Question Kas keegi oskab mind aidata rohkem teavet selle kohta, kuidas kaitsta faile/programme.

Khaafii

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
37
Reaction score
16
Points
8
Kas kellelgi siin on kogemusi või teadmisi oma sülearvuti / arvuti krüpteerimisest USB-ga.

Otsin midagi, näiteks kui ma lülitan oma sülearvuti sisse, on seal piiratud programmid ja failid. Niipea kui ma ühendan ja avan oma krüpteeritud USB, ilmuvad olulised programmid ja failid. Niipea, kui see USB katkestatakse mingil põhjusel, ei ole need failid ja programmid enam kättesaadavad. Kui USB kaotatakse, ei ole failide taastamine võimalik.

Kas kellelgi on selle kohta rohkem infot minu jaoks. Oleks väga tänulik selle eest.
 

Alex.o

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 4, 2022
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Saate osta välise SSD-plaadi ja panna sinna olulised failid ja programmid. Parema kaitse tagamiseks saate need andmed sülearvutis/PC-s tarkvara abil krüpteerida, enne kui panete need SSD-le. Lisaks saab seda kaitsta parooliga. SSD on odav ja võib olla mälu nagu PC ise. Ma ei ole kindel, kas see on täpselt see, mida sa mõtlesid, aga see töötab samamoodi (kui sa kasutad õiget tarkvara jne). Ma loodan, et see aitab
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Kasutage VeraCrypti, et luua kas krüpteeritud konteiner (krüpteeritud fail kettal, mille sisu vaatamiseks tuleb see lahti krüpteerida, kasulik ainult mõne konkreetse faili krüpteerimiseks) või veel parem, kui saate krüpteerida terve ketta, mis on alati krüpteeritud, kuni parooli sisestamiseni. Samuti saate seadistada kahetasandilise paroolilõksu juhuks, kui teie riigi õiguskaitseorganid sunnivad teid parooli ära andma. Te annate neile võltsparooli, mis paneb näima, et nad on ketta edukalt dekrüpteerinud, kuid seal on veel üks krüpteerimiskihi, kuhu te salvestate tegeliku sisu, mida soovite varjata. Siiski on minu arvates kaugelt kõige parem võimalus krüpteerida süsteemikettale. Selle seadistuse puhul küsitakse iga kord arvuti käivitamisel enne operatsioonisüsteemi käivitamist, et sa küsid dekrüpteerimisvõtit (sinu määratud parooli). Ilma selleta ei saa keegi isegi arvutit käivitada, kui tal pole võtit. See on ehk kõrgeim saavutatav turvalisuse tase.

Isiklikult arvan, et igaüks, kes on tõsiselt selle pasaga seotud, peaks tunnistama, kui kuradi nad oleksid, kui õiguskaitseorganid pääseksid ligi kõigile nende arvutis olevatele andmetele. Tõsiselt inimesed seadistage see ei ole väga raske, see on ületamatu ja see annab teile külmavärinad hinges. Mul on tegelikult hea meel, et keegi tõi selle teemas nagu see peaaegu tundus, et me kõik lihtsalt loodame, et päev, mil see kõik fucks up ei tule kunagi...

Ja ma peaksin märkima, et VeraCrypt on täiesti avatud lähtekoodiga (mis tähendab, et tarkvara koodi saab vaadata ja kontrollida), samuti täiesti tasuta ja see töötab igas peamises operatsioonisüsteemis (Windows, Linux, macOS), nii et sa saad oma faile/ketaste dekrüpteerida või krüpteerida põhimõtteliselt igast arvutist, mida sa suudad mõelda.

HOIATUSED :
Kogu operatsioonisüsteemi krüpteerimist rakendatakse ainult siis, kui arvuti on välja lülitatud, mis tähendab, et kui te panete oma arvuti puhkeolekusse, siis see EI ole krüpteeritud. Krüpteerimiseks peate selle alati välja lülitama. Juhul, kui arvuti vool on välja lülitatud või kui sülearvuti aku saab tühjaks, siis on arvuti sellisel juhul krüpteeritud, kuna ta on tehniliselt taaskäivitatud. Ja pea meeles, et see krüpteerib ainult süsteemiketta (ketas, millelt töötab operatsioonisüsteem). Kui teil on mitu mäluseadet, mida te kasutate oma arvutiga, peate igaühe eraldi krüpteerima. Automaatne dekrüpteerimine on võimalik seadistada igale kettale käivitamisel, kuid see on amatöörile tehniliselt üsna keeruline. Aga sellega saad sa täiusliku seadistuse ütleme, et sul on üks süsteemikõvaketas operatsioonisüsteemi jaoks ja siis teine ketas, kus sa hoiad oma faile. Selle seadistuse puhul küsitakse arvuti käivitamisel süsteemiketta parooli. Sa sisestad selle ja kui operatsioonisüsteem käivitub, siis teine ketas, millel on sinu failid, dekrüpteeritakse automaatselt (mis juhtub ainult siis, kui sa sisestasid algselt edukalt salasõna) ja see on täiesti kasutatav nagu iga tavaline ketas. See on kõige mugavam, mastaapsem ja optimaalsem viis, kuidas te saate oma arvuti turvalisuse seadistada. Kui te veendute, et lülitate arvuti välja iga kord, kui te seda ei kasuta ja keegi, ükskõik kes see on või mis tehnikaga ta seda teeb, ei saa kunagi juurdepääsu arvutile. Ma garanteerin seda absoluutse kindlusega.

See on ütlematagi selge, kuid parool, mille te seadistate, PEAB olema pikk, keeruline ja väga varieeruv, nii palju kui võimalik. Kui te seadistate lihtsa parooli, siis tehniliselt võiks keegi krüpteerimist jõustada ja sisse pääseda. Kuid kui te seadistate parooli näiteks 10 tähemärki ja kasutate tähti, numbreid ja juhuslikes kohtades erimärke nagu "#, $, *", siis ei suuda keegi kunagi sellist krüpteerimist bruteforce'i rünnakuga murda.

Teine ilmselge on see, et te ei saa kunagi unustada parooli. Kui sa seda teed, siis ei pääse sa enam kunagi ligi sellel kettal olevatele andmetele.

Palju õnne sellel teekonnal vabadusse, teades, et teie andmed on kellegi eest kaitstud.
 

Khaafii

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
37
Reaction score
16
Points
8
Aitäh, ma vaatan selle peale! Suur tänu, et võtsite aega minu teemale vastamiseks!
 
Top