Question Nitrometán desztilláció

jzsmluka

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 26, 2023
Messages
5
Reaction score
3
Points
3
A múltban már sok kémiai kísérletet végeztem, de ezúttal úgy döntöttem, hogy rosszat teszek, és szintetizálni fogom az MDMA-t. Kéznél van MDP-2-P, és úgy döntöttem, hogy reduktív aminációt végzek nitrometánnal és HgCl2-vel. Vásárolhatok nitrometán versenyüzemanyagot, de annak csak 50%-os a tisztasága. Hogyan desztillálhatom/vonhatom ki a nitrometánt az üzemanyagból?
Köszönöm a segítséget!
 

psy

Don't buy from me
Resident
Joined
May 4, 2023
Messages
45
Reaction score
47
Points
18
Deals
2
Sokszor desztilláltam nitrometánt. Feltételezem, hogy az Ön üzemanyaga metanol alapú. Megúszhatja egyszerű desztillációval, de a hozam alacsonyabb lesz/több metanol lesz benne. Én a frakcionált desztillációt javasolnám, mivel az hosszabb ideig tart, de a frakciókat teljesen szét lehet választani. Én egy 40 cm-es oszlopot használok, és tökéletesen megfelel a célnak. A hőmérsékletet alacsonyan kezdd el, hogy a metanol éppen csak elkezdjen átjutni. Addig menjen, amíg nem jön át több metanol. Aztán emelje fel a hőfokot. Dobja ki az első átjövő részt, mivel az még tartalmaz némi metanolt. Az üzemanyagok általában nem tartalmaznak vizet, de győződjön meg róla, hogy a berendezést megszárította, hogy ne kerüljön bele víz, mivel azt nem lehet desztillációval eltávolítani. Ne túlmelegítse, mert bomlik, ha túl forró. Egy csomó nitrogén-oxidot és más bs-t fog termelni. Összességében elég egyszerű és jól viselkedik, és az azeotrop könnyen elválasztható.
 
Top