Question Τι να κάνετε, τι να κάνετε (με αυτό το χημικό)

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
883
Points
113
X6j4JrvpmK
Είναι ο μπαμπάς σας, εκατοντάδες πράγματα, β φαινυλαιθυλαμίνη (2-φαινυλαιθυλαμίνη) Ήμουν στο κατάστημα συμπληρωμάτων και το είδα αυτό και το αγόρασα με μια σπασμωδική αντίδραση, επειδή είχα μετρητά και υποτίθεται ότι δεν πρέπει να το πωλούν αυτό, απ' όσο γνωρίζω. Έμεινα όλη τη νύχτα να σπάω κακό και προσπαθούσα να βρω κάτι καλό για να το φτιάξω. Διάβασα ιστορίες για μεθυλίωση άλφα μέσω φορμαλδεΰδης, λαϊκές παραδόσεις για έναν καταλύτη σεζέουμ. Είδα ένα πραγματικό κείμενο που έγραφε ότι θα έφτιαχνε κάποιο είδος αναλογικού φεντανύλης..... Αλλά δεν είμαι αρκετά έμπειρος για να γράψω τη δική μου διαδικασία από το 0. Ενδιαφέρομαι να πάω πιο γρήγορα αλλά όχι να "ανεβάσω τη δόνηση μου" σε στυλ phikal. Επιπλέον, αν μπορούσα να αποφύγω τη ρετροσύνθεση, θα το προτιμούσα. Αν πρέπει, πρέπει αλλά δεν ξέρω πώς, μόνος μου. Θέλει κανείς να μου δείξει μια καλή κατεύθυνση; Δεν θα σας ζητήσω να μου κρατήσετε το χέρι, θα κάνω εγώ την επεξεργασία και τα μαθηματικά. Απλά δεν μπόρεσα να βρω ένα καλό σημείο για να ξεκινήσω με αυτό. Μάλλον θα έπρεπε να πάω κατευθείαν στις πατέντες 1900-1930...
 

Lordoftheshard 2

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
78
Reaction score
42
Points
18
I dont no for 100% you use this instead of methylamine in p2p synths snd its suppose to gibe you dmeth. Αντί για racemic κοιτάξτε αυτό στο reddit
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
883
Points
113
Είμαι επιφυλακτικός. Αυτό μπορεί να ισχύει για την 1-φαινυλαιθυλαμίνη, αλλά πρόκειται για 2-φαινυλαιθυλαμίνη. Έχω διαβάσει από αυτή τη θέση μερικούς τρόπους μεθυλίωσης της σε κάποιες ενδιαφέρουσες χημικές ουσίες, αλλά δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα. Η διμεθυλοφαινυλαιθυλαμίνη ακούγεται σαν μεθαμφεταμίνη, αλλά στην πραγματικότητα πρόκειται για δύο είδη μαλακίας. Προχωράω στην πιο πρόσφατη μεθυσμένη αγορά μου, τι κάνω με αυτό το προπιονικό οξύ; Έχω δει πολύ περίπλοκες διαδρομές για την προπριοφαινόνη, την 4-μεθυλοπροπριοφαινόνη, την εφεδρόνη και την εφεδρίνη... μέχρι στιγμής
 
View previous replies…

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
246
Points
43
Μπορείτε να κάνετε αναγωγική αμίνωση αλλά το προϊόν θα είναι αμφεταμίνη, η διάσπαση γίνεται στο άζωτο.
Προπιονικό οξύ άλας σιδήρου ΙΙ, ή άλας ασβεστίου + άλας βενζοϊκού οξέος -> ξηρή απόσταξη -> προπιοφαινόνη
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
883
Points
113
Λοιπόν Λοιπόν, ευχαριστώ για την πληροφορία, η αμφεταμίνη σε μεθαμφεταμίνη είναι μια γνωστή αντίδραση αλκυλίωσης. Νομίζω ότι υπάρχουν 2 διαδρομές μόνο στο αρχείο του Ροδίου.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
246
Points
43
Παρόλο που ως επί το πλείστον ονομάζεται "φορμαλδεΰδη" είναι απλώς μια αναγωγική αμίνωση της φορμαλδεΰδης, που γίνεται καλύτερα με παρα-φορμαλδεΰδη που είναι πολύ καλύτερη στο χειρισμό και βοηθάει κατά της υπεραλκυλίωσης στην τριτοταγή αμίνη.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
883
Points
113
Κανείς δεν μου δίδαξε χημεία, οπότε μπορεί να πω αλογόνωση ή μπορεί να πω χλωρίωση μπορεί να πω αλκυλίωση ή μεθυλίωση. Ξέρω τι σημαίνει, απλώς δεν ξέρω τη σωστή χρήση των όρων. Είναι ένα τμήμα φαινυλίου ή είναι μια αρωματική βενζενόλη; Μου φαίνεται ότι είναι όλα γαλαζοπράσινα...
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
883
Points
113
Επίσης μια άλλη ενημέρωση, το kingdraw, διαθέσιμο στο app store, κάνει αναδρομική σύνθεση ( και πρόβλεψη σύνθεσης με παράπλευρες αντιδράσεις) είναι πιθανώς 10% πιο εύκολο από το να γράψεις μια αντίδραση 😀 πρέπει να το ξεγελάσεις ώστε να νομίζει ότι δεν φτιάχνεις φάρμακα
 
Top