Question Borosicilicateglas 3.3 átfúrása

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Szia!

Tehát a kérdésem az, hogy van-e valakinek gyakorlati ismerete a Borosilicateglas 3.3 lyuk fúrásáról akár Tungssten Carbide vagy Diamond fúróval?

A 20 / 35mm közötti átmérőjű méretekre gondolok.

Ennek oka az, hogy alapvetően az összes 10.000-es elválasztó tölcsér elfogyott, csak a Duran stb-től lehet kapni, és azok elérik az 500$-t szállítás nélkül.

Ezért gondoltam, miért ne építenék egyet magamnak.

10,000l kerek aljú 40/45 nyakú lombik, szűkítő 40/45 - 29/32, és egy 29/32-es stockcock, használjunk kétirányú expoxyglue-t, amely ellenáll az acetonnak és hasonló erős prekurzoroknak, és fúrjunk egy lyukat a lombik aljára, ET VOILA! Elválasztó tölcsér 60$ alatt
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Ez elég hülye ötlet tbh, először is annak az esélye, hogy a módosított elválasztó tölcsér az első használat után egy ilyen "módosítás" után összetörik, 100/100.
Egy ilyen módosítás után "kalibrálni" kell az üveget, a szerkezete szétesik, ha nem, még egy tuningolással sem lesz olyan kemény, mint amikor fújták.
Hdpe vagy pp dob keretre szeleppel, miért ne? Vagy ha ragaszkodsz az üveghez szerezz egy profi üvegfúvót, aki beszerel egy szelepet az aljára, ha van még ilyen az alkatrészek között.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Értem, amit mondasz, de a "keményített üveg" tulajdonságairól beszélsz, amelyekkel kapcsolatban van némi tapasztalatom.

A bórszilikát üvegnek más a kémiai felépítése.

Olvastam néhány embert, akik ezt kipróbálták a fórumokon, és még videókat is láttam a youtube-on az emberekről, akik lyukakat fúrnak a BSC 3.3-ba.

De inkább azokra voltam kíváncsi, akik ezt kémiai reakció szempontjából csinálták.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Számtalan rögtönzést csináltam, és azt kell mondanom, hogy még a tudományos üvegfúvásban szerzett vitatható tanulói képzettséggel is, a méret, amivel foglalkozik, nem közelíthető meg amatőr környezetben.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Egyetértek @UWe9o12jkied91d. Sikeres fúrás esetén a lombikja a legrosszabb pillanatban megreped. Érdemes műanyag kannát használni ehhez a manipulációhoz.
 

general

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 14, 2023
Messages
40
Solutions
2
Reaction score
18
Points
8
im megközelíti ezt a nem kémikus stand point.i dolgoztam fúrás üveg sokszor, azonban nem volt boroszilikát. értem a dilemma, de én nem hiszem, hogy megy there.a volfrám-karbid fajta körte vagy lándzsa alakú bit megy keresztül 1/4 "üveg, mint semmi, de ez az átmérő nem érhető el nélkül gyémánt lyukfűrész. talán. könnyű a feszültség törés gyorsan áramlik ki a lyuk egy vagy több ponton, sajnálom, nem tudok több bátorító barátom! kis lyuk nagy talán, nagy lyuk nem lehet.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Nos,

Érdemes volt egy próbát, de úgy tűnik, hogy az ötlet az asztalról, köszönöm az összes inputot.
 
Top