Question A fenilpropanolaminból származó katinon

The Silent Chemist

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2022
Messages
22
Reaction score
12
Points
3
Lehet-e a PPA-t katinonná oxidálni, mint amit az efedrin esetében?

katinont kapna a metkatinon helyett?
 

BrownRiceSyrup

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
52
Reaction score
29
Points
18
Ez így van, a katinont a PPA-tól kapja. A metkatinon előállításához oxidálod az efedrint.

A Jones-reagenssel és a kálium-permanganátos módszerrel... Biztos van jobb módszer is. .... Saját felhasználásra készültem, így nem érdekelt túlságosan a hozam. A jobb út a katinonhoz nagy hozamú katinonhoz, ha a bárhol beszerezhető propiophenonnal kezdesz... brómot kell hozzáadni, de talán használhatsz brómsavat, és lassan hidrogén-peroxidot adhatsz hozzá, hogy felszabadítsd a brómot a keverékben, így nem kell elemi brómmal babrálnod..... Ezt próbálnám ki. majd adj hozzá ammóniával telített etanolt. Ez csak két nagy lépés. Gondolom, könnyű lesz megcsinálni.

 

The Silent Chemist

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2022
Messages
22
Reaction score
12
Points
3
Köszönöm a válaszát, kérem, fejtse ki, hogyan oxidálta az efedrinjét permangantéval ? Olvastam ezt a szintézis leírást, és viszonylag egyszerűen hangzik.
Az Ön eljárása hasonló volt, és ha igen, mit csinált másképp. Milyen hozamra számíthat valaki

 
Last edited:

BrownRiceSyrup

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
52
Reaction score
29
Points
18
Igen, pontosan ezt az utat próbáltam meg. Ugyanez az oldal a ródiumról. Ez néhány évvel ezelőtt volt a covid alatt, amikor egy kicsit bolond voltam az összes szabadidőmtől a laboromban, és annyi drogot vettem, amennyit csak lehetett, ahhoz képest, hogy elég messzire mentem, elég jól csináltam, el kell ismernem, lol (im most már minden kemény drogról leálltam )... De a lényeg az, hogy nem emlékszem pontosan, hogy voltak-e variációk, csak azt tudom, hogy ez volt az a folyamat, amit a laboromban csináltam egy iterációt. Az efedrin tisztasága talán megkérdőjelezhető volt, és talán csak egy gramm volt belőle. A hozam nem volt izgalmas, de valami volt benne, és már csak ezért is boldog voltam. a probléma akkor jött, amikor megpróbáltam megtisztítani, és mivel katinon, és van benne karbonil, vízben és nem poláris oldószerekben is oldódik. és azzal a kis mennyiséggel, ami nálam volt, alapvetően elvesztettem az egészet egy A/B extrakció során..... Mire rájöttem, hogyan lehet az efedrint 75%-os hatékonysággal kivonni, már a metánon voltam...

tbh a permanganát elég intenzív, és a jones reagens módja jobb volt. emlékszem, hogy ennyit gondoltam. a jones reagens módszerrel tudtam valamit kinyerni, ami lényegesen több volt, mint a permanganát.. mert tisztítani KELL, minden maradék permanganát intenzív agykárosodáshoz vezet... és talán ez volt az.

A jones reagens útvonal nem mentes a buktatók nélkül is, hogy a módszer theres említi ezt a fehér vagy piros "tömeg képződik, hogy a jele a jelentősen csökkentett hozam".... ..... Ezt nem tudtam elkerülni, de így is kaptam belőle. Azonban ismét im csinál ez egy 20ml-es kémcsőben, mint egy gramm egyszerre, mint egy erős kábítószer-használó... így..... A benzil-helyzetben lévő hidroxi-csoport oxidálása (amit mi csinálunk) elég könnyű, amennyire én tudom (a meténnyé redukálása az, ami köztudottan nehéz), és így talán vannak barátságosabb, enyhébb oxidálószerek, amelyek nem voltak jól ismertek a ródium idején... mint például a piridinium-klór-kromát (PCC). de fogalmam sincs ezekről a lehetőségekről, hogy őszinte legyek.....
 
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
A PCC-t tényleg nem olyan nehéz elkészíteni, de megfigyeltem, hogy lassan csökken az oxidáló tulajdonságai a tároláskor nem gyorsan, de meglehetősen nem tárolásbarát.
 

BrownRiceSyrup

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
52
Reaction score
29
Points
18
Ja, én is csináltam akkoriban... egy-két nap alatt megbarnult lol.... annyira szomorú voltam. annyi munka ment bele. Nehéz volt megszárítani és eltávolítani a hcl-t. Nem volt vákuumszűrőm sem... így nem tudtam puskaporozni, és ez valószínűleg nem segített.....de egy napig szép világos narancssárga volt...... Soha nem tudtam használni...
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Teljesen tanácstalan voltam az általam szintetizált molekulák bonyolultsága miatt, azzal a tapasztalatlansággal, amivel akkoriban rendelkeztem... a pemolinom sikeres volt, bár nem volt belőle sok, és nem a hozam miatt, hanem mert egyszerűen megtanultam a professzoroktól, hogy először mindig kis léptékben kell kipróbálni a dolgokat.
 

BrownRiceSyrup

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
52
Reaction score
29
Points
18
wow pemolin, ez úgy néz ki, hogy egy meglehetősen nehéz molekula, amit tapasztalat nélkül nehéz előállítani. Szép munka, lol... Nem tudom elképzelni, hogy az összetevőket ehhez a pulton túl találnád meg. Milyen volt?

Ez jó tanács, sok vegyszert elpazaroltam, mert rájöttem, hogy először kis léptékben kellene csinálnom... Valójában észrevettem, hogy ha először kis léptékű futást csinálok, akkor szinte mindig elrontom magam, mert több vegyszert használhattam volna, mert nagyszerűen működik lol. Buts egy nagy kontraszt, hogy elátkozom magam, mert túl sok vegyszert használtam, és nem sikerült.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Emlékszem, hogy ez történt egy sok lépésben, mert meg kellett szintetizálni néhány reagensek magam, én rmember NaOCN volt egy hosszú forralás DMSO-ban végzett kívül és guanidin kalcium-cianamidból kalcium-cianamidból
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Az efedrin oxidációját is elvégeztem némi dikromáttal, és a hozam szerény volt, de a siker mérföldkőnek számított, mivel még nagyon az elején voltam. Javasolhatom a ppa használatát az aminorexhez (pemolint szintetizáltam a napokban, de mindig kíváncsi voltam az aminorexre, amelyet soha nem próbáltam ki). Üdvözlettel!
 
Top