Question A lejárt tabletták veszélyei.

bad_coco_melon

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 11, 2023
Messages
44
Solutions
1
Reaction score
24
Points
8
Szia!

Megkértek minket, hogy szállítsunk valakinek Ritalint (metilfenidát), ezért munkához láttunk, hogy találjunk egy helyet, ahonnan megvásárolhatjuk.
Nálunk csak receptre kapható, így a sötét piacra fordultunk.
Találtunk Ritalin 10mg-ot fantasztikus áron, de a tabletták lejártak, gyógyszertári minőségűek, de lejártak. És úgy tűnik, hogy az összes többi ajánlat is lejárt tablettát kínál, a legtöbbnél az áll, hogy lejárt.

A legfőbb aggályunk: szabad-e lejárt tablettákat árulni? Ne feledjük, hogy metilfenidátról beszélünk, ami elég veszélyes, el tud baszni, igaz?

A másik kérdésünk: az ajánlatok piacain böngészve észrevettük, hogy a legtöbb tabletta lejárt... láttunk Ritalint, lejárt Oxycontint és még Diazepamot is, hogyan lehet ezeket a gyógyszereket beszerezni, ha lejártak? Ezek az eladók egyszerűen elmennek és átkutatják a gyógyszertárak szemetét? Kérem, magyarázza el nekünk, nem tudjuk ezt felfogni.

Köszönjük, hogy olvastál, testvér!
 
Solution
Update!

We done did more digging and found out:

1. Pills are okay to be consumed after their expiration date. Why? The expiration date is the maximum time the research company that tested the meds tested it for. (example: Lets say we have a pill and we wanna see when it will expire and so we test it for only 5 years and no longer. We would say the pill expires after 5 years only because we didnt test it for longer even tho the expire date could be maybe 10, we dont know because we didnt test it for 10)

2. We found out that most pharmacies incinerate their expired products, meds and not throw them out like we first thought.

bad_coco_melon

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 11, 2023
Messages
44
Solutions
1
Reaction score
24
Points
8
Frissítés!

Tovább kutakodtunk, és kiderítettük:

1. A tablettákat a lejárati idő után is nyugodtan fogyaszthatják. Hogy miért? A lejárati dátum az a maximális idő, ameddig a gyógyszert vizsgáló kutatócég tesztelte. (Pl: Tegyük fel, hogy van egy tablettánk, és szeretnénk látni, hogy mikor jár le, ezért csak 5 évig teszteljük, és nem tovább. Azt mondanánk, hogy a tabletta csak azért jár le 5 év után, mert nem teszteltük hosszabb ideig, még akkor is, ha a lejárati idő lehet akár 10 is, de ezt nem tudjuk, mert nem teszteltük 10 évig).

2. Megtudtuk, hogy a legtöbb gyógyszertár elégeti a lejárt termékeket, gyógyszereket, és nem dobja ki őket, ahogyan azt először gondoltuk.
 
Solution

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Igen, és valószínűleg azok a fickók, akik a lejárt szavatosságú tabletták `elégetésével` foglalkoznak, azok az eladók, akiket megtaláltál... A lejárt tablettákkal nincs semmi baj, lehet, hogy idővel elveszítik a hatóanyag bizonyos %-át, így egy kicsit kevesebb, mondjuk 10%-kal gyengébbek lehetnek.
 

Pharmacid

Don't buy from me
New Member
Joined
May 30, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Nem értek egyet , én egy nehéz Flunitrazepam vagy utcanév Roofies vagy márkanév ROHYPNOL függő voltam .
Egyszer kaptam egy doboz Flunitrazepamot, amely lejárt 2 vagy 3 éve cserébe néhány Chronic Budért , és elkezdtem fájdalmat érezni az izmaimban az összes
az egész testemben .
Tehát az első reakció az volt, hogy a fluni egy benz, így talán 2more veszek, és ellazítja a fájdalmat, TÉVES úgy tűnik, hogy azok a lejárt roofies megváltozott vagy idővel mérgezővé vált ....
Az én 2 centem , maradj távol a lejárt gyógyszertől, ez megváltozhat molekuláris szinten és egyfajta méreggé válhat. Egyébként tudtam aludni az izomfájdalomtól, ami a lejárt roofies-tól jött.
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
A lejárt szavatosságú gyógyszerek szedésének biztonsága és hatékonysága a tárolás feltételeitől és körülményeitől függ.
Ha a gyógyszereket hűtőszekrényben tárolták, akkor 1-2 év elteltével sem történik velük semmi komolyabb baj.

Ha a szavatossági idő több mint 3 év, akkor nem szednék ilyen anyagokat.
 
Top