Hogyan szintetizáljuk a metilfenidátot a Ritalin savból

Hello, Ez az első alkalom, hogy hozzászólok ott. elnézést kérek, ha nem megfelelő. nemrég kaptam egy kis Ritalin savat, és szeretnék metilfenidátot készíteni, nem használok HCl-t, mert nem tudom közvetlenül megszerezni. tudna valaki segíteni nekem?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
El kell végeznie egy észteresítési reakciót metanollal, ezt általában kénsavval mint katalizátorral végzik, de bízom benne, hogy a preparatív leírást itt találja meg. Ha kénsavhoz jutsz, akkor HCl-t is tudsz készíteni.
 

untryrgos

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 19, 2024
Messages
17
Reaction score
11
Points
3
Használhatom a foszforsavat?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Valószínűleg igen, de a tömény kénsavban sokkal kevesebb víz van, és az észteresítés egy olyan egyensúlyi reakció, ahol az alkohol és a ritalinsav reakciójából származó víz is képes hidrolizálni ugyanazt a kötést. Ezt hagyományosan úgy érik el, hogy nagy feleslegben használják az alkoholt, amely oldószerként vagy más szóval a reakció közegeként szolgálhat. Amit mondani szeretnék, az az, hogy a hozamot ez minden bizonnyal befolyásolja.


Én bízom a téma szerzőjében, ő egy hozzáértő kémikus.
 

untryrgos

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 19, 2024
Messages
17
Reaction score
11
Points
3
Oké, nagyon köszönöm!
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
A linkben szereplő eljárás a ritalinsavtól eltérő szubsztráttal kezdődik, de csak ellenőrizze a megjegyzéseket, és több betekintést nyerhet.
 
Top