Question A met és az mdma chloryde-nak vannak-e espesial jelzései röntgensugár alatt?

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Személyesen ismerek két olyan esetet, amikor embereket kaptak el, miközben lekvárként csomagolva hasist próbáltak szállítani a poggyászukban. Mindkettő akkor történt, amikor öszvérek szállították a cuccot a röntgenen keresztül. Nem ismerem a technikai részleteket, de feltételezem, hogy valószínűleg ez a termék valami különlegesen fényes lehet a röntgen alatt.

De mi a helyzet a folyékony formában lévő metamfetaminnal és mdma hcl-lel? Hogy néz ki a röntgen alatt? Tudtok olyan esetről, amikor ilyen anyagot azonosítottak a határátlépéskor?
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
Nem vagyok szakértő.

A röntgen azonban jó módszer annak megállapítására, hogy valaminek nem szabadna valamiben lennie.

A drogok a lekvárban másnak tűnhetnek, mint a hagyományos lekvárban. Ez inkább egy "ez furcsának tűnik, vizsgáljuk meg" típusú rendszer.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
A csomagok és csomagok ellenőrzésére használt röntgensugaras televíziós introszkópok bevezetőjét pillantottam meg. Röviden, könnyen meghatározzák az egyatomos anyagokat. Megkülönböztetik a szerves és nem szerves vegyületeket, valamint a sűrűséget is.

A többatomos vegyületek tekintetében más a helyzet: ha jól értem a problémát, a mérnökök úgy kalibrálják a gépet, hogy csak bizonyos vegyületeket különböztessen meg. De ez nagyon bonyolult feladat, ezért az ilyen anyagok száma nagyon korlátozott, és leginkább a robbanóanyagokra terjed ki.

Ami a kábítószereket illeti, a kérdés nyitott. A hasis esetében három lehetőséget látok: vagy a hasis az üvegedényben sűrűbbnek tűnik, mint a lekvár, és vonzza, vagy úgy néz ki, mint valami robbanóanyag, vagy a gépet erre az anyagra programozták.

Várjunk, hátha néhányan többet tudnak arról, hogy az alkalmazott tudomány meddig jutott ezen a téren.
 
Last edited:
Top