Morfium kivonása tablettákból

Pervitin

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
27
Reaction score
3
Points
3
Helló, morfiumot szeretnék kivonni a tablettákból. Sokat olvastam ezen a fórumon, és megnéztem a videót a hideg vizes extrakcióhoz, amely megfelelne a morfiumnak. De nem vagyok biztos benne, hogy ez a legjobb módszer, ha a termék 20 százalékát elveszíti. Van valakinek jobb módja? Hogy működik, ha átkristályosítom etanol vagy polietilénglikol segítségével?
 

m924

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2022
Messages
29
Reaction score
17
Points
8
Soha ne várjon 100%-os extrakciót, nem mondanám, hogy a 80%-os hozam olyan rossz.

Sajnos nem tudok segíteni az oldószer kiválasztásában, mivel nem sokat tudok róluk, de sok sikert!
 

blueballedbilliy

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2022
Messages
3
Reaction score
3
Points
3
Ez személyes tapasztalatomból adódik.

Ez nagyban függ a tabletta gyártójától , meg kell keresni az ndc # és megtudni, hogy pontosan mik az összetevők.

A víz a legjobb oldószer a morfiumhoz, ezt követi az alkohol. Minden egyes összetevőnél meg kell nézni a tablettában, hogy feloldódik-e bármilyen oldószerrel, amit választasz.

Nagyjából minden tablettában vannak töltőanyagok, kötőanyagok és segédanyagok, amelyek feloldódnak a morfinsóval. A leggyakoribbak a hipromellóz, a mikrokristályos cellulóz és a laktóz, amelyek a morfinnal együtt oldódnak ki.

A legjobb extrakciós útvonal a hideg vizes extrakció, de ez csak bizonyos márkákkal működik. Mások a hpmc-tartalom miatt túlzottan zselésednek, és nem szűrnek. Ezek a típusok túlzott előkészítést igényelnek, és a morfium izolálásának megkísérlése előtt 12-24 órán keresztül vizes, savas körülmények között történő teljes feloldást igényelnek.

A morfium izolálása olyan egyszerű, mint a pH 9-11-re emelése a bázis kicsapásához, majd a kivonás dekantálással, szűréssel és a csapadék kimosásával.

Ami a nyers kivonat tisztítását illeti, a tankönyvi módszer az átkristályosítás vízmentes etanolban. Ezt személyesen még nem próbáltam.

Be kell vallanom, hogy nem igazán éri meg a fáradságot, hacsak nincs sok tablettád és türelmed. Azonban az egyszerű hideg vizes extrakció módszere megszabadul sok inert összetevőtől, majd az oldat átvezetése egy .22um kerékszűrőn, a morfium-szulfát injekcióhoz hasznos ártalomcsökkentési célokra.
 

blueballedbilliy

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2022
Messages
3
Reaction score
3
Points
3
A szűréshez is nagyban segít, ha van egy jó vákuum, nem egy forgólapátos szivattyú (hacsak nincs hidegcsapdája), hanem egy membránszivattyú, mivel sok vízgőzt fog beszívni.
 

blueballedbilliy

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2022
Messages
3
Reaction score
3
Points
3
NH4OH-t kell használni, mivel 1 csepp azonnal kicsapja a morfium bázist anélkül, hogy figyelni kellene a ph-t, egyébként használjon nátrium-karbonát vagy híg nátrium-hidroxid oldatokat, és figyelje lakmuszpapírral a ph-t, elkezd tejfehérré válni, amikor elkezd kicsapódni, és összeomlik, és a legjobb, ha keverés közben ezt mondjuk 15 percig, hagyja lefedve ülni a hűtőszekrényben, hogy a többi morfium 30 percig összeomoljon, majd fagyasztóban egy kicsit anélkül, hogy hagyja megfagyni. Egy olcsó centrifuga is segít ebben a lépésben.

Azt is meg akartam említeni, míg a legegyszerűbb tisztítási módja lenne az újrakristályosítás , és akkor lehetett tesztelni súly és olvadáspont a tisztaság.

Egy másik módja lenne a folyékony folyadékkromatográfia és a tlc-vel történő ellenőrzés.
Ez adná a legnagyobb tisztaságot, de egy kis analitikai kémiai tudást igényel. Úgy tudom, hogy a morfium bázis eluens 1%-os ecetsav oldat. Talán valaki bővebben fel tudná világosítani a kromatográfiás részt.

A legjobb információ erre vonatkozóan nyilvánosan elérhető az analitikai kémiai, törvényszéki kémiai, toxikológiai és bűnüldözési kémiai online lapokban.

Egy másik megjegyzés. Én jéghideg vizet használok az extrakcióhoz. A tablettákat a lehető legfinomabbra töröm össze mozsárral és mozsárral, és egy olyan tartályba teszem, mint egy üres vényköteles üveg. Ezután minimális mennyiségű vizet adok hozzá, mondjuk 20ml-t 5 tabletta értékéhez, és 10 másodpercig erőteljesen rázom, majd vákuum alatt gyorsan megszűröm egy szabványos Buchner-tölcsérrel és szűrőpapírral. Ezután kétszer átmosom 10ml jeges vízzel. Ez minimalizálja a gélképződés mennyiségét . Így egy folyékony, tiszta kivonatot kapunk, amiből azonnal ki kell tudni csapolni a morfium bázist.
 
Top