Question Meskaliini sünteesi möödalaskmised

David Darling

Don't buy from me
Member
Joined
Mar 14, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Olen püüdnud sünteesida meskaliini 3,4,5-trimetoksübensaldehüüdist kahe erineva tee kaudu. Kõik tundus kuni viimase sammuni hästi toimivat, kuid soovitud toodet ei saadud. Kas kellelgi on aimu, mis võis valesti minna?

Minu marsruut oli põhimõtteliselt järgmine:
1) 3,4,5-trimetoksünitrostüreenist 3,4,5-tmba :

10 g 3,4,5-tmba lahustati 16 ml nitrometaani segus 74 ml etanoolis. Lahus jahutati 0 °C-ni.
Aeglaselt lisati 8,42 g KOH-d. Temperatuuri hoiti jäävanni abil alla 5 °C. Pärast seda, kui segu oli seisnud 1 tund 0 °C juures, lisati 300 ml jahutatud 10 % HCL-i vees. Temperatuuri hoiti alla 10 °C. Lahusest eraldusid kollased 3,4,5-tmns helbed, mis filtreeriti välja pärast 1 tunni pikkust ootamist. 3,4,5-tmns kuivatati vaid kergelt, enne kui seda kasutati järgmistes redutseerimisetappides.

2.1) esimene redutseerimismeetod: meskaliin 3,4,5-tmnsist AlAmalgami abil :

umbes 10 g 3,4,5-tmns'i kallati suurde purki, mis oli täidetud 0,5 g HgCl2-ga, mis oli lahustatud 100 ml GAA-s, 150 ml IPA-s ja 50 ml vees.
Lisati 20 g purustatud alumiiniumfooliumi ja segu segati magnetilise seguriga. Umbes 10 minutit toimus äge reaktsioon, seejärel lastakse segul reageerida 5 tundi. Pärast reaktsiooni lõppemist töödeldi klaasi sees olev hall muda 150 g KOH lahusega 400 ml vees. Saadud oranž IPA kiht eraldati edasiseks töötlemiseks. Meskaliini hcl-soola saamiseks gaasitati oranž IPA kiht kuiva HCL gaasiga. Gaas tekitati keedusoola ja naatriumvesiumsulfaadi segu kuumutamisel katseklaasis ahjus. HCL gaasi sisseviimisel kukkusid lahusest välja valged helbed (mis minu arvates olid) meskaliin HCl. Mõne aja pärast muutus lahus läbipaistvast oranžist sügavaks läbipaistmatuks punaseks. Valgete helveste väljapudenemine lõppes peagi pärast seda. Helbed filtreeriti ja pesti mitu korda IPA ja jahutatud atsetooniga. Tulemuseks oli umbes 4 g valget kristallilist lõhnatut ainet. Aine testiti Liebermanni reaktiiviga. Värvus muutus väga väga nõrgalt vaevu nähtavaks pruuniks... Süntees pidi ebaõnnestuma. Aga kus? Mis on see valge aine?

2.2) teine redutseerimismeetod: meskaliin 3,4,5-tmns-st Zn/HCL kaudu

umbes 10 g 3,4,5-tmns-i lisati 300 ml 31%-lise HCL-i ja 200 ml IPA jahutatud lahusele. Lahust jahutati jäävanni abil ja segati magnetilise segisti abil. Zn-i lisati kiirusega 1 g minutis, kokku lisati 50 g. Temperatuuri hoiti alla 10 °C. Pärast Zn-i lisamise lõpetamist lastakse segul 5 tundi seista. 393 g KOH 800 ml vees lisati aeglaselt segule, temperatuuri hoiti alla 30 °C. Pärast veel 5 tundi seismist eraldusid kolm erinevat kihti: Valge tahke kiht põhjas, kergelt kollane vesikiht keskel ja oranž IPA kiht üleval. Oranž IPA kiht eraldati ja töödeldi HCL gaasiga sarnaselt punktile 2.1 ) . Saadud tahke aine filtreeriti välja. See oli valge, kergelt halli varjundiga ja tugeva amiinilõhnaga. Liebermanni reaktiiviga testimisel muutus värvus sügavpruuniks/mustaks. Reaktiiviga kokkupuutel proovi hõõgus. Aine oli kergelt soolase maitsega.
Ainet tarbiti 1 mg, 10 mg, 100 mg ja 350 mg (vahepeal oli taluvuse saavutamiseks üks nädal pausi), kuid psühhedeelset mõju ei täheldatud. 350 mg puhul tekkis umbes 3 tunni pärast energiline tõus, mis oli võrdne tassitäie tugeva kohvi joomisega. Tundub, et ka see süntees ebaõnnestus. Kas midagi on valesti töötatud?

Ill hindan igasugust abi! Tänud!
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
882
Points
113
"Gaas toodeti söögisoola ja naatriumbisulfaadi segu kuumutamisel katseklaasis ahju sees."

See tundub kahtlane. Na+, Na+, Cl-, HSO4- . Ma ei näe, et see vabastaks vesinikku, Google'is ei ole midagi, mis sellele viitaks ja ilma vesinikuprintsiibita või lahustita, milles need dissotsieeruksid. Tundub, et 3 streiki. Kui teil on mingeid tõendeid selle kohta, et see toodab vesinikgaasi. Sa võiksid ehk veenda mind, et see toodab vesinikkloriidgaasi, kui sellel oleks lahusti
 
View previous replies…

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
882
Points
113
Ma arvan, et pean Tikal'i üle sirvima, tõsi, mulle ei meeldi psühhedeelikud ja ma ei ole veetnud aega sünteesi lugemisele
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
882
Points
113
Kõigepealt tuleb teha alumiiniumamalgaami, ENNE lisada 2,3,4. Te lisate alumiiniumi elavhõbedale ja lasete sellel reageerida. See, mida te tegite, ei moodustanud kunagi amalgaami. See on 1 sammu protseduur, hüdrogeenimine. Kust sa need retseptid said? Kui proovid uuesti, siis soovitan;

  • 15g Pd/C 5%
  • 175g 3,4,5TMBnitrostüreeni
  • 2,5L veevaba EtOH
  • 100ml 31,45% HCl
Menetlus

  • Reaktiivid lisatakse tünni, alustatakse tugevat segamist.
  • Eemaldage atmosfäär ja tõstke rõhk H2-ga 75 psi-ni.
  • Reageerige 8-10 tundi või kuni H2-i imendumine on täielikult lõppenud.
  • Evakueerige H2 väljapoole, vaakumeerige anuma sisemus, laske H2 välja voolata ja seejärel avage anum.
  • Vaakumfiltreerige Pd/C
  • Filtreerige uuesti läbi tseliidi, et saavutada maksimaalne Pd/C tagasisaamine/eemaldamine.
  • Destilleerige segu, kuni etanoolifraktsioon hakkab lõppema.
  • Jahutage ja võtke järelejäänud kogus 2L 3N HCl-ga üles.
  • Pestakse 2x125 ml DCM-iga
  • Aluselisatakse pH>11-ni tilkhaaval ja segades küllastunud NaOH lahusega.
  • Ekstraheeritakse 3x125ml DCM
  • Kuivatatakse NaSO4 (250 g) üle 15 minutit.
  • Filtreeritakse NaSO4 maha ja mullitatakse DCM veevaba HCl(g) abil. Pärast kristalliseerumise lõppemist võib olla kasulik filtreerida ja uuesti kuivatada DCM veel 100g NaSO4-ga, seejärel mullitada veel veidi.
  • HCl-soola kristallid kogutakse filtreerimise teel.
 

David Darling

Don't buy from me
Member
Joined
Mar 14, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Ka mina ei olnud selle menetluse osas kindel, sest ma ei ole seda üheski kirjanduses leidnud. Teoreetiliselt peaks see toimima analoogselt sellega, kuidas saab NaHSO4-st ja nitraadisooladest lämmastikhapet valmistada: 2 NaHSO4+ 2 KNO3 ---> 2 HNO3 + Na2SO4 + K2SO4
HCl puhul:NaHSO4 + NaCl ---> Na2SO4+ HCl
Kindlasti toimus gaasitootmine ja aurudel oli väga iseloomulik HCl lõhn. Kindlasti proovin tulevikus mõnda muud gaasitamismeetodit, sest toodetud gaas on väga kuum ja võib-olla lagundab seega toodet mingil viisil(?)

Pean tunnistama, et ma kardan survekanaleid, kuid ma uurin teie hüdrogeenimismeetodit.

Mul on ainult väike kogemus AlAmalgamiga ja ma ei olnud kunagi teadlik, et lisamise järjekord on oluline. Suur tänu selle selgitamise eest!
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
882
Points
113
Otsisin üles anioonid ja katioonid ja see, mida ma lugesin, ütles, et NaHSo2 katioon on HSo2, vesiniksulfiid. Ma ei ole kindel, kuidas saaks vesinikust lahti võtta, aga kui seda saaks teha, siis arvan, et selleks kuluks uskumatu energia (soojus). Teine võimalus HCl gaasi saamiseks on keeta soolhapet. Kui suurem osa veest on kadunud, siis gaasistub see. Säästupoe survepaak koos voolikuga, kuhu kaal läheb, tundub plaanina
 
Top