Question Φίλτρο καφέ με χυμένο νερό και μεθαμφεταμίνη μέσα σε αυτό. Πώς να την εξαγάγετε;

finch3523

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 11, 2022
Messages
29
Reaction score
4
Points
3
Κατά λάθος έχυσα νερό σε ένα φίλτρο καφέ που περιείχε μερικά γραμμάρια μεθαμφεταμίνης. Τώρα αυτό το φίλτρο καφέ τράβηξε όλο το νερό και η μεθαμφεταμίνη βρίσκεται στο φίλτρο καφέ :-D. Ποιος θα ήταν ένας γρήγορος και εύκολος τρόπος για να την αποσπάσω από το βρεγμένο φίλτρο καφέ;
 

finch3523

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 11, 2022
Messages
29
Reaction score
4
Points
3
Εννοώ ότι ξέρω ότι μπορείτε να το διαλύσετε σε περισσότερο νερό και απλά να εξατμίσετε το νερό, αλλά πώς τότε θα εξακολουθούσε να βρίσκεται παντού (ή μέσα;) στα φίλτρα του καφέ. Υπάρχει κάτι που μπορώ να χρησιμοποιήσω για να το διαχωρίσω από τα φίλτρα καφέ;
 

schwabbi

Don't buy from me
Member
Language
🇩🇪
Joined
Dec 22, 2022
Messages
4
Reaction score
4
Points
3
τι άλλο θέλετε να κάνετε; απλά σε αρκετό νερό για να βγουν όλα από το φίλτρο του καφέ και να εξατμιστεί το νερό. αν έχετε ήδη χάσει το "χυμένο" νερό θα έχετε χάσει μεθ
 

finch3523

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 11, 2022
Messages
29
Reaction score
4
Points
3
Δεν έχασα τίποτα από το νερό που χύθηκε. Πρόσθεσα ένα σωρό νερό τώρα και αφαίρεσα τα φίλτρα. Ποια πρέπει να είναι η μέγιστη θερμοκρασία για την εξάτμιση;
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Είναι προτιμότερο να γίνεται υπό κενό αέρος. Σε αντίθετη περίπτωση μην θερμαίνετε πάρα πολύ. Η έκθεση στον αέρα σε συνδυασμό με τη θερμοκρασία μπορεί να αλλοιώσει μικρό μέρος του προϊόντος σας.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Προσθέστε naoh για να το βάλετε στη βάση και να το ξαναεκτελέσετε
 

finch3523

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 11, 2022
Messages
29
Reaction score
4
Points
3
Στην πραγματικότητα δεν έχω κενό. Πρόσθεσα πάρα πολύ νερό επειδή σκέφτηκα ότι ίσως μπορώ να εξατμίσω το νερό γρήγορα. Το είχα μόνο μόνο στους 30 βαθμούς Κελσίου μέχρι τώρα επειδή δεν ξέρω πόση θερμότητα θα ήταν εντάξει, αλλά αυτό στην πραγματικότητα είναι εξαιρετικά αργό. Νομίζω ότι ίσως κάτι σαν ισοπροπανόλη θα ήταν καλύτερο.

Πόσο naoh θα χρειαζόμουν για περίπου 2g; Θα έπαιρνα τα πάντα με αυτό;
Έχω μόνο θειικό οξύ εδώ. ποιος θα ήταν ένας γρήγορος τρόπος για να φτιάξω θειικό οξύ;

Είναι αναμενόμενη μια απώλεια σε αυτή τη διαδικασία; Αν ναι, ίσως το κρατήσω σε υγρή μορφή και το χρησιμοποιήσω έτσι :-D
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Γεια σας. Σε περίπτωση εκ νέου εκχύλισης, υπάρχουν σίγουρα κάποιες απώλειες. Στην πραγματικότητα, μπορείτε να το πιείτε =) Είναι ο απλούστερος τρόπος.
 
Top