Question Segítségre van szüksége

smdoukeyi

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 13, 2023
Messages
23
Reaction score
3
Points
3
"Kloroform előállításához kalcium-hipokloritot és etanolt tervezek felhasználni. Tudna tanácsot adni, hogy egyszerűen összekeverhetem-e őket 1:1 arányban, vagy vannak-e egyéb óvintézkedések? Nem találtam a neten vonatkozó használati utasítást. Lenne szíves végigvezetni a folyamatot, vagy kiemelni bármilyen konkrét óvintézkedést?"
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
370
Reaction score
181
Points
43
MbvCWHVnZY
 

smdoukeyi

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 13, 2023
Messages
23
Reaction score
3
Points
3
Hazámban nem tudok acetont és toluolt vásárolni, ezért fontolgatom, hogy alternatív nem poláris oldószerként kloroformot készítek. A kloroformot általában aceton felhasználásával készítik, de mivel nem jutok hozzá acetonhoz, azon gondolkodom, hogy használhatnék-e helyette etanolt és kalcium-hipokloritot. Használható-e etanol és kalcium-hipoklorit kloroform előállítására?
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
370
Reaction score
181
Points
43
Körömlakklemosó talán...! Vagy az izopropanol oxidációja soha nem próbáltam ki, csak hivatkozásokat láttam rá.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Ezt nevezik haloform reakciónak, és a YouTube megbízható forrás. Az egyetlen veszély az erős exoterm hatás, amely a dolgokat kis léptékre korlátozza. Tehát próbáld meg kezelhető tételben, amit nem akarsz elérni, ahol a hő feletti kontroll elveszik.
 
Top