muszlim bűnözés + iszlamofóbia

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
A csevegésben folytatott vitára adott válaszom szerkesztett változatának közzététele:

Miért lennének nyugodtak az egyik országban, és lövöldöznek emberekre egy másikban? ennek nincs értelme. szerintem ti csak általánosítotok. Plusz ha hirtelen kiszámíthatatlanul viselkednek, az azt jelenti, hogy nyomás nehezedik rájuk, például faji feszültségek. az olyanok, mint ti, ezért történik ez, tbh. én nem is fogom tagadni a bűnügyi statisztikákat, de... legalább nézzétek meg az okot. szomorú, hogy ez történik, de nem TELJESEN az ő hibájuk. a világ egy összetett hely, és az ok és okozat valós.

"a mi fehér gyerekeink még sosem lövöldöztek" én amerikai vagyok, hogy lehet, hogy a legtöbb iskolai lövöldözőnk fehér? az amerikai őslakosok pontosan ugyanazt állíthatják, amit te. ez nem teszi a fehéreket eredendően gonosszá, ez azt jelenti, hogy bizonyos fehér emberekre nagy nyomás nehezedik, és ők ezt erőszakos módon vezetik le. Rehabilitálnunk kell őket, nem pedig kiközösíteni. ti őrültek vagytok, ha azt hiszitek, hogy ha a muszlimokat (vagy bármely más kisebbséget) "betolakodóknak" nevezitek, az majd megold valamit. ez a "mi ellenük" mentalitás a legrosszabb módja a dolgok kezelésének!

szó szerint nézzétek meg az afroamerikai bűnözési statisztikákat. a rasszisták szeretik azt mondani, hogy "b-b-b-de ők magasabbak!! ez azt jelenti, hogy GONOSZOK!11!1!!!" NEM! ez azt jelenti, hogy el vannak rontva! amikor az emberek rossz gazdasági helyzetben vannak, hajlamosak kirohanásra. a bűnözési statisztikák faji hovatartozástól függetlenül magasabbak az elszegényedett területeken! észrevetted, hogy a szegényebb területek mindig a "rossz" területek? hozzátok rendbe a gazdaságot, és akkor a bűnözési rátát is rendbe fogjátok hozni. csak próbáljátok meg segíteni ezeket a "betolakodókat", és vegyétek észre a különbséget! szabaduljatok meg ettől az ostoba "ellenség" mentalitástól; ez csak súlyosbítja az amúgy is ingatag helyzetet. hallottatok már a "társadalmi-gazdasági kérdés" kifejezésről?

nem számít, hogy melyik csoport követi el a bűncselekményt, együtt kellene dolgoznunk a megoldáson, mert biztosíthatlak benneteket, hogy az átlagos muszlim ember nem támogatja a terrorista cselekményeket és a csoportjuk által elkövetett bűncselekményeket. ha valami, akkor szégyellhetik és dühösek lehetnek, mert az olyan emberek, mint ti, bűnözőkként és hülyékként általánosítják őket. Ez az összes faji/vallási csoport a bűnözés ellen. igazán zavaró, hogy az emberek hogyan gondolják, hogy egy csoport diszkriminálása segít az ügyükön. a megosztottsággal mindig káosz jön. az egységgel béke jön. ezt nem nehéz felfogni. dolgozzatok együtt a megoldáson, és eredményt fogtok elérni.

Megértem, hogy ez egy ellentmondásos kérdés, és ha valaki úgy gondolja, hogy tévedek, nyugodtan javítson ki.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
továbbá, droghasználóként a legtöbb ember nem úgy tekint ránk, mint mocskos bűnözőkre? bizonyos értelemben mi is kisebbségek vagyunk. nem kellene empátiát tanúsítanunk a hasonló helyzetben lévő emberek iránt? nem kellene együttműködnünk? az a kognitív disszonancia, amivel néhányuk rendelkezik, kibaszottul elképesztő. soha nem fogom megérteni azokat az embereket, akik nem illenek bele a "tökéletes polgár" archetípusába, akik másokat diszkriminálnak.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
Bárcsak visszamehetnénk és szerkeszthetnénk a hozzászólásokat 10 perc után, mert órák múlva szarságokon gondolkodom 😿😿 de még egy hozzászólás, aztán abbahagyom a csaholást. nem akarom elszarni a saját témámat. ha egy mod tudná az utolsó hozzászólásomat az eredetihez másolni, örökké szeretni foglak (hagyj mindent úgy, ahogy van tho).

komolyan nem értem, hogy a drogfogyasztók hogyan lehetnek idegengyűlölőek. a világ minden tájáról kapunk drogokat és prekurzorokat. a következő drogodat egy olyan csoport tagja készíthette vagy kezelhette, akit nem kedvelsz. nem képmutató ez? ismerek néhány embert, akik azt mondják "ó, én csak AMERIKAI termékeket veszek", de ez nem igazán megvalósítható a drogok világában, mivel az szabályozatlan. Az emberek hazudhatnának arról, hogy hol készül/ honnan származnak a prekurzorok. ráadásul egyes vegyi anyagok sokkal könnyebben beszerezhetők egyes országokban, mint máshol. még ha egy tökéletes világban élnénk is, ahol senki sem hazudik, biztos vagyok benne, hogy nagyon nehéz lenne valamit beszerezni, ami TELJESEN egy országban, például Amerikában készül. még ha lehetséges is lenne, az ár őrületes lenne.

gondoljatok bele, hogy mennyire összekapcsolódunk mint drogfogyasztók. ez a weboldal egy csodálatos példa. találkozhatok valakivel a világ másik feléről, és ugyanazok az érdeklődési köreink és ugyanazok a drogok, amiket választunk. az egyetlen dolog, ami elválaszt minket, az a földrajz. egy globalizált közösség vagyunk. egy test vagyunk. ez olyan, mintha egy kéz gyűlölné a lábat. mindannyian hasznosak vagyunk itt, tehát mitől jobb az egyik ember a másiknál? gondoljatok a világméretű közösségünkre, mielőtt megpróbálnátok gyűlölni valakit. fr
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Mindenféle radikálisok vannak. Vannak szélsőséges keresztények a Közel-Keleten. Vannak szélsőséges zsidók, sőt vannak szélsőséges buddhisták is. Az összes szeparatizmust, amit a világban látunk, a média szándékosan gyártja. Az a célja, hogy mindenki gyanakodjon a másikra, és elterelje a figyelmet a kormányról. Csak ha kikapcsoljuk a Híreket, akkor válhatunk szabaddá a gyűlölettől, amit az terjeszt. Én abbahagytam a hírek nézését, és 1000x kevésbé vagyok előítéletes és gyűlölködő. A helyzet az, hogy hazudnak. Sokat. Amikor végre kénytelenek beismerni, hogy hazudtak. A kár már megtörtént. Egy bombasztikus főcímnek 1000-szer nagyobb hatása van, mint egy 1 bekezdéses visszavonásnak a hátsó oldalon.
9/11 egy ragyogó példa. Emberek milliói gyűlölték meg a muszlimokat és a közép-keletieket. Függetlenül attól, hogy a fikció melyik fajtáját valljuk, a médiában bemutatott események nem azok, amelyek megtörténtek. Ha George W. Bush a kamerák elé állt volna, és nyíltan elmondta volna, hogy a CIA korábbi vezetőjeként arra használta a CIA-ban lévő forrásait, hogy az egészet megszervezze, hogy támogatást szerezzen a követeléseinknek ellenálló közel-keleti országok leigázásához, akkor ez most már nem is számítana. Nem kerülne adásba, nem lennének zavargások. Szó szerint semmi sem történne.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
én sem nézem a híreket. az méreg. még a viszonylag "elfogulatlan" forrásoknak is vannak rejtett céljaik, akár szándékosan, akár nem. amíg valamit emberi kéz ír, addig a valódi gondolataik átütnek. lehet, hogy ez skizofrénnek hangzik, de nem vagyok hajlandó hagyni, hogy az elmémet mások programozzák.

Néhányan azt gondolják, hogy emiatt nem vagyok tisztában a világ eseményeivel. ez egyáltalán nem igaz. mindent tudok, amit tudnom kell, ami minden fontos dolog, mert ha valami igazán fontos, akkor nem lesz szükségem a hírekre, hogy halljak róla. valaki majd elmondja, és én magam is utánanézek, hogy megbizonyosodjak róla, hogy nem csak a véleményüket szívom magamba. nem kell tudnom a politikáról, mert a rendszer amúgy is manipulált. voltam a politikai spektrum mindkét oldalán, és miután végre kiléptem, rájöttem, hogy minden oldal kurvára hülye. van egy narratívájuk, amit bizonyítani akarnak. az egyetlen módja annak, hogy objektíven szemléljük a világot, ha úgy látjuk a dolgokat, és úgy gondolkodunk róluk, ahogy jönnek.

a hírek csak azoknak az embereknek szólnak, akik azt akarják, hogy a megerősítő előítéletük teljesüljön... és olyan emberek csinálják, akik semmi mást nem akarnak, mint megosztottságot és káoszt vetni. a híreket gazdag melegimádók csinálják idiótáknak.
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Amiről a Breaking Bad szól, az a boldog kémia és a nagyon fejlett eljárások, amelyeket követni kell ahhoz, hogy finom végterméket kapjunk. A BBgate nem az átkok által alkalmazott mágiáról szól, átkok imák által. A vallás olyan, mint az alkímia. Ez egy sajnálatos történelmi teher, amivel szembe kell szállni. A kereszténység a legkisebb teher. Melyik más vallás szül terrorista tömeggyilkosokat, erőszaktevőket, antiszociális degeneráltakat? Hallottál a keresztény vagy buddhista bandákról, amelyek a muszlim országokban pusztítanak? A bevándorlókkal=dolgozó thaiakkal, kínaiakkal, koreaiakkal, japcsikkal kapcsolatos problémákról? Ismered azokat a keresztény vagy buddista országokat, akik a nőkkel kevesebb szabadsággal és tisztelettel bánnak? Akik büntetik és megölik a melegeket? Ismered azokat a muszlim európai országokat, akik hagyták, hogy a hitetlenek letelepedjenek, hogy integrálódjanak, és most az alantas kapzsi csoportosuló bevándorlók pusztítják őket. Az iszlám soha nem volt igazi része a hippi mozgalomnak. A VALLÁS HAMIS. Egy ország értéke könnyen mérhető kezdetlegesen az átlagos IQ és a termelése alapján. Szingapúr atyját meg kellene hallgatni a bevándorlásról és az integrációról awww nagyon sajnálja, hogy befogadott egy bizonyos vallási csoportot, amely most olyan, mint egy megkeményedett daganat a lándzsás országban. Lehet, hogy a muszlimok többnyire jól viselkednek, és így tovább, de a számok nem hazudnak: minél több a muszlim, annál "muszlimabb" az ország. Kívánj valamit az etnikai kedvenceidről az álomtársadalmadban...
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Úgy tűnik, minden csoportban vannak radikálisok, akik túl messzire viszik a szart, azt hiszik, hogy tudják az utat, és bármit megtesznek, hogy az ügyüket keresztülvigye. A radikálisok jelentik a problémát, nem a vallásuk vagy etnikai hovatartozásuk.
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Egyetértek, ha maga a csoport elfogadható eszményekért és jó eredményekkel dolgozik. A vallási csoportok egyáltalán nem felelnek meg ezeknek az elvárásoknak, és én ellenük vagyok. Ahogyan nem szeretem a buta és kegyetlen és drogos kultúrákat sem.
 

jessejames122669

See my products
Seller
Joined
Aug 14, 2023
Messages
48
Solutions
1
Reaction score
40
Points
18
Deals
3
Valójában 8 évig muszlim voltam. Feleségül vettem sn indonéziai. Elmentem a Hajj-ra és az Umroh-ra. Megtanultam arabul olvasni, és hangosan fel tudom olvasni a Koránt. A válásom óta már nem gyakorlom, és nem tudtam igazán igaz hívővé válni, ezért váltam el. 8+ évig azonban őszinte erőfeszítéseket tettem. a muszlimok Indonéziában többnyire nagyon megbocsátóak. vannak más vallások és a kormány. Amikor szaúd- szaúdi voltam, láttam, hogy nagy a különbség.
 

jessejames122669

See my products
Seller
Joined
Aug 14, 2023
Messages
48
Solutions
1
Reaction score
40
Points
18
Deals
3
A logikám valószínűleg kiegyensúlyozatlan....
A vallás számomra nem számít. Úgy tekintek rá, mint egy konstrukcióra, amit a hatalmon lévők vásárolnak, hogy irányítsanak. számára ez élet-halál kérdése volt. lehetetlen lett volna, hogy hozzám jöjjön feleségül, hacsak nem vagyok muszlim. ezért az ő igényeinek kielégítése doest igazán semmibe sem kerül, csak az időm egy részébe, a rutinjaik elvégzésébe. emellett utánajártam néhány vallásnak, hogy lássam, meg tudnék-e fertőződni, mert összességében boldogabbnak tűnnek. volt néhány hiba a gondolkodásomban, de ő volt a legjobb üzleti partner, aki valaha is volt. jól dolgoztunk együtt. Nem láttam előre, hogy nem leszek szerelmes. Nem láttam előre, hogy a vallás továbbra is fokozatosan többet vár el tőlem. és nem láttam előre, hogy mennyire fog fájni neki, amikor előállok azzal, hogy nem kerülök közelebb Allahhoz, de kezd elviselhetetlenné válni a további gyakorlás.
 

jessejames122669

See my products
Seller
Joined
Aug 14, 2023
Messages
48
Solutions
1
Reaction score
40
Points
18
Deals
3
Az egész kaland megérte. Egy újabb fejezet nagyszerű kezdésével jöttem ki, mivel sikerült messze előrejutnunk. Olyan dolgokat láthattam, amiket csak muszlimok láthatnak. mint a Hajj 2019-ben. élmény volt. Majdnem meghaltam.
És a házasságunk 90 százalékában tiszta voltam. Frissen találkoztam vele, miután 7 év és 10 év után kijöttem a sittről. Az iszlám nagyon jó volt a fegyelem beoltásában. amire szükségem volt.
Összességében a 10-ből 9-re értékelném.
Úgy értem, ha nem azért vagyunk ebben az életben, hogy igazán éljünk, akkor miért vagyunk itt?
 
Top