Green Orange Piracetam Cocaine Megbeszélés: Piracetam & kokain

increasing and addition of the affects

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,647
Solutions
2
Reaction score
1,733
Points
113
Deals
666
Piracetam és kokain

A piracetám egy nootróp gyógyszer, amely a racetámok családjába tartozik. Ez az egyik legrégebbi és legtöbbet vizsgált gyógyszer a nootróp kategóriában. A piraketám pontos hatásmechanizmusa nem teljesen ismert.

A piracetámról úgy vélik, hogy javítja az agysejtek mitokondriális működését. Fokozza az agyi mitokondriális membránok fluiditását, ami jobb ATP-szintézist eredményezhet. Az ATP a sejt energia valutája, és a jobb ATP-termelés a sejtek jobb működéséhez vezethet.

A piracetam emellett bizonyítottan növeli a neuronális plaszticitást, ami az agyban lévő ideghálózatok azon képességét, hogy növekedés és átszervezés révén megváltozzanak. Ez különösen fontos a tanulás és a memória szempontjából.

Egyes tanulmányok a perioperatív agyi neuroprotektivitás szempontjából is vizsgálták a piracetam alkalmazását.


A kokain egy erős stimuláns drog. A Dél-Amerikában őshonos kokanövényből származik.

A kokain elsősorban a dopamin neurotranszmitter újrafelvételének blokkolásával hat stimulánsként. A Сocaine ne némileg hasonló hatást fejt ki az olyan neurotranszmitterek, mint a szerotonin és a noradrenalin visszavételének gátlásával is, bár kisebb mértékben. Ez a szinapszisok közötti dopaminszint növekedéséhez vezet, ami eufóriaérzetet és fokozott energiát eredményez.

Emellett a kokain egy központi hatásmechanizmuson keresztül stimulálja az emberi szív- és érrendszert. Növeli a központi szimpatikus kiáramlást, ami megnövekedett szívfrekvenciához és perifériás érszűkülethez vezet. Ezt a hatást a szimpatikus idegek közvetítik, és a paraszimpatikus rendszer nem befolyásolja.

Kimutatták, hogy a kokain hatással van az agy epigenetikai mechanizmusaira, különösen a nucleus accumbensben, az agy egyik kulcsfontosságú jutalmazási struktúrájában. Például lefelé szabályozza a TET1-dioxygenáz expresszióját, ami a genom 5-hidroxi-metil-citozin szintjének változásához vezet. Ez a kokain hatásának egy eddig ismeretlen epigenetikai mechanizmusát tárja fel.

A kokain erősen addiktív, és fizikai és pszichológiai függőséghez vezethet. A hosszú távú használat különböző neurológiai problémákhoz vezethet, beleértve a kognitív hiányosságokat és a hangulati zavarokat.


A piracetam és a kokain közötti kölcsönhatási mechanizmusokról nincsenek megbízható adataink. Azonban farmakológiai elveken alapuló általános információkkal tudunk szolgálni:

A Piracetam és a kokain mindkettő különböző neurotranszmitter-rendszerekre hat, de az agy neurotranszmitter-rendszerei összekapcsolódnak. Ezért a kombináció kiszámíthatatlan hatásokhoz vezethet. A kombináció bizonyos valószínűséggel kölcsönösen erősíti az összetevők hatását.

Mindkét kábítószer stimuláló tulajdonságokkal rendelkezik, ami a szívritmus és a vérnyomás emelkedéséhez vezethet.

A kombináció potenciálisan fokozott neurotoxikus hatásokhoz vezethet.

Mindkét gyógyszer hatással lehet a hangulatra és a megismerésre, és kombinációjuk a szorongás, a paranoia vagy más hangulatzavarok fokozott kockázatához vezethet.

Egy patkányokon végzett vizsgálatban a piracetam nem szelektív, a monoamino-oxidázra (MAO) ható aktivitást mutatott. És ez a kombináció is növeli a szív- és érrendszeri, általános toxikus és mentális kockázatokat.

🟠 A fentieket figyelembe véve javasoljuk, hogy ezt a kombinációt nagy óvatossággal kezeljük.
 
Last edited by a moderator:
Top