Bromi süntees, mille saagikus on parem kui kloriidimeetodil.

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
Tere poisid
kuna ma ei ole seda sünteesi siin näinud, tahtsin seda lihtsalt lisada, kuna hea vana kloriidimeetod on kuidagi sitt
see toob kaasa tugeva kloori saastumise ja praktiliselt raiskab bromisoolasid.

nii et mida u vaja selleks on:

- KBr,NaBr

- conc väävelhape

- klaasist destillatsiooni seade

- H2O2 kontsentratsiooniga 12% või rohkem.

(stöhhiomeetria u peaks olema võimeline tegema urself kui korralik "keemik")

hoiatus bromi on mürgine ja ilma gaasilõksu gaasimaskita ja redutseeriva lahusega lähedal ma ei soovita kellelegi seda teha !!!

üldine reaktsioon on 2 etappi, kus esimeses tekib HBr väävelhappest ja NaBr/KBr-st.
KBr+H2SO4 --> NaHSO4+HBr

ja siis teises etapis oksüdeeritakse HBr H2O2 poolt
H2O2 + 2HBr --> 2H2O +Br2

nii et kogu asja alustamiseks lisage kogu ur KBr rbf ja katke see üldise veekihiga (veidi parema saagise saavutamiseks paneksin ma rbf-i jäävanni).
tilgutage aeglaselt väävelhapet sisse
laske segada umbes 1h.

lisage H2O2 sinna sisse, samal ajal destilleerides bromi välja.

pärast destillatsiooni on tehtud bromi koos veekihiga peal on vastuvõtvas kolvis .

pange destillaat sepperatorilahtrisse ja eraldage põhja bromi kiht veekihist (ma soovitan mitte visata vett ära, kuna selles on veel veidi broomi ja see on kasulik mõnes bromimises).

seejärel pange bromi tagasi trenni, lisage veidi väävelhapet, raputage ja ventileerige paar korda ning seejärel tühjendage alumine broomikiht.

Nüüd, et seda täielikult puhastada, soovitaksin seda destilleerida, et vabaneda väävelhappest, kuid see ei ole tingimata vajalik.

ja bromi säilitamiseks soovitan seda lihtsalt ampullis hoida, kuna sellele meeldib kaane hävitada ja see on põgenemiskunstnik.
viide, kuidas teha üks lihtsalt vaadata seda vid nile red:

palju õnne ja eaven parem saagiks vaprad sõdurid.
 
Top