White Piracetam Sleeping pills Megbeszélés: Piracetam & Sleeping pills

manifestation of the effects independent of each other

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,646
Solutions
2
Reaction score
1,723
Points
113
Deals
666
Piracetam és altatószerek
A piracetám egy olyan gyógyszer, amelyet általában nootropikumként vagy kognitív fokozóként használnak, bár pontos hatásmechanizmusa nem teljesen ismert. Ez egy olyan gyógyszer, amely mind a neuronális, mind az érrendszeri funkciókra hatással van, és anélkül képes befolyásolni a kognitív képességeket, hogy stimulánsként vagy a központi idegrendszer depresszánsaként hatna.

Az AMPA-receptor pozitív alloszterikus modulátoraként a piracetam feltehetően az ioncsatornákra vagy hordozókra hat, ami végső soron a neuronok fokozott ingerlékenységéhez vezet. Ugyanakkor nem avatkozik be a GABA-rendszerbe. Tanulmányok azt is kimutatták, hogy a Piracetam növelheti a véráramlást és az oxigénfogyasztást az agy bizonyos részein, de bizonytalan, hogy ez elsődleges hatás-e, vagy csupán a megnövekedett agyi aktivitás mellékhatása. Ezenkívül a Piracetam javíthatja az acetilkolin neurotranszmitter működését a muszkarin receptorokon keresztül, amelyek szorosan kapcsolódnak a tanulási és memóriafolyamatokhoz.

A farmakokinetikát tekintve a piracetám gyorsan felszívódik a gyomor-bél traktusból, és az orális beadást követően 0,5-1 órán belül eléri a csúcs plazmaszintet. Felezési ideje körülbelül 6 óra, és főként a vesén keresztül eliminálódik.

A piracetám farmakokinetikájában más gyógyszerek egyidejű alkalmazása miatt bekövetkező változások valószínűsége alacsony. Ez elsősorban annak köszönhető, hogy a gyógyszer mintegy 90%-a változatlan formában választódik ki a vesén keresztül. Ezenkívül a piraketám és más gyógyszerek közötti bármilyen metabolikus kölcsönhatás valószínűsége minimálisnak tekinthető.

A piracetamot a kognitív funkciók javítására használják, míg az altatókat álmatlanság és más alvászavarok kezelésére. Az altatók fő csoportjai a következők

Benzodiazepin nyugtatók (diazepám, temazepám, triazolám).
Nem-benzodiazepin altatók (zolpidem, zaleplon, eszopiklon).
Triciklikus antidepresszánsok - TCA (doxepin, trimipramin).
Antihisztaminok (difenhidramin, doxilamin).
Barbiturátok (butabarbitál, szekobarbitál, fenobarbitál).
Melatonin-agonisták (Ramelteon).
Orexin receptor antagonisták (Suvorexant, Lemborexant, Daridorexant).

A piracetam és az altatók közötti kölcsönhatás mechanizmusai nem jól ismertek. Jelenleg nincs bizonyítékunk arra, hogy a Piracetam bármilyen altatóval kombinálva bármilyen potenciálisan veszélyes mellékhatást kiválthat. Továbbá vannak olyan információk, hogy a Piracetam 20 g/nap dózisban történő szedése 4 héten keresztül nem változtatta meg az antiepileptikumok Cmax és AUC értékét, amelyek közül megemlítjük a fenobarbitált és a klonazepámot. ez utóbbi a benzodiazepin nyugtatók képviselője.

Mindazonáltal feltétlenül figyelembe kell venni az egyéni toleranciát, a ritka mellékhatásokat és a számos lehetséges kombinációt ezeken a gyógyszerosztályokon belül.

Mindezek után óvatosan kijelenthető, hogy az ebben a kombinációban lévő anyagok úgy tűnik, hogy említésre méltó kölcsönhatások nélkül működnek.

Kétségtelenül frissíteni fogjuk ezt az üzenetet minden új információval, amint az elérhetővé válik.
 
Last edited by a moderator:
Top