Question Οι καταλύτες Urushibara παράγουν δευτερογενείς αμίνες;

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
Μπορούν οι καταλύτες urushibara να παράγουν mdma ή meth, και ποια ποικιλία καταλύτη αν ναι;
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
Χωρίς παρεξήγηση, αλλά δεν βλέπω πού αναφέρεται meth, δευτερογενής αμίνη (εκτός από κάποιον που έκανε την ίδια ερώτηση με μένα).

Είστε σίγουρος ότι αυτό είναι το σωστό νήμα; Φαίνεται ότι κάποιος ουσιαστικά μόλις έκανε την ίδια ερώτηση με εμένα.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
883
Points
113
LJtjaYWC9r

Υποθέτω ότι πρέπει να διαβάσετε ανάμεσα στις γραμμές για να μάθετε ποιο είναι το προϊόν αμίνωσης του P-2-P
είναι μεθαμφεταμίνη αν προσθέσετε μεθυλαμίνη και αμφεταμίνη αν όχι
 
Last edited:

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Αυτό είναι ένα εύλογο ερώτημα στο οποίο δεν έχω σίγουρη απάντηση. Απ' όσο θυμάμαι θα έπρεπε να είναι δυνατή αλλά παρά το γεγονός ότι η μέθοδος παρασκευής είναι εύκολο να βρεθεί αποδεικνύεται ότι το προϊόν δεν είναι αρκετά καλό ή η καταλυτική του δράση είναι πολύ μικρότερη από την αναμενόμενη. Γνωρίζω για την έλλειψη επιτυχίας από καθηγητές της παλιάς σχολής αλλά και από πρακτικά προικισμένους ανθρώπους όπως ο ChemPlayer. Ο τελευταίος έχει επίσης ένα βίντεο για το θέμα αυτό. Η καλύτερη συμβουλή μου θα ήταν να πάρετε στα χέρια σας ένα εμπορικό δείγμα του καταλύτη και να το δοκιμάσετε σε σύγκριση με τον παρασκευασμένο καταλύτη.
 
Top