)-4-metilvalerofenon)


  11. lépés: Kulcsfontosságú köztitermék + ammónia + védekezési/mentesítési lépések → Pregabalin
 

bigrob

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jul 30, 2024
Messages
9
Reaction score
2
Points
3
Néhány őket anyag elég drága u lehet felvenni egy kg itt nagyon olcsó én néznék más utakat helyett szintetizálás ez
 
Top