Alternatívák és helyettesítő anyagok

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Ha valaki követett engem, akkor már tudja, hogy szeretem és vágyom a rögtönzésre és arra, hogy egyenesen a boltok polcairól dolgozzak, amennyire csak lehet. Tisztában vagyok vele, hogy így sokkal bonyolultabbá és nehezebbé teszem a dolgokat, ennek a megközelítésnek különböző előnyei és hátrányai vannak, nagyon szeretem az ötletet, hogy nem hagyok papíron nyomot azzal, hogy bármi konkrét dolgot rendelek, és nagyon kielégítőnek találom, hogy személyesen azzal dolgozom, ami éppen rendelkezésre áll.

Mint kémiai noobie, sok mindent nem tudok. Nem tudom, hogyan jöjjek rá arra, amit nem tudok. Hogyan találjak ki megoldásokat a problémáimra. Biztos vagyok benne, hogy sok olyan információn átmentem, amelyre valamikor szükségem lesz, de nem tudom, hogy bizonyos információk ismeretére szükségem lesz, amíg a probléma közvetlenül kéznél van. Például, ha látok egy receptet vagy tek egy gyógyszer előállításának módjáról, általában feltételezem, hogy az adott gyógyszer előállításának egyetlen módja a receptben szereplő vegyi anyagok felhasználása. Amire rájöttem, hogy vannak bizonyos vegyszerek, amelyek szükségesek egy adott szintézishez stb. Azonban egy receptben szerepelnek bizonyos technikák, amelyeket sok különböző receptben használnak, amelyeket többféleképpen is el lehet végezni. Például sav/bázis extrakciót végezni, vagy szabadbázist sókká alakítani.

Tehát ismerjük a higany/sav reakciót az alumínium-amalgum előállítására, amely technikát sok receptben használnak. Az általam látott egyetlen olyan receptek, amelyek ezt a technikát említik vagy használják, higany(II)nitrátot vagy elemi higanyt és salétromsavat stb. igényeltek. Amire egészen a közelmúltig nem jöttem rá, az az, hogy az alumínium-amalgumot higany(II)-kloriddal vagy higany és klór reakciójával is elő lehet állítani. Mint mindannyian tudjuk, a helytől függően különböző vegyi anyagok és termékek állnak rendelkezésre vagy nem állnak rendelkezésre. Az USA-ban a salétromsav tudtommal nem kapható könnyen a boltban. A klór viszont igen. Számomra ez rendkívül hasznos tudás. Egyes receptek tartalmaznak egy alternatív módszert a kívánt eredmény előállítására, mások nem, és így arra a hitre jutok, és a gondolkodásom csapdájába esem, hogy valamit csak úgy lehet csinálni, ha azt használom, ami a receptben szerepel. Egy másik, számomra jelenleg releváns példa a shake and bake főzéshez szükséges ammónium-nitrát. Helyette megfelelő arányú ammónium-szulfátot lehet használni a lítium feloldásához szükséges ammónia előállításához.

Megértem, hogy bizonyos dolgok szükségesek és specifikusak lesznek, mint mondtam, például valószínűleg nem lehet megkerülni bizonyos prekurzorok, P2p, P2np, MDP2p szükségességét a megfelelő amin elérése érdekében. Amit fentebb mondtam, a higany(II)-nitrát helyett higany(II)-klorid használatáról, biztos vagyok benne, hogy sok embert érdekel, hogy megtudja és jobban megértse, hogy mit lehetne még használni, és hogyan működik, miért van rá szükség stb. Milyen vegyi anyagokat lehet kivonni és megtisztítani milyen termékekből, majd más OTC vegyi anyagokkal reagáltatni, hogy bármit kapjunk, ami hasznos lehet ahhoz, amit mi próbálunk csinálni. Ha valaki tud valamit, vagy van valami ötlete, kérem, ossza meg velünk. Köszönöm, és sok sikert!
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
50
Points
28
Ha az Egyesült Államokban él, ahogy mondja, akkor könnyen szerezhet kénsavat. Nátrium-nitrátot is könnyen szerezhet. Tehát könnyen kaphat füstölgő salétromsavat, ha a sót a savhoz adja, és beállítja az egyszerű desztillációt (a készüléket szorosan össze kell szerelni zsírral, hogy minimálisra csökkentse a gőzök kiszabadulását), de ne zárja el a vákuummegvonót!
 

ruen

Don't buy from me
Member
Language
🇨🇿
Joined
Jul 23, 2024
Messages
11
Reaction score
6
Points
3
További híreim vannak az Ön számára: bármilyen amóniumsót használhat a shake and bake-hez
 
Top