Question Τι είναι ο μεθυλεστέρας του D-Λυσεργικού οξέος

csigger

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 12, 2022
Messages
16
Reaction score
8
Points
3
Γεια σας.
Ο μεθυλεστέρας του D-Λυσεργικού οξέος cas 4579-64-0 είναι ψυχοδραστικό ή πρόδρομος ουσία για το lsd; Δοσολογία;
Σας ευχαριστώ!
 

thankyou888

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 18, 2022
Messages
28
Reaction score
28
Points
3
Τέλεια ερώτηση αδελφέ.

Νομίζω ότι μπορείτε να παράγετε 100 γραμμάρια LSD με αυτή την ουσία.

Πρώτα ο μεθυλεστέρας πρέπει να υδρολυθεί σε καρβοξυλικό οξύ που είναι το LSA και στη συνέχεια να μετατραπεί σε LSD.
Πιθανόν να περιγράφονται εδώ 2 μέθοδοι που θα μετατρέψουν το LSA σε LSD.

Πώς μετατρέπεται ο εστέρας σε οξύ; Αυτό είναι πολύ απλό. Απλά προσθέστε οποιαδήποτε βάση σε αυτό, έτσι ώστε το οξύ θα μετατραπεί σε μεταλλικό άλας και καθαρό. Μπορείτε να βρείτε αυτόν τον οδηγό στο erowid.

Χρειαζόμαστε σοβαρά την προσοχή των ειδικών. @G.Patton @HIGGS BOSSON @William Dampier και @hisenberg
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Γεια σας. Τι ακριβώς χρειάζεστε; Έχετε ήδη περιγράψει τον τρόπο σύνθεσης LDS από το cas 4579-64-0.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Η υδρόλυση του μεθυλεστέρα του D-Λυσεργικού οξέος με HCl για παράδειγμα θα πάρει το αμίδιο του d-λυσεργικού οξέος(LSA) αλλά πρέπει να είστε προσεκτικοί σχετικά με τους temps και τους χρόνους με αυτά τα προϊόντα συνήθως χρησιμοποιούνται χαμηλοί temps και μεγάλοι χρόνοι δεν έχω τους ακριβείς αριθμούς του.
Το LSA ως ψυχοδραστικό αποτέλεσμα από μόνο του είναι παρόμοιο με το LSD αλλά χρειάζεστε μεγαλύτερες δόσεις LSA για παρόμοια αποτελέσματα με το LSD.
Σχετικά με την μετατροπή του LSA σε LSD δεν γνωρίζω την ακριβή διαδικασία, αλλά μπορώ να το ψάξω.
Είναι αυτό που μπορώ να βοηθήσω σε αυτό ;-)
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Ωραίο ευχαριστώ! Θα το ελέγξω προσεκτικά φαίνεται ενδιαφέρον.
 

csigger

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 12, 2022
Messages
16
Reaction score
8
Points
3
Πόσο lsd θα υπάρχει σε 10g μεθυλεστέρα D-Λυσεργικού οξέος;
 

csigger

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 12, 2022
Messages
16
Reaction score
8
Points
3
Μπορώ να ζητήσω από κάποιον να περιγράψει βήμα προς βήμα πώς να φτιάξω λυσεργικό οξύ από μεθυλεστέρα D-Λυσεργικού οξέος;
Έχει κανείς αρκετές γνώσεις ή επιθυμία να με βοηθήσει; Αν υπάρχει κάποιος που μπορεί να με καθοδηγήσει, τότε θα τολμούσα να ξεκινήσω. Ένα όνειρο θα γινόταν πραγματικότητα. Δεν θέλω τη βοήθεια δωρεάν.
 

ICchemist

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 24, 2022
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
Έχω μπερδευτεί λίγο, αλλά μπορεί να κάνω και λάθος. Γιατί η υδρόλυση του μεθυλεστέρα του D-Λυσεργικού οξέος θα είχε ως αποτέλεσμα το σχηματισμό του LSA (ΑΜΙΔΙΟΥ) και όχι του απλού λυσεργικού οξέος (καρβοξυλικό οξύ). Διότι από ότι έχω παρατηρήσει, όταν αντιδρά ένας εστέρας με ένα οξύ όπως το HCl σχηματίζεται ένα καρβοξυλικό οξύ και όχι ένα αμίδιο. Αλλά και πάλι, μπορεί να κάνω λάθος αλλά θα πρέπει να είναι όπως,
D- μεθυλεστέρας λυσεργικού οξέος + HCl --> λυσεργικό οξύ το οποίο μπορεί στη συνέχεια να μετατραπεί σε LSD χωρίς καμία φασαρία από LSA σε LSD.
 

thankyou888

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 18, 2022
Messages
28
Reaction score
28
Points
3
Το LSA είναι ο αδελφός του λυσεργικού οξέος.
Επομένως, μιλάτε ακριβώς για το ίδιο πράγμα. Το LSD είναι αμίδιο Το LSA δεν είναι αμίδιο είναι απλά καρβοξυλικό οξύ. Μετατρέψτε το λυσεργικό οξύ σε αμίδιο.
 
View previous replies…

ICchemist

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 24, 2022
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
Ψάξε στο διαδίκτυο φίλε, το λυσεργικό οξύ και το LSA είναι δύο διαφορετικά μόρια, το λυσεργικό οξύ είναι άμεσος πρόδρομος του LSD-25, επίσης δεν είναι δραστική ένωση και προέρχεται από την υδρόλυση της εργοταμίνης. Ενώ το LSA είναι μια δραστική ένωση που βρίσκεται στους σπόρους της πρωινής δόξας και στους σπόρους του baby woodrose της Χαβάης. Απλά ψάξτε το στο διαδίκτυο, θα το μάθετε.
 

thankyou888

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 18, 2022
Messages
28
Reaction score
28
Points
3
@ICchemist συγγνώμη, είναι δικό μου λάθος. Όπου χρησιμοποίησα LSA = λυσεργικό οξύ.
 

ICchemist

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 24, 2022
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
Δεν πειράζει φίλε, το κύριο θέμα είναι ότι αυτό είναι γαμάτο, το γεγονός ότι μπορείς να παραγγείλεις μερικά γραμμάρια σκόνης από την Κίνα και να τη μετατρέψεις σε χιλιάδες δόσεις LSD. Θα ήθελα πολύ να δουλέψω με αυτό το χημικό μια μέρα.
 

ICchemist

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 24, 2022
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
Έχω μπερδευτεί λίγο, αλλά μπορεί να κάνω και λάθος. Γιατί η υδρόλυση του μεθυλεστέρα του D-Λυσεργικού οξέος θα είχε ως αποτέλεσμα το σχηματισμό του LSA (ΑΜΙΔΙΟΥ) και όχι του απλού λυσεργικού οξέος (καρβοξυλικό οξύ). Διότι από ότι έχω παρατηρήσει, όταν αντιδρά ένας εστέρας με ένα οξύ όπως το HCl σχηματίζεται ένα καρβοξυλικό οξύ και όχι ένα αμίδιο. Αλλά και πάλι, μπορεί να κάνω λάθος αλλά θα πρέπει να είναι όπως,
D- μεθυλεστέρας λυσεργικού οξέος + HCl --> λυσεργικό οξύ το οποίο μπορεί στη συνέχεια να μετατραπεί σε LSD χωρίς καμία φασαρία από LSA σε LSD.
 

kevin_smith_2

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2023
Messages
23
Reaction score
3
Points
3
Γιατί να μην το χρησιμοποιήσετε ως τελικό προϊόν και να παράγετε στυπόχαρτα από αυτό το προϊόν;
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Ενώ μπορείτε, το δοσολογικό σχήμα είναι παρόμοιο, δεν είναι ένα κλασικό ψυχεδελικό, τα αποτελέσματα είναι κυρίως στη νόηση και τη διάθεση μαζί με τις επιδράσεις στο σώμα(συχνά δυσάρεστες), πολύ ασθενώς ψυχεδελικό οπτικά.
 
Top