Question Meszkalin szintézis balesetek

David Darling

Don't buy from me
Member
Joined
Mar 14, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Megpróbáltam meszkalint szintetizálni 3,4,5-trimetoxi-benzaldehidből két különböző úton. Úgy tűnt, hogy minden jól működik az utolsó lépésig, mégsem kaptam a kívánt terméket. Van valakinek ötlete, hogy mi lehetett a hiba?

Az én útvonalam elvileg a következő volt:
1) 3,4,5-trimetoxinitrosztirén 3,4,5,5-tmba-ból:

10 g 3,4,5-tmba-t oldottam 16 ml nitrometán 74 ml etanolban lévő keverékében. Az oldatot 0 °C-ra hűtöttük.
Lassan 8,42 g KOH-t adtunk hozzá. A hőmérsékletet jégfürdő segítségével 5 °C alatt tartottuk. Miután az elegy 1 órán át 0 °C-on állt, 300 ml hűtött 10 % HCL in Water (10 % HCL vízben) oldatot adtunk hozzá. A hőmérsékletet 10 °C alatt tartottuk. Az oldatból 3,4,5,5-tmns sárga pelyhek hullottak ki, amelyeket 1 óra várakozás után kiszűrtünk. A 3,4,5,5-tmns-t csak enyhén szárítottuk, mielőtt a következő redukciós lépésekben felhasználtuk volna.

2.1) Első redukciós módszer: meszkalin 3,4,5-tmns-ből AlAmalgam segítségével :

kb. 10 g 3,4,5-tmns-t egy nagy edénybe öntöttünk, amelybe 0,5 g HgCl2-t öntöttünk 100 ml GAA-ban, 150 ml IPA-ban és 50 ml vízben oldva.
Hozzáadtunk 20 g aprított alumíniumfóliát, és az elegyet mágneses keverőpálca segítségével kevertettük. A heves reakció kb. 10 percig folyt, az elegyet ezt követően 5 órán át hagytuk reagálni. A reakció befejezése után az edényben lévő szürke iszapot 150 g KOH 400 ml vízben oldott 150 g KOH oldatával kezeltük. Az így kapott narancssárga IPA-réteget leválasztottuk a későbbi feldolgozáshoz. A meszkalin hcl só kinyeréséhez a narancssárga IPA réteget száraz HCL gázzal gázosítottuk. A gázt konyhasó és nátrium-biszulfát keverékének egy kemencében lévő kémcsőben történő hevítésével állítottuk elő. A HCL-gáz bevezetésekor az oldatból fehér pelyhek hullottak ki (feltételezésem szerint) a meszkalin HCl-ből. Egy idő után az oldat átlátszó narancssárgából mély, átlátszatlan vörösre változott. A fehér pelyhek kihullása röviddel ezután megszűnt. A pelyheket leszűrtem és többször átmostam IPA-val és hűtött acetonnal. Az eredmény kb. 4 g fehér, kristályos, szagtalan anyag volt. Az anyagot Liebermann reagenssel vizsgáltuk. A színe nagyon nagyon halvány alig látható barnára változott... A szintézis biztosan nem sikerült. De hol? Mi az a fehér anyag?

2.2) második redukciós módszer: meszkalin 3,4,5-tmns-ből Zn/HCL segítségével

kb. 10 g 3,4,5-tmns-t adtunk 300 ml 31%-os HCL és 200 ml IPA hűtött oldatához. Az oldatot jégfürdő segítségével hűtöttük és mágneses keverővel kevertettük. A Zn-t percenként 1 g sebességgel adtuk hozzá, összesen 50 g-ot. A hőmérsékletet 10 °C alatt tartottuk. Miután a Zn hozzáadása befejeződött, az elegyet 5 órán át állni hagytuk. 393 g KOH-t 800 ml vízben lassan hozzáadtunk az elegyhez, a hőmérsékletet 30 °C alatt tartottuk. További 5 óra állás után három különálló réteg vált szét: Egy fehér szilárd réteg alul, egy enyhén sárga vizes réteg középen és egy narancssárga IPA réteg felül. A narancssárga IPA-réteget leválasztottuk és HCL-gázzal kezeltük , hasonlóan a 2.1. pontban leírtakhoz .) A kapott szilárd anyagot kiszűrtük. Fehér volt, enyhén szürke árnyalattal és erős aminszaggal. Liebermann reagenssel vizsgálva a színe mélybarnára/feketére változott. A minta elpárolgott, amikor a reagenssel érintkezett. Az anyagnak enyhén sós íze volt.
Az anyagból 1 mg, 10 mg, 100 mg és 350 mg-ot fogyasztottak (a tolerancia érdekében egy hét szünetet tartottak a kettő között), de nem észleltek pszichedelikus hatást. 350 mg-nál körülbelül 3 óra elteltével egy csésze erős kávéval egyenértékű energikus rohamot tapasztaltak. Úgy tűnik, ez a szintézis is kudarcot vallott. Valami baj van a feldolgozással?

Ill hálás vagyok mindenféle segítségért! Köszönöm!
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
882
Points
113
"A gázt konyhasó és nátrium-biszulfát keverékének melegítésével állítottuk elő egy kemencében lévő kémcsőben."

Ez kétségesnek tűnik. Na+, Na+, Cl-, HSO4- . Nem látom, hogy ez hidrogént szabadítana fel, a Google-ban semmi nem utal erre, és nincs vízvezető fő vagy oldószer, amiben ezek disszociálhatnának. Úgy tűnik, 3 csapás. Ha van bizonyítékod arra, hogy ez hidrogéngázt termel. Talán meggyőzhetnél arról, hogy hidrogén-klorid gázt termel, ha lenne oldószer...
 
View previous replies…

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
882
Points
113
Azt hiszem, át kell lapoznom a Tikalt, bevallom, nem igazán szeretem a pszichedelikus szereket, és nem töltöttem időt a szintetikusok olvasásával
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
882
Points
113
Először is el kell készítenie az alumínium amalgámot AZTÁN hozzá kell adnia a 2,3,4. Az alumíniumot hozzáadod a higanyhoz, és hagyod, hogy reakcióba lépjen. Amit csináltál, az soha nem képezte az amalgámot. Ez egy 1 lépéses eljárás, egy hidrogénezés. Honnan szerezted ezeket a recepteket? Ha újra próbálkozol, javaslom;

  • 15g Pd/C 5%
  • 175g 3,4,5TMBnitrosztirén
  • 2,5L vízmentes EtOH
  • 100ml 31,45% HCl
Eljárás

  • Adjuk a reagenseket a hordóba, kezdjük el erőteljesen keverni.
  • Távolítsuk el a légkört, és H2-vel nyomás alá helyezzük 75psi-re.
  • Reagáljunk 8-10 órán át vagy addig, amíg a H2 felvétel teljesen meg nem szűnik.
  • Ürítsük ki a H2-t, vákuumozzuk ki az edény belsejét, hagyjuk, hogy a H2 kiürüljön, Majd nyissuk ki az edényt.
  • Szűrjük le a Pd/C vákuumszűrőt
  • Szűrjük át újra a celiten keresztül a maximális Pd/C visszanyerés/eltávolítás érdekében.
  • desztillálja le az elegyet, amíg az etanol frakció kezd megszűnni.
  • Hűtsük le és vegyük fel a maradékot 2 liter 3N HCl-ben
  • Mossuk 2x125 ml DCM-mel
  • Alaplúgozzuk pH>11-re cseppenként és kevergetés mellett telített NaOH-oldattal
  • Extraktáljunk 3x125ml DCM-et
  • Szárítsuk NaSO4 (250g) felett 15 percig
  • Szűrjük le a NaSO4-ot és buborékosítsuk a DCM-et HCl(g) vízmentes oldattal. A kristályosodás megszűnése után előnyös lehet a DCM szűrése és újbóli szárítása újabb 100g NaSO4-mal, majd további buborékosítás.
  • Szűréssel gyűjtsük össze a HCl-só kristályait.
 

David Darling

Don't buy from me
Member
Joined
Mar 14, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Én is bizonytalan voltam ezzel az eljárással kapcsolatban, mivel semmilyen szakirodalomban nem találtam. Elméletileg analóg módon kellene működnie, mint ahogyan a NaHSO4-ból és a nitrát-sókból salétromsavat lehet előállítani: 2 NaHSO4+ 2 KNO3 ---> 2 HNO3 + Na2SO4 + K2SO4
A HCl esetében:NaHSO4 + NaCl ---> Na2SO4+ HCl
Határozottan volt némi gázképződés, és a gőzöknek nagyon jellegzetes HCl szaga volt. A jövőben mindenképpen megpróbálok egy másik gázosítási módszert, mivel a keletkező gáz nagyon forró, és így talán valamilyen módon lebontja a terméket(?)

Be kell vallanom, hogy kicsit félek a nyomástartó edényektől, de meg fogom nézni a hidrogénezési módszerét.

Csak kevés tapasztalatom van az AlAmalgammal kapcsolatban, és nem tudtam, hogy az adalékolás sorrendje számít. Nagyon köszönöm, hogy ezt tisztáztad!
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
882
Points
113
Utánanéztem az anionoknak és kationoknak, és amit olvastam, az azt mondta, hogy a NaHSo2 kationja HSo2, hidrogén-szulfid. Nem vagyok benne biztos, hogy hogyan lehetne a hidrogént kiszedni, de ha meg is lehetne csinálni, szerintem hihetetlen energiára (hőre) lenne szükség. Egy másik módja a HCl gáz kinyerésének, ha sósavat forralunk. Ha a víz nagy része eltűnik, akkor gáz lesz belőle. Egy takarékos boltban lévő gyorsfőző egy tömlővel, ahová a súly megy, úgy tűnik, mint egy terv.
 
Top