Question 3cmc kérjük, nézze át a szintézisemet

freedum

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Joined
Nov 4, 2023
Messages
61
Reaction score
43
Points
18
Deals
1
Üdvözlöm, nagyra értékelném, ha konstruktív megjegyzéseket kaphatnék a szintézisútvonalammal kapcsolatban. Ha bármilyen gyakorlati változtatást tudsz reccomed, vagy ha valami nem úgy néz ki, kérlek, légy kész megmagyarázni, hogy miért változtatnál valamit.


**Előkészítés:**
1. **NaOH oldat elkészítése:** Oldjunk fel 90g NaOH-t 100ml vízben. Fagyasszuk le ezt a keveréket egy éjszakán át.

**Szintézis folyamata:**

**1. fázis: reaktorban, fej fölötti keverővel**.
- Adjunk hozzá 100 g 2b3c-t, és oldjuk fel 300 ml etil-acetátban, 2 percig szigorúan keverve.
- Adjuk hozzá az előre elkészített, jéghideg NaOH-keveréket, és további 2 percig keverjük.

**2. fázis: Exoterm reakció**
- Fokozatosan adjunk hozzá 150 g MA HCl-t, ezzel exoterm reakciót indítva be, amely a hőmérsékletet kb. 30°C-ra növeli. Ebben a fázisban folytassuk a keverést.

**3. fázis: **
- Tartsa fenn a keverést, miközben a hőmérsékletet 2 órán keresztül kb. 37°C-on tartja.

**4. fázis: szennyeződések eltávolítása** reaktor/elválasztótölcsér

- Adjunk 300 ml hűtött deionizált vizet és 2-3 g szódabikarbónát a reaktorba. Keverjük 1 percig szigorúan, majd szűrjük le, hogy az oldható szennyeződésekkel együtt eltávolítsuk a "piszkos" vizet. Adjuk hozzá az elválasztó tölcsérhez, és távolítsuk el a vízréteget. Ismételje meg a mosási folyamatot szükség szerint még egy vagy két alkalommal, hogy nagyon erős oldószerszag nélküli olajat kapjon.


5. fázis **Szárító tisztítás:**
Öntsük a mosott olajat egy főzőpohárba, és adjunk a főzőpohárba vízmentes nátrium-szulfátot szárítószerként a víz felszívásához. Addig adagoljuk a nátriumot, amíg már nem csomósodik, és nem látunk szabadon folyó kristályokat.
- Ha már nincs több víz az olajban, vákuumszűréssel távolítsa el a vízmentes nátrium-szulfátot és a maradék részecskéket. Töltse vissza egy tiszta, száraz főzőpohárba.

6. fázis **Savanyítás:**
- Készítsünk 100 ml aceton és 100 ml HCl keveréket egy csepegtetőtölcsérben.
- Helyezzük a főzőpoharat a most már száraz olajjal jégfürdőbe, hogy a hőmérsékletet 10°C körül tartsuk.
- Adjuk lassan a savas keveréket az olajhoz, amíg el nem éri a 6-os pH-t, és figyeljük a kicsapódást.
- Tárolja a főzőpoharat a 3 cmc porral együtt a fagyasztóban egy éjszakán át.

**Végső mosás:**
- Másnap mossa le a szennyeződéseket a poráról hideg acetonnal, célunk egy nagyon oldószerszagtól mentes por.
 

alpino

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Oct 17, 2023
Messages
84
Reaction score
90
Points
18
Deals
16
6. fázis **Savanyítás:**


- Adja lassan a savas keveréket az olajhoz, amíg el nem éri a 6-os pH-t, figyelve a kicsapódást.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nem szükséges, hogy a csapadékot, mielőtt hidegre tesszük, így ha nem látja őket, tegye a hidegbe, és nézze meg néhány óra múlva, meg kell tele edény, ha még akkor sem tudom, ha valami megjelenik.
 

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
298
Reaction score
85
Points
28
Nem munka ez
 

alpino

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Oct 17, 2023
Messages
84
Reaction score
90
Points
18
Deals
16
4mmc a 2b4mp útvonalon jelennek meg 30 perc után a fagyasztóban soha nem jelennek meg nekem korábban, csak magamnak csinálom néha, de nem bírom a metilamin szagát paranoia ad nekem, hogy szagolja az egész utcát.
 

alpino

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Oct 17, 2023
Messages
84
Reaction score
90
Points
18
Deals
16
Tényleg nem tudom 3mmc, bocsánat, hogy közbeavatkoztam.
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Miért kell eltávolítani a vizet a freebase-ból? Amikor 37%hci csepegtetése közben savanyítás, akkor még mindig van benne víz újra.
Ennek egyáltalán nincs értelme.
És egyébként a savanyítás után kiveszem a vízréteget és eltüntetem a szerves réteget.
A vízréteget több tálba teszem elpárologni, pár nap múlva kristályok képződnek.
 

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
298
Reaction score
85
Points
28
u lehet tenni kristály 1 nap nem kell várni napok vagy hetek
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Fűtőforrással a víz gyorsabb elpárologtatásához?
Vagy mire gondol pontosan?
 

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
298
Reaction score
85
Points
28
Top