Question 4-metil-propiofenon

kokkewiet

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 28, 2023
Messages
15
Reaction score
9
Points
3
Üdvözlöm, nagyra értékelném a segítséget a következőkben

A 4-metilpropiofenon szintézise


Megtaláltam a videót, amely bemutatja, hogyan, propionil-klorid (aq), toluol és alumínium-klorid használatával, de nem találok propionil-kloridot hazánkban. Van alternatívája a propionkloridnak, vagy esetleg más módja a 4 metilpropiofenon előállításának?

Köszönöm
 

BevItUp

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 6, 2023
Messages
74
Reaction score
61
Points
18

kokkewiet

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 28, 2023
Messages
15
Reaction score
9
Points
3
Nem, nem tettem. csináltál már methedron-szitézist magadnak? Tegnap csináltunk egy adagot (első alkalommal), és nagyon szükségünk van tanácsra, mivel valami rosszul ment a folyamatunkkal. A termék pokolian ég, és nagyon kristályosnak és porszerűnek tűnik?
 

Antihero999

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 6, 2023
Messages
53
Reaction score
53
Points
18
Szüksége van a KU crystal-ra?
 

kokkewiet

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 28, 2023
Messages
15
Reaction score
9
Points
3
@Antihero999

Tegnap csináltunk egy tételt a methedron szintézisből (első alkalommal), és nagyon szükségünk van tanácsra, mivel valami rosszul ment a folyamatunkban. A termék ég, mint a pokol, és nagyon kristályosnak és porszerűnek tűnik?
 

googie

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 1, 2023
Messages
45
Reaction score
32
Points
18

Legit?
 

BevItUp

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 6, 2023
Messages
74
Reaction score
61
Points
18

Szerintem nagyon jó, hogy van valami, amire lehet építeni. Amikor azt mondod, hogy éget, az azt jelenti, hogy kipróbáltad? Csinált valamit?

A 4 metilpropiofenon válaszokat kérdeztem, mert úgy tűnik, hogy ugyanazon az úton haladunk, és ugyanazok a problémák vannak.

Tehát feltehetően van 2-Bromo-4-metilpropiophenonod a methedron szintézishez, és kíváncsi vagyok, hogy találtál-e módot arra, hogy 4 metilpropiophenont készíts, amelyet a 2-Bromo-4-metilpropiophenon előállításához használtál? Vagy végül is vásároltál?
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
A 4-metilpropiofenont toluolból és propionsavból nyerhető propionil-kloridból szintetizáltam.
A reakciók nem a legkellemesebbek, ezért mindig azt javaslom, hogy kész 4-metilpropiofenont vásároljunk.
 

BevItUp

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 6, 2023
Messages
74
Reaction score
61
Points
18
Valamiféle bukfenc. Szeretnék mindent előállítani abból, ami legálisan elérhető, de most már 4 szintről beszélünk, amiben nem tudunk eligazodni :cautious:

Hamarosan olyan leszek, mint valami középkori alkimista, aki egy forró üst fölé görnyedve kapargatja a baziliszkusz karmaiból a reagenseket.
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
370
Reaction score
181
Points
43
Délután van egy link a propionil-klorid szintéziséhez, köszönöm
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
883
Points
113
Számos letöltés és a propoinil-klorid szintéziséről szóló szép megbeszélés található itt. A prekurzorok többnyire nem beszerezhető vegyi anyagokat tartalmaznak, de nem minden recept. Úgy látom, hogy az Ebayen is eladó, ha bátrak vagytok. Ha álmodom az elkészítéséről, akkor a Wikipédia oldalán említett módszerről álmodom, amihez foszgént használok, amit nátrium-hidroxidból és acetonból tudok előállítani.
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
370
Reaction score
181
Points
43
Fehérítő plusz MEK elválasztja a kloroformot, majd a haloform reakcióval propionsavra használja a maradék melléktermékeket a propionsavhoz.

majd a propionsavból propionil-kloridot készítünk benzoil-kloriddal.
 

xile

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2023
Messages
102
Reaction score
51
Points
28
Melyik kontinensről származik? Van 4-metilpropiophenonom, csak 1l, de az labor minőségű. És ha minden lehetőséget megnézel, akkor találsz 2b4mp-t kész.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
883
Points
113
Nem hagyhattam, hogy mindezt megvegyétek. Következik a nátrium-hidroxid lefolyótisztító és az aceton, vákuumdesztilláció, helló foszgén. Foszgén és proprionsav= hello proprióklorid, proprióklorid+toluol=hello 4-metil-propriofenon.🤔🤔 Azt hiszem, ez így van.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
883
Points
113
Remélem, hogy hamarosan elkezdhetem ezt a munkát. Egy üveg proprionsavra ülök. Tétovázom, hogy foszgént készítsek a házamban, városban élek, és van 2 kisgyermekem, akit remélem, hogy nem mérgezek meg, de nem volt szerencsém az USA-ban paramethylpropriophenonhoz jutni. Ráakadtam erre a szálra , ami nagyszerű, mert nem tudtam emlékezni vagy találni egy szintetizálót a foszgénhez, amely prekurzorokat használ, amelyeket megvásárolhatok. Remélhetőleg ez felrázza a memóriámat. Ha naponta 100 oldalt olvasol a szintézis eljárásokról, akkor elhomályosodik, az elmém.
 

the money

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 26, 2022
Messages
50
Reaction score
28
Points
18
4-metilpropiofenont akartam vásárolni


Tudnom kell, hogy miért használják parfümökben.

Amikor a vámosok visszatartják, meggyőző választ kell adnom nekik, így tudom, hogy a parfümök összetételében hogyan használják?
 

the money

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 26, 2022
Messages
50
Reaction score
28
Points
18
Van valamelyiküknek videója a szintézisről?
4-metilpropiofenon
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
883
Points
113
Nos, van egy videó a propriophenon metilálásáról és van egy videó a 4-mp brómozásáról a videók között ezen az oldalon bit Nem hiszem, hogy van egy propriophenonra, de többféleképpen is... Friedel-crafts propionil-klorid és benzol, ketonizáció benzoesav és proprionsav között és még néhány más, gondolok proprionil-klorid és xilol alumínium-kloriddal talán jelenleg elég erősen gondolkodom ezen. Úgy tudom, hogy a ródiumon a proprionsavtól a pszeudoefedrinig tartó szintézis egy propriofenon köztiterméken keresztül megy. A xilol használata mindkét végén parametilekkel indul, így a 4-mp esetében ez egy kihagyott reakció.
 
Top