Question 3MMC vs 4MMC szag?

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
Elkezdtem nézni egy dokumentumfilmet a 3MMC-ről, és egy kereskedő azt állította, hogy nincs a 4MMC-re jellemző "macskahúgy" szaga, és hogy egyesek emiatt a 3MMC-t részesítik előnyben.

Ez igaz? A 3 MMC-nek nincs vagy nagyon kevés szaga van a 4MMC-hez képest?

Mi okozza a 4MMC szagát? Feltételezem, hogy a szintézis során keletkező melléktermék?
 

hotelier

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 19, 2023
Messages
5
Reaction score
5
Points
3
Igaz, hogy a 3-mmc sokkal kevésbé büdös, mint a 4-mmc alias mefedron. Ettől eltekintve teljesen más szaguk van:

Ami a 3-mmc-t illeti, a legközelebbi dolog, ami eszembe jut, egy bizonyos típusú orvosi vakolat (német márkanév: "Leukoplast" ;)).

Ami a 4-mmc "macskahúgy" szagát illeti:
2009 óta használok meph-et, és még régebben éltem macskákkal, és tbh számomra a macskahúgy egy olyan hasonlat, amire soha nem jöttem volna rá.... ;)

A valódi, tiltás előtti meph-nek (fényes, fehér, cukorszerű kristályok) nagyrészt olyan szaga volt, mint bizonyos vasúti jegyeknek vagy bankszámlakivonatoknak, amikor frissen jönnek ki a nyomtatóból (nem otthoni vagy irodai nyomtatóról van szó, itt a nyilvános ATM/jegykiadó terminálokról van szó).
Aztán adjunk hozzá egy enyhe fuvallatot a klórlapokból (úszómedencékhez), és máris ott vagyunk!

...valószínűleg némi prekurzor vagy re-Xing oldószer maradéka (amit nem tudok pontosítani), mert egy rendes átkristályosítás elvégzése után alig marad szag.


Ami az összes tiltás utáni meph-et illeti, amit azóta megmintáztam, a fent leírt szagot legtöbbször beárnyékolta az agresszív lefolyótisztító típusú bűz, plusz annak a maradékai, amit a szintetizátorban használtak, akármelyik oldószer maradványai, plusz az a könnyfakasztóan keserű/borsos brómszag :/.
 

Methylated

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 11, 2023
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
^ Mint fentebb,
De sok Meph tételek én már volt a múltban jött a szaga áramköri lapok. Égett áramköri lapok, ha van értelme.
 

MMCHAMSTER

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 16, 2023
Messages
8
Reaction score
13
Points
3
az elmúlt 7 évben minden 4-MMC-t kaptam, jó macskapisi szaga volt, mint 2011-ben, de a hatások hiányoztak, és a 3-mmc-nek nincs ilyen szaga, és ha nem is jó véleményem szerint, volt egy idő, amikor 2012-ben emlékszem, ahol az emberek 4-MEC-et adtak el helyettesítésként, ez a szar 30 percig rendben volt. :)
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Mindannyian tévedtek. A 3-MMC és a 4-MMC szaga 98%-os tisztaság mellett is azonos+
Bármilyen piszkos metkatinon "macskahúgy" szagú lehet a nem reagált bromoceton maradványai miatt.
A tiszta, kristályos 4-MMC-nek gyógyszerszaga van.
 

hotelier

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 19, 2023
Messages
5
Reaction score
5
Points
3
Igen, ahogy említettem, miután egy megfelelő re-X-et csináltam a 4mmc-n, alig maradt szag/íz... azonban a legtöbb vásárló ezt nem teszi meg, így azt mondanám, hogy mind a kérdésnek, mind a válaszoknak megvan itt a létjogosultsága...

+ Mégis, még a legtisztábbnak tűnő 4mmc-nek is, amit 2009/2010-ben kaptam, megvolt a fent leírt határozott szaga, ami teljesen hiányzott még a legpiszkosabb olajos 3mmc tételekből is, amiket valaha a kezembe kaptam (ezek csak rendkívül keserűek és összességében undorítóak voltak, de egyáltalán nem volt macskapisi/áramköri lap/jegynyomtató/klór/csőtisztító típusú szag).

Lehet, hogy a 2b4m vs 2b3m már jelentősen különbözik a szagok tekintetében? Soha nem kerültem kapcsolatba azzal a cuccal tho... ;)
 
Top