Question segítségre van szükségem a metamfetamin szintézisében

zxcuseless

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 5, 2022
Messages
8
Reaction score
0
Points
1
Így hát ültem, gondolkodtam és döntöttem. Lehetséges-e a fenilalanin (c9h11no2) felhasználása a meth szintéziséhez, megpróbáltam információt találni az interneten, nem találtam, hogyan lehet a nitroxilcsoportot ch3-mal helyettesíteni, egyidejűleg eltávolítva az Oxy-csoportot és a hidroxilcsoportot, helyettesítve őket egy nitroxilcsoporttal ????
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Nos, nem ismerem a szintézis módját, és nem találtam semmilyen információt a sikerről. Szívesen olvasnék erről az útról is =)
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Mi is pontosan? Szintézisek megközelítése?
 

zxcuseless

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 5, 2022
Messages
8
Reaction score
0
Points
1
Nem(((( minden alkalommal gondolkodom rajta, keresd meg a szintézisre vonatkozó információkat(nem tudom, hogyan és hogyan kell helyettesíteni az NH2-t (C H3-ra cserélve) és a karboxilcsoportot (NH2-re cserélve).
 

zxcuseless

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 5, 2022
Messages
8
Reaction score
0
Points
1
Megtudtam, hogy az emberi szervezetben az l-fenilalanin dekarboxilációval feniletilaminná metabolizálódik, de hogyan? Milyen sav / keton / amin dekarbolizálja, nem tudom.
 

xile

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2023
Messages
102
Reaction score
51
Points
28
Fogalmam sincs, de dekarboxilálom a füvet az olajra smove hővel. Nem tudom, hogy ez a te problémádra is jó lesz-e. 🤷‍♂️
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Nem tudom pontosan. Szinte biztos vagyok benne, hogy ezt nem lehet in vitro megismételni. Mindenesetre megtanulhatja ezt a webes szörfözésen keresztül, és megoszthatja velünk az eredményeket.
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Tionil-klorid + d-fenilalaninol (kb. 300/500 euróba kerül az Alibabán), ha hevesen reagál, adjon hozzá hideg tionil-kloridot, vagy használjon DMF-et oldószerként (DSMO-nak is működnie kell).

Ha csak tionil-kloridot használsz reakcióközegként és oldószerként egyszerre, akkor tökéletes lenne -> a gázosodást szódabikarbónával és/vagy lúggal vízben hagyd ki.
Nem szabadna mellékreakcióknak bekövetkezniük.

Ez a d-fenilalaninol meg fogja tartani a sztereoszelektivitást, mert a hidroxilcsoport nem a királis központban van.

Ez a d-fenilalaninol-klorid szobahőmérsékleten valószínűleg folyékony, de ha nem az, akkor valószínűleg az lesz, ha megpróbálod felforralni/vákuumdesztillálni a tionil-kloridot.

Ha megnézed, hogy mit csinál a klór-efedrin az Emde-reakcióval, és a platina hidrogénnel (a katalizátor aktiválásához) hidrogénmentesítenie kell (az irónia) az NH2 csoportot NH-ra. Mivel az NH instabil, akkor metanol és metilamin kell, mint oldószer jelenlétében (ne használj metilamint vízre, mert valószínűbb, hogy hidrolizálódik).

Esetleg érdemes 90 fokra melegíteni kb. 5 bar nyomáson.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
246
Points
43
A d-Meth előállítása fenilalaninból olyan vonzónak tűnik, de valójában egy alacsony hozamú rendetlenség, amely csúnya és veszélyes vegyi anyagokat igényel. A Reppe-reakció egy döglött ló, ne pazarolja rá az idejét vagy a pénzét.
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Értem, de én beszélek d-fenilalaninol azt jelenti, hogy egy reakcióval kevesebb, mint a d-fenilalaninnal.

Továbbá, mivel, úgy tűnik, ez egy SN2 reakció, nem kell védenem a csoportot.

Ha a Pd/C magasabb hőmérsékleten nem tud dehidrogénezni, akkor formamidot kell főznöm, de egyébként ez valóban egy lehetséges reakció.

Egyébként lehet, hogy megpróbálom ezt a papírt.
Hatékony útvonal alkil-kloridokhoz alkoholokból a TCT/DM komplex használatával

Bár ez csúnya kem, mint a tionil-klorid, ha üvegre futtatnám, akkor nem kellene B-t olvasztanom, szétválasztanom, meg miegymás. A tionil-klorid újrahasznosítható.
vákuumdesztillációval, így ha az egészet a lehető legjobban lezárjuk egy plazmaszűrővel, akkor nem lehet olyan rossz. Feltételezem, hogy a tionil-klorid HCL és kénsav kombinációja.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
246
Points
43
Ennek megkísérlése, nagyon boldogtalanná teszi Önt, függetlenül attól, hogy alaninból vagy alanolból indul-e ki.

Mindenkit figyelmeztettem, a kötelességemet elvégeztem, nincs időm és idegem reménytelen szintézisek megvitatására.
 
Top