Elavhõbe(II)nitraadi süntees koos järgneva Al/Hg tootmisega. Videokäsiraamat.

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Elavhõbe(II)nitraati kasutatakse mõnes sünteesis, näiteks alumiiniumamalgaami amfetamiini sünteesis, fenüülnitropropeenide ja fenüülnitrostüreenide redutseerimiseks. Mõnes riigis on elavhõbedasoolade ostmine kontrollitav aine. Kui elavhõbe(II)nitraadi ostmine on probleemiks, võite selle ise sünteesida. Selleks on vaja ainult elavhõbedatermomeetrit ja kontsentreeritud lämmastikhapet (67-70%). Elavhõbe(II)nitraadi sünteesi näidatakse järgnevas videos nendest komponentidest. Seejärel kasutatakse seda alumiiniumamalgaami tootmiseks, mida kasutatakse 1-fenüül-2-nitropropeeni redutseerimiseks amfetamiiniks.
Video kirjeldus:
0:06-0:40 - elavhõbedat eraldatakse elavhõbedatermomeetrist;
0:45-1:45 - lisatakse kontsentreeritud lämmastikhapet (HNO3 67-70%);
1:45-2:00 - elavhõbe reageerib lämmastikhappega ja moodustub elavhõbe(II)nitraat Hg(NO3)2. Reaktsiooni käigus eraldub lämmastik(IV)oksiid (NO2) pruuni gaasi ja veena.
2:15-4:00 - lõigatud Al-fooliumi 12 g amalgamseeritakse ettevalmistatud elavhõbe(II)nitraadi lahusega.
4:10-5:55 - 1-Fenüül-2-nitropropeeni 10 g lahus IPA-s koos äädikhappega redutseeritakse
Al-amalgaami abilamfetamiiniks.
 
Last edited by a moderator:

billy

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 28, 2022
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
nii et lõplikus lahuses, mida näidatakse videos, on , al veel sees, kas me lihtsalt võtame al välja ja kasutame ülejäänud lahust nitraadina ???
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Suurepärane materjal, aitäh! Kuidas siis pärast elavhõbeda reageerimist elavhõbedasoola lahusest isoleerida, kui tahate seda hiljem säilitada? Lämmastikhappe välja keetmine?
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Kui on vaja kuiva elavhõbedanitraati, tuleb elavhõbedanitraadi lahust jahutada, kuni kristallid välja langevad, filtreerida ja kuivatada.
 
Last edited:
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Elavhõbedanitraadi lahuse korduvkasutamine vees ei ole võimalik. Elavhõbedanitraat hüdrolüüsub .
 

uselessdragon

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 17, 2022
Messages
5
Reaction score
1
Points
1
Kas lämmastikhape on kergesti ostetav aine? Või on seda kergem hankida pimedate veebiressursside kaudu?
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Lämmastikhape ei ole lähteaine ja seda on üsna lihtne osta.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
See sõltub vist sellest, kus te olete. ELis on lämmastikhape loetletud kemikaal ja seda ei saa osta ilma lõppkasutaja litsentsita. Samuti ei saa osta väävelhapet. Kuid lämmastikhapet saab valmistada, kui teil õnnestub kõigepealt hankida väävelhapet, üsna lihtsalt.
 

uselessdragon

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 17, 2022
Messages
5
Reaction score
1
Points
1
Millistes kauplustes seda võib leida. Ma olen Kanadas ja ei näi leidvat internetis palju üksikasju selle kättesaadavuse kohta
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Siin on teie riigi õigusaktid. Ma ei leia sealt lämmastikhapet, kuid väävelhape on loetletud B-klassi lähteainena. Koos selliste asjadega nagu atsetoon, MEK, tolueen ja eeter.
https://laws-lois.justice.gc.ca/eng/acts/C-38.8/ (clearnet)
 

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
kas on veel muid happeid, mida ma saan kasutada? lämmastikhape on siin veel üks piiratud keemia
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Elavhõbeda nitreerimiseks on vaja lämmastikhapet. Kui te seda ei saa, tehke seda. Kui lämmastikhape on piiratud, siis on tõenäoliselt ka väävelhape piiratud, kuid alati on võimalusi. Hankige väävelhapet autoakudest, keetke see ära ja siis destilleerige. Youtube'ist leiad sadu videoid, kuidas seda teha. Kui teil on kontsentreeritud väävelhape, saate teha lämmastikhapet - ka selle kohta leiate Youtube'ist umbes sama palju videoid.
Kui teete korralikku uurimistööd, võite mõnikord leida lämmastikhapet väiksemas kontsentratsioonis toodetes, millel ei ole märgistust "lämmastikhape". Mina leidsin seda näiteks kodukasvatuskomplektide PH-reguleerimisvedelikes (kuigi see on nüüdseks muudetud fosforhappeks).
VÕI võite proovida teha nitreerimissegu, kasutades ammooniumnitraati ja väävelhapet. Videod selle kohta leiad ... noh, ma arvan, et sa peaksid juba aru saama. Vastasel juhul loobu lihtsalt sellest. Siis ei ole see sinu jaoks. Sa pead ise ka ise infot välja kaevama, keegi ei suuda sulle iga detaili lusikaga sisse sööta.
 
Last edited:

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Mul on aga küsimus: mis juhtub, kui reageerida elavhõbedanitraat alumiiniumipulbriga? Liiga ägedalt? Mul on peenikest saksa tumedat alu-pulbrit oma püroaja ajast ...
 

Morpheus

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Ma ei saa vaadata videot :(

Midagi tarka lahendust segamiseks? eelistatud on ülevalpool. Elektriline puur, mis on paigaldatud kõrgele, pp labidas koos pika võlli n tiheda auguga? tõesti tihedalt võllile, et vältida destillatsiooni väljapääsu? koos kondensaatoriga muidugi...või piisab mõnusast loooonsest pp voolikust? Talkin bout mdma al/hg ilma nitrota. Kas ülalpool olev segisti on roostevabast terasest kõrge korrosioonikindlusega ok? Ma arvan, et mitte. Enamus reaktsioonianumates, mida ma näen, tundub, et neil on mingid roostevabad steal osad, nagu segisti. 25-50L võiks olla kena...aga kas nad töötavad. Lihtsalt teen sünteetilist renderdamist oma ajus, et näha, kas selle midagi peaksin rohkem lugema. Tahaksin mõnda head ideed diy suurte reaktsioonianumate jaoks...või on parem lihtsalt osta klaasist valmis?
 
Last edited:

Loooow

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 30, 2022
Messages
34
Reaction score
9
Points
8
Sünteesige ise lämmastikhapet!

Süntees: 80 g kaaliumnitraati ümarpõhjalises kolvis koos 250 ml 98%-lise väävelhappega.
Ühendage destillatsioonisild ja laske kõigel keema tõusta.
Destillaat on teie
kvaliteetne HNO3! (Te peaksite seda veidi lahjendama destilleeritud veega, sest see on
vesi, sest destillaat on aseotroopne HNO3, mis vaatamata oma kõrgeimale võimalikule kontsentratsioonile
mis vaatamata oma kõrgeimale võimalikule kontsentratsioonile reageerib ilmselt aeglasemalt kui mõnevõrra lahjendatud
HNO3).
 

billy

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 28, 2022
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Vabandust, miks see oleks vajalik , kui meil on juba väävelhape olemas, kas ei oleks lihtsam lihtsalt seda kasutada.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,737
Points
113
Deals
1
Elavhõbedasulfaat (HgSO4) on äärmiselt ohtlik ja raskesti käsitletav aine.
 

Loooow

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 30, 2022
Messages
34
Reaction score
9
Points
8

Loooow

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 30, 2022
Messages
34
Reaction score
9
Points
8
Parem mitte seda teha.... Ma ei ole keemik, aga ma olen kindel, et see ei ole hea mõte!!!!
 
Top