Question P2NP szintézis

Zeus the chemist

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 18, 2023
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Megpróbáltam P2NP szintetizálását benzaldehid és nitroetán felhasználásával, ciklohexilamin katalizátorral. Refluxáltam 6 órán keresztül, és nem kaptam semmit. Csak egy sárga olajszerű anyagot, ami ég, ha meggyújtjuk. Tud valaki segíteni ebben?
 

wael gano

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
103
Reaction score
40
Points
28
Milyen hőmérsékletet használt?
Adtál hozzá oldószert?

GEPUpMmWo9
 

Zeus the chemist

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 18, 2023
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Az utasítás szerint 60°C-on kellett volna újrafüstölni, de a rendszerünk ezt nem tudta kezelni, így a hőmérséklet körülbelül 80°C volt . Az idő múlásával pedig elérte a 120°C-ot. Fűtőköpenyt használtunk, nincs beállítása a hőmérséklet szabályozására.
 
View previous replies…

wael gano

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
103
Reaction score
40
Points
28
A reakciómasszához izopropil-alkoholt kell adni, és 50 Celsius-fokra kell melegíteni, majd a kristályok megjelenéséig a fagyasztóba kell tenni.
 

Zeus the chemist

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 18, 2023
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Köszönjük, hogy válaszolt. A reakció 50°C-on is működik? Vissza kell refluxálnom 6 órán keresztül 50°C-on?
 

wael gano

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
103
Reaction score
40
Points
28
Használhat olaj- vagy vízfürdőt állandó 60/80-as hőmérsékleten.
3 órán keresztül, majd vegye le a hőt, és várja meg, amíg lehűl. Célszerű a benzaldehid tömegének kétszeresét IPA-t hozzáadni
Tegye a fagyasztóba, hogy kikristályosodjon
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Mutasson egy képet a reakciótömegéről.
Néha nehézségek adódnak a kristályosodással kapcsolatban. A folyamat elindításához le kell hűteni a fagyasztóban, majd hozzá kell adni egy szem P2NP-t a kristályosodás gerjesztéseként.
Néha segít, ha az oldatot egy pohárból egy pohárba öntjük az oxidációhoz.
 

Zeus the chemist

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 18, 2023
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Köszönjük, hogy válaszolt. Ez az első alkalom, hogy P2NP-t szintetizálok. Nem tudtam képet készíteni. A hőmérsékletem sem volt megfelelő, a rendszerem nem tudta kezelni a 60°C-os állandó hőmérsékletet. A hőmérséklet 80°C volt, és 120°C-ig emelkedett. Állandó volt 120°C-on, és soha nem emelkedett ennél magasabbra. Tudna javasolni egy jobb módszert a szintézisre. Hajlandó vagyok kipróbálni, amíg nem kapom meg a megfelelő terméket.
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Nézze meg figyelmesen a P2NP szintéziséről szóló videóinkat
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/media/1-phenyl-2-nitropropene-synthesis.69/
 
Top