Cannabidioli (CBD) isomeerumine psühhoaktiivseteks kannabinoididideks

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
729
Reaction score
1,031
Points
93
Akuhapete abil
1. 1 g CBD-d lisati 35 ml 95% etanoolile 50 ml ümarpõhjalises kolvis (RBF).
2 . Asetati kuumale veevannile temperatuuril 70 °C.
3 . Kui CBD oli lahustunud, lisati 4 tilka 35% väävelhapet, et hapestada lahust, pH < 3.
4. Segu lasti 24 tundi 70 °C veevannil refluksida.
5. Pärast seda kasutati 5 tilka 10M NaOH-d, et lahust leeliselisandada, kuni pH oli üle 10, mis eemaldas väävelhappe naatriumsulfaadina.
6. Lahus leeliselisandati. Seejärel filtreeriti reaktsioon, et eemaldada naatriumsulfaat, mis võimaldas allesjäänud etanoolilahuses olla ainult kannabinoidid.
7. 0-h proovi ekstraheerimise tulemusena leiti ainult CBD 2,80 min, mis vastab võrdlusproovide 2,80 min-le. Pärast 1 tunni möödumist oli CBD piik vähenenud, kuid see oli endiselt peamine piik. Pärast 24 h hakkasid aga teised lisandid suurenema, näiteks 2,18 min ja 3,40 min, mis leiti olevat 8-OH-iso-HHC ja 9α-OH-HHC. Lisaks leiti D 9-THC ja D 8-THC dublett 4,10 min ja 4,22 min juures. Teine piik 3,77 minutil leiti olevat D 9-THC isomeerumise piik ja arvatakse, et see on D 11-THC või D 7-THC. Selle meetodi puhul ei isomeeriseerunud kogu CBD isegi 24 tunni jooksul. Siiski ei olnud CBD piik enam kõige silmapaistvam piik proovis. Suurimaks piigiks osutus 3,38 piik, mis oli 9α-OH-HHC
.
CjShfZDB9T

Muriatiinhappega

1. 1 g CBD-d lisati 35 ml 95% etanoolile 50 ml RBFis.
2. Asetati kuumale veevannile temperatuuril 70 °C.
3. Kui CBD oli lahustunud, lisati lahusele 47,3 ml 37% soolhapet, nii et lõppkontsentratsiooniks sai 0,05% HCl, mille pH oli alla 5.
4. Segu lastakse 24 tundi 70 °C juures vesivannil refluksida.
5. 0-h proovi ekstraheerimise tulemusena leiti ainult CBD 2,80 min, mis vastab võrdlusproovide 2,80 min. Pärast 1 tunni möödumist vähenes CBD piik, kuid see oli endiselt peamine piik. Pärast 24 h hakkasid aga teised lisandid suurenema, näiteks 2,18 min ja 3,40 min, mis leiti olevat 8-OH-iso-HHC ja 9α-OH-HHC. Lisaks leiti D 9-THC ja D 8-THC dublett 4,10 min ja 4,22 min juures. Teine piik 3,77 minutil leiti olevat D 9-THC isomeerumise piik ja arvatakse, et see on D 11-THC või D 7-THC. Viidi läbi fragmenteerimine ja leiti, et see on samade fragmentatsiooni- ja suhtarvudega kui D 9-THC ja D 8-THC, mis kinnitab, et tegemist on D 9-THC ja D 8-THC isomeeriga. Selle meetodi puhul ei isomeeriseerunud kogu CBD isegi 24 tunni jooksul. Siiski ei olnud CBD piik enam kõige silmapaistvam piik proovis. Suurimaks piigiks osutus 3,38 piik, mis oli 9α-OH-HHC
.
MHkFgXBj3D

Jäääädikhappega

1. 1 g CBD-d lisati 35 ml 95% etanoolile 50 ml RBFis.
2 . Asetati kuumale veevannile temperatuuril 70 °C.
3. Kui CBD oli lahustunud, lisati lahusele 1,909 ml 99% jäääädikhapet, nii et lõppkontsentratsiooniks oli 5,2% äädikhapet.
4. Segu lastakse 24 tundi 70 °C juures vesivannil tagasilöögi all voolata.
5. 0-h proovi ekstraheerimisel leiti ainult CBD-d 2,80 min, mis vastab võrdlusproovide 2,80-le. Pärast 1 tunni möödumist leiti CBD isomeerumise muutused ainult piigi suurenemisena kell 3,77, mis arvatakse olevat D 11-THC või D 7-THC. Pärast 4h leiti märgatavalt suureneva D 9-THC piigi suurenemine. 24 tunni jooksul analüüsiti reaktsiooni ja leiti, et 11-5 00 -dihüdroksü-CBD, 8-OH-iso-HHC, CBD, 10-metoksü-THC ja D 9-THC leiti vastavalt 1,96 min, 2,22 min, 2,80 min, 3,50 min ja 4,11 min. Nendes spektrites leiti ühend 3,77 min juures ja see oli 24 tunni möödudes kõige rikkalikum
.
KIAQs4MNao
 
Last edited by a moderator:

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Mõned küsimused seoses äädikameetodiga:

  1. Kas reaktsiooni ei peaks olema võimalik igal ajal peatada sooda abil? Nt. kui ma soovin saada D9, siis võiksin pärast 4h reaktsiooni lisada sooda, eks?
    1. Ütleme, et ma ei taha, et sooda jääks üle: Kas ma võiksin reaktsiooni peatamiseks lihtsalt etanool+äädikas aurustada, selle asemel et kasutada sooda?
      1. See ei tohiks teha vahet, kui ma suurendan temperatuuri nii, et kogu etanool+äädikas on 5-6h pärast aurustunud?
  2. Ja kas pole võimalik kasutada 5% äädikhappe asemel 15% sidrunhapet, mis peaks andma sama tulemuse?
    Ma just mõistsin, et äädikhape on mõttekam, sest seda saab aurustada alla CBD sulamistemperatuuri. Ma kartsin, et see võib mõjutada maitset, kuid seda saab ilmselt ära pesta ja 2ml 50ml-s ei ole tugev lõhn.
  3. Kasutatud CBD kogus (niikaua kui see hästi lahustub) ei ole oluline nt. ma võiksin kasutada 2g samas 50ml lahuses, eks?

Allikas
 
Last edited:

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
729
Reaction score
1,031
Points
93
1. Isomeriseerimise saab igal ajal peatada, jahutades reaktsiooni. Äädika keemistemperatuur ei võimalda aurustumise ideed realiseerida. Temperatuuri tõstmisel võib isomeerumine kulgeda kiiremini, kuid hoopis teistmoodi.
2. Naatrium- (või kaalium)hüdroksiidi küllastunud lahust kasutades saame altpoolt tiheda veekihi, millesse ka äädikas läheb naatriumatsetaadi kujul. Ülevalpool tekib puhas etanooliekstrakt, mille saame pärast dekanteerimist aurustada, et saada puhtaid kannabinoide.
3. Suurendamisel saame etanooli koguseid vähendada tegeliku lahustuvuse alusel, see on õige.
 

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
@William Dampier Ma hindan teie arusaamu väga kõrgelt. Tänan teid veel kord. Te teete siin kangelastööd. Me peaksime looma oma Nobeli auhinnad pimedale võrgule, sest te aitate siin selgelt inimkonda.

Kas keegi teab, kuidas teha CBD vees lahustuvaks (kui see üldse võimalik on)? Ma leidsin YouTube'ist poode, mis müüvad vees lahustuvat CBD-d ja ma kahtlustan, et see on kuidagi "trikk" lahusega, milles CBD on, aga kuidas nad seda teevad?

Ma küsin sellepärast, et puhas "joogikõlblik" etanool maksab siin palju, sest maksustamise tõttu (alkoholi joomine on raskelt maksustatud, nii et nad maksustavad ka etanooli, et inimesed ei ostaks seda oma "moonshine" loomiseks). Äkki ma võiksin kasutada metanooli? Ma arvan, et ma võiksin kasutada ka mõnda õli nagu tolueen (?), kuid ma mõtlesin, et võib-olla oleks lihtsalt odavam kasutada selle asemel destilleeritud vett (milles CBD ei lahustu piisavalt hästi, mille tulemuseks on lõksu jäänud CBD oma õli sees, mis ei puutu lahusesse. Kahjuks ei ole mul segamisplaati, mul on kuumutusplaat ja segamisplaat, kuid need on eraldi seadmed).

Vabandan, kui ma küsin noob küsimusi: Ma alles hiljuti hakkasin huvi tundma keemia vastu ja soovin, et ma oleksin seda õppinud selle asemel, mida ma praegu teen.
 
Last edited:

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
310
Reaction score
29
Points
28
Te peaksite tutvuma raamatu "Michael Valentine Smith", mis on teise tuntud psühhedeelse keemiku ja lihtsalt fantastilise üldkeemiku pseudonüüm, nimega Psychedelic chemistry. See on kirjutatud vist 70ndatel aastatel. Selles on üsna palju ka kanepi keemia kohta... see värk ei ole uus, nagu ka anoloogiad, mida MEESTAJALIKULT tegi USA valitsus.
see on naljakas, sest filmid nagu Pineapple Express jätavad mulje, nagu oleks USA valitsus välja töötanud maailma tugevaima umbrohu.
miks nad peaksid vaeva nägema, kui neil olid keemikud, kes töötasid D9-THCO kallal! Ärge unustage, et enamik Thcost, mida müüakse üle kogu gaffi, on d8-thco, mis on IME üsna palju nõrgem.
see on hea raamat, kuigi ma olen kindel (noh, ma tean), et asjad on mõnede sünteetikute osas üsna palju edasi liikunud - see on nagu pihkal on nüüd ilmselgelt vananenud olemasolevate lähteainete osas - enamasti.
Ma arvan, et paljud inimesed näevad, et see on "lihtsalt CBD keetmine happes - mis tahes hape ja sa saad 100% d9-THC - ma ei ütle teile, kuid iv näinud idioote Redditil, kes küsivad selle kohta 0 analüütiliste seadmetega - see on asi, mis hirmutab mind tööga seotud asi mis tahes kannabinoidid - nad on nii kleepuvad ja üldiselt tüütud! Ma def olen mõelnud, et teen seda ise ja siis mõtlesin seda paremini, kui ma mõistsin, et ei ole mingit võimalust kontrollida, mida teil on, kui te pole põhimõtteliselt ühendatud ülikooliga.
Hamiltonil on muide suurepärane podcast temaga, mõned tõesti huvitavad asjad tulevad 2h arutelu jooksul.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
729
Reaction score
1,031
Points
93
Vees lahustuv CBD on võimalik, seda saadakse komplekside loomisega, mis muudavad algset omadust, näiteks beetatsüklodekstriinidega. Seda võib arutada teises teemas, kuna need kompleksid ei sobi ülaltoodud isomeriseerimisprotsessi jaoks.

Mis puutub metanooli, tolueeni (benseeni) kasutamisse, siis on see võimalik, kuid reaktsioonitingimused on erinevad. On olemas andmed CBD isomeerumise kohta THC-s benseenis + PTSA ja andmed metanooli ja soolhappe, samuti metanooli ja PTSA kasutamise kohta. Me võime katsetada erinevate madala keemistemperatuuriga lahustite ja tugevate hapetega (äädikhape on suhteliselt nõrk, kuid siiski sobiv).
 

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Noh, ma kavatsen täna osta soolhapet (30%), etanooli 93% (või isegi 96%, ei mäleta), tolueeni ja naatriumhüdroksiidi farmaatsiatoodetest. Mul on juba olemas toiduks kasutatav äädikhape.

Ja mul on 300g CBD, pidu võib alata! Juriidilistel põhjustel ei saa ma toota rohkem kui 10g partiid.

Vaata manus 2212

Kvaliteet tundub olevat hea, vastavalt esitatud laboritestile (saab kontrollida internetis a QR-koodiga) on see üle 99%, kuid ta oleks võinud seda vahepeal lõigata, nii et ma otsustasin seda veega segada (kui ma Hiinast noid ostan, on pulbril mitu kihti nt. osa pulbrist võib jõuda põhja, samas kui teine osa voolab vee kohal).:

View attachment 2214

Pärast umbes 12h ei lahene CBD ikka veel veega:

Vaata manus 2213

Darknet Nobeli auhinna kandidaat dr. prof. William Dampier, öelge mulle, mida teha ja ma salvestan selle videona ja jagan teadmisi.

Eeldame lihtsalt, et ma olen idioot...

Mul on tööstuslik ventilaator (tehtud soojuse eemaldamiseks cananbis kasvatamisel). Ma olen üsna kindel, et sellest piisab (umbes 500L/s), sest selle asjaga ei saa tõesti hingata.

Labori kaitsevahendid saabuvad täna:

  • Mask (vahetatavad filtrid) koos sisseehitatud prillidega (tundub, et see kleepub näole).
  • Mõned odavad prillid (mis ei anna mulle turvalist tunnet)
  • Veekindel mask suusatamiseks (et kaitsta mu nahka peas
  • Puuvillane laborijope, otsin kemikaalikindlat, mida saab vajadusel sekunditega eemaldada
  • Nitriilkindad

Ma ei vaja seda kaitset niikaua, kui ma ei tööta HCL-iga, eks ole? Nii et ma treenin (saan laborikaitsekogemuse) alguses toiduga ohutute meetoditega nagu äädikameetod ja liigun edasi HCLi kasutamisele.
 
Last edited:

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
729
Reaction score
1,031
Points
93
See, mis teil on, CBD puhas materjal, on suurepärane! Keemia tööpiirkond peaks olema võimalikult lähedal heitgaasiventilaatori asukohale. Koguge tööala külgedel olevad seinad, et suurendada tõhusust kohapeal. Soolhappega töötamine ei ole väga ohtlik, kui kasutame väljatõmbeventilatsiooni, kindaid ja ettevaatust. Võtke töö hõlbustamiseks peenemad nitriilkindad ja vahetage neid saastumise korral sagedamini. Paksud kindad võivad tekitada rohkem probleeme kui turvalisust. Täieliku filtrimaskiga töötamine on niikuinii hea mõte. Töö kaitseriietuse rollis lähenege üsna DuPoint Tyvekile. Selliseid kombinesoone või neile sarnaseid saab osta marginaaliga. Veekindlad kummist saapad on parim lahendus jalgade kaitsmiseks. Kui soolhape sattus nahale, loputage rohke veega koos seebiga. Kui meil on mingi nahareaktsioon happele, ei oleks paha, kui käepärast oleks antihistamiinikumid. Kui äkki me tugevalt inspireeritud paar soolhapet, siis teostame kopsude hüperventilatsiooni. 15 minutit sügavalt sisse- ja väljahingata, kiiresti ja sageli, õues. Kuid üldiselt ei ole soolhappega töötamine nii ohtlik, kui tundub. Kui tööpiirkonnas on väärtuslikke metallesemeid, siis soovitan need eemaldada, sest on oht, et happe aurud võivad põhjustada korrosiooni. Need on üldised soovitused, kuid seoses meie konkreetsel juhul soolhappe reaktsioonis ei ole nii palju, et selle pärast muretseda.
 
Last edited by a moderator:

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Tänan teid.

Ma arvan, et kõige noob-sõbralikum reaktsioon on "äädikhappe reaktsioon", eks? Ma arvan, et ohutuse huvides, kuni mul on piisavalt "koolitust", kasutan ma seda.

Kas see peab olema jäähape, kas on võimalik kasutada ka vedelat äädikhapet (toatemperatuuril)?

Ütleme, et oleme reaktsiooni lõpus, nii et jahutame selle maha, et peatada see.

Nüüd on mul jäänud THC etanoolis segatuna äädikhappega.

Kuidas ma eemaldan etanooli ja äädikhappe?

Kas see toimib, kui ma lihtsalt lasen selle külmutada kuni 0° (tavaline sügavkülmik). Etanool jääb endiselt vedelaks, kuid äädikhape peaks muutuma 8° juures tahkeks, nii et ma saan selle lihtsalt välja võtta, eks?

Kui ma tahan etanooli eemaldada, kas ma võin lihtsalt kuumutada seda 80° (eelsoojendatud ja võimalikult tasane, et suurendada rohkem kontakti etanooli ja kuuma õhu vahel) etanooli aurustamiseks?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
729
Reaction score
1,031
Points
93
Kõigepealt kontrollige "koduse" äädikhappe protsenti. Kui hape on liiga vesine, võite vajada lahustamiseks veidi rohkem etanooli. Loomulikult kasutame vedelat hapet, keemiliselt puhta jäääädikhappe puhul jäätub see 16*C juures kristallideks, kuid meil on vaja soojendamist. Happe eraldamine pärast külmutamist on halb mõte, alkohol hoiab seda endas. Ülejäänud happe kustutame küllastunud leeliselahusega ja see läheb vees lahustuvaks metallisoolaks. Tihe küllastunud soolade ja leelise vesilahus võimaldab segu eralduda kaheks kihiks, alumine vesikiht ja ülemine etanooliekstrakti kiht koos THC-ga. Etanoolkihi eraldamisel saame selle aurustada.
 

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Tänan teid. Millist akali peaksin kasutama? Mul on naatriumkarbonaat (ja varsti ka naatriumhüdroksiid), kas teie arvates need sobivad? Ja kui palju akali vajan ma äädikhappe kohta? Mul on tunne, et vastus ei pruugi olla nii lihtne kui "3mg soodat / 1ml äädikhapet", nii et visake mulle mõni loeng mulle (lingid), mida ma peaksin lugema, enne kui ma jälle selliseid rumalaid küsimusi esitan.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
729
Reaction score
1,031
Points
93
Naatriumhüdroksiid oleks u parim valik. Võite kasutada üsna kontsentreeritud lahust 1 g leelist 2 ml vees. See võtab umbes 1,5 g naatriumhüdroksiidi ühe grammi CBD kohta.
 
Last edited by a moderator:

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Teil oli õigus, ma pidin samuti ostma äädikhapet (98%)

See on see, mida ma olen siiani teinud:
  1. Segasin 10g CBD 50ml etanooli (96%) (lahustunud väga kiiresti). Kasutasin väikest purki (plastmassist kasutasin ainult siis, kui pidin ml mõõtma).
  2. Viisin selle eelsoojendatud ahju 70° juures (õhuringlus oli välja lülitatud.
  3. Kulus veidi aega (umbes 50min), kuni lahus oli 70° C (kontrollisin seda temperatuuri mõõtmise abil, mis on tegelikult mõeldud grillsteikide jms temperatuuri kontrollimiseks).
  4. Lisasin 2ml äädikhapet.
  5. Jäi umbes 10h ahju. Seejärel jahutati toatemperatuurini.
Alahindasin lõhna. See rikkus ahju ära. Arvan, et sain lõhnast lahti, kui ajasin ahju lihtsalt 300° juures (päris hea meel, et see suudab end ise puhastada).

Nüüd on mul jäänud 23ml etanooli. Lõhnab ikka veel väga halvasti - ma ei haista enam etanooli, vaid ainult äädikhapet. Kui ma õigesti mäletan, siis enne aurustamise algust lõhnas see rohkem etanooli järele. Kas ma tegin midagi valesti?

Soovin, et oleks võimalus testida, kui see teeb kõrge...
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
729
Reaction score
1,031
Points
93
Pärast äädikhappe lisamist oli vaja mõõta pH-d. Ärge tehke reaktsiooni ahjus, see on ohtlik! Haisud peaksid minema väljatõmbeventilatsiooni. Väga ohtlik ahju kasutamine. Me vajame ideaalis kuuma plaati ja segajat, indikaatorpaberit.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
729
Reaction score
1,031
Points
93
Kui tegelete kasvatamisega, siis kontrolliti mulla happesust ja väetiste segu. Vaja on kalibreeritud elektroonilist pH-meetrit või pH-indikaatorpaberit. Lisades mõnda eespool nimetatud hapet, keskendume rohkem pH < 3, See tähendab, et indikaatorpaber peab olema punane, happeline. Siis saame kuumutamisel isomeerumisprotsessi. Kuumutamiseks on parem kasutada kuumakindlat klaasi ja magnetilist segajat. Kuumutamine ainult väljatõmbeventilatsiooni all või jahutuskondensaatoriga. Etanooli aurustumine võib põhjustada süttimist. Tulekustuti käepärast oleks hea mõte.
 
Last edited by a moderator:

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
729
Reaction score
1,031
Points
93
Niisiis... Me kasutame antud juhul vabaõhu, ilma ahju, mikrolaineahju jms. Kuumutamiseks heitgaasi all kasutame kuumutusplaati või magnetilist segajat. Kui kuumutatakse elektrilisel pliidil segatakse klaasist või teflonist pulgaga. Kui meil on magnetiline segisti, on komplektis segamiseks teflonmagnet. Sel juhul võime reaktsiooni jaoks kasutada lamedapõhjalist klaaskolbi koos kondensaatoriga.
ZKUnrgP7sq
7W5NCSzXFU
6m4eA2l0fv


Tagasilöögikondensaatoriga ilma jahutuseta aurustumine lendab üle ja ohutum. Kondensaatori jahutusega saame teha reaktsiooni, ilma jahutuseta - etanooli aurustumine.
HGuJ7E4XRT

Ligikaudu peaks see olema indikaatorpaber pärast happe lisamist reaktsioonisegule.
Etanool keeb umbes 80 *C, me ei tohiks anda seda täielikult aurustuda enne. Alkoholi täielikku aurustumist saame tunnistada alles pärast leeliselise vee lisamist ja alkoholi eraldamist segust. Mis saite nagu ebaõnnestunud kogemus, salvestage edasiseks tegevuseks. Äädikhappe lõhn tuleb eemaldada leeliselise lahusega töötlemisel.
 
Last edited by a moderator:

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Okei, ma vist olin siis õnnelik ja või 27ml ei olnud piisav.

Ma proovin teha endale laboratooriumi kanepikasvatuse seadmetega (Ive got a 1.2mx1.2mx2m telk ja 1.2m ümmargune laud ja ma arvan, et nad lihtsalt lisavad ideaalselt. Ma saan selle ühest küljest täielikult avada ja töötada põhimõtteliselt väljastpoolt. (Ma ei jääks telki) Ventilaator eemaldab/pumpab õhku telgist välja (parimal juhul on kogu tehnika nt. toiteadapterid jne. väljaspool telki).


Mis te arvate, mis on parem, et pumbata õhk telgist välja (ventilaator on füüsiliselt väljas, tech saab vähem kokkupuudet sisemusest). Ma kasutan söefiltrit selle toru juures, mis pumpab (nii et kemikaalid peavad kõigepealt filtrisse sisenema, enne kui nad lähevad läbi ventilaatori lükatud järgmisesse torusse, mis viib välja).

Probleem on selles, et ventilaator _võib_ lekkida (ei tohiks juhtuda), seega arvan, et minu ohutuse huvides on parem panna ventilaator telki ja lihtsalt kaitsta seda mingi teibiga kokkupuute eest kemikaalidega (?).

Kujutage seda niimoodi ette:

RtXGkmy2dK

Aga ventilaator oleks väljas. Seespool (nurgas) ei oleks pöörlevat ventilaatorit. Ei mingit suurt lampi. Neil lampidel on tavaliselt trossid, mida saab seadistada erineva pikkusega (nii saab reguleerida kaugust polandist). Mina kasutaksin neid, et kontrollida aurustamise kaugust.
Kujutage seda lihtsalt ette, et sees on laud ja 2m kõrgus.

Kas arvate, et selle sees võib olla tehnika?

Äkki peaks selle kommentaari siia "Telgi kodulabori" alla liigutama?


P.S. Me just postitasime samal ajal. Jah ma ostan segamispliidi.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
729
Reaction score
1,031
Points
93
Jah, me võime kasutada "keemiatelki", "kasvukasti" meie eesmärkidel. Seda praktiseeritakse sageli. Kokkupandav turismilaud võib muutuda tööalaks telgis. Järgnevad tegevused püüame eelnevalt meiega kooskõlastada, et mitte tekitada ohtlikke olukordi.
 
Last edited by a moderator:

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Mul on vaja rusikat, et ehitada turvaline keskkond... nt kaks söefiltriga ventilaatorit (üks laua all) ja mõni laoruum laua all. Tulekustuti ka. Mul on juba mõned torud nagu pildil näidatud - 2 sirge klaastoruga ja 2 spiraaltoruga sees. Sain pumba, et toru jahutada.

Muidugi kindad sees ja väljas.

Mida ma pean veel kontrollima, et kodulaboris oleks turvaline keskkond? Slash kaitse; Tehnika väljas; Tulekustuti; Kindad; Chem safe laborivarustus (prillid, gaasimask, chem safe jope ja püksid, kingad/plastiksaapad, veekaitsesuusamask jne); mida veel?

Vaatasin mõned youtube videod "Keemia on ohtlik" nt. just 10min tagasi õppisin kuidas õigesti/ohutult kindaid eemaldada. Sa räägid siin absoluutse idioodiga.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
729
Reaction score
1,031
Points
93
Kas teil on reflukskondensaator? Kas saate näidata fotot? Kas siis on kolvid?
 
Last edited by a moderator:

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Refulx = Tagastab tilgad tagasi kuumutuslahusele? Ei, mul ei ole neid.

Aga mul on 2 sellist:
JQKSLAHJt3


Ja 2 spiraaltoruga sisemuses.


Mul ei ole ühtegi kolbi, sest ma töötan ainult purkidega. Ma mõtlen end ümber nimetada Jarryks.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
523
Reaction score
276
Points
63
Jarry, palun proovige lisada mõni kummist kork, millel on auk sees, et see sobiks teie kondensaatorile.
 
Top